Meklēšana

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā, pie viena - sagatavošanai iepriekš lasot tekstu - neizteikšos par…

Read more

12 novembra, 2022

Melnie caurumi ir viens no noslēpumainākajiem objektiem Visumā. Un, lai gan fiziķi jau sen ir pierādījuši par to esamību, melnie…

Read more

24. novembris 2022.gads

Pirmoreiz vēsturē, izmantojot aditīvās ražošanas tehnoloģiju, no tīra vara vienā gabalā ir izgatavots jeb 3D tehnoloģijā…

Read more

6. decembris, 2022

Latvija vēlas paplašināt savu iesaisti Eiropas Kodolpētījumu centra (CERN) programmās un nākotnē kļūt par pilntiesīgu CERN…

Read more

16 decembr, 2022

Zinātniskās fantastikas žanra pārstāvji jau vairākus gadu simtus savos darbos piedāvā iztēloties, kāda varētu izskatīties Zemes…

Read more

Mums par laimi tas nedraud. Ir tāda reta sēnīšu slimība - mukormikoze. Ļoti reta un ļoti bīstama. Par laimi, tai nav sakars ar mums zināmo nagu un…

Read more

21.09.2022

Skaņa, vārdi, valoda - dzirdei ir fundamentāla loma pasaules uztverē, taču tikpat neiztrūkstoša sastāvdaļa no tā, ko dzirdam sev apkārt,…

Read more

2. augusts

Tieši pirms gada, 2021. gada 2. augustā, vienlaikus līgumu parakstot Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) Ženēvā un Izglītības un…

Read more

Planētas noslēpumi, 2020. septembris

2019.gada septembrī pasaules plašsaziņas telpu viegli iešūpoja grupa savdabīgu entuziastu, kuri bija no visas…

Read more

Planētas noslēpumi, 2020.gada septembris

Fizikā ir pietiekami daudz lietu, kuras var dēvēt par “daļiņām”. Elementārdaļiņas, kas ir fundamentāli…

Read more

Planētas noslēpumi, 2020.septembris

Tā kā jaunie ļaudis pēdējā laikā neglābjami slīgst bezjēdzīgas viedierīču lietošanas verdzībā, turklat jau sākot…

Read more

Planētas noslēpumi, septembris 2020

Kriobioloģijas speciālisti pauduši, ka labvēlīgas atdzimšanas iespējai pēc iepriekšējas sasaldēšanas savulaik…

Read more

Planētas noslēpumi, 2020., septembris

ASV Ratgersa universitātes fiziķu komanda paziņojusi, ka izdevies atklāt iepriekš vēl nezināmus un eksotiskus…

Read more

(jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā -t.p.)

Eksperiments ar mioniem kolaiderā parādīja līdz šim nezināma…

Read more

(jāpiezīmē, ka šis tulkojums sagatavots vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā -t.p.):

Epigrāfs:

“Dažus ķermeņus velns samaina, un, kamēr viņi ir…

Read more

08.04.2022

Pēdējo 15 gadu laikā Eiropa ir izveidojusi vienu informācijas tīklu, kurā policija var piekļūt pirkstu nospiedumiem, DNS paraugiem, kā arī…

Read more

aprīlis 20, 2022

Pulsa oksimetrs, CO2 mērītājs, OLED televizors, lāzermetināšanas iekārta un Marsa izpētes robots – pirmajā mirklī varētu šķist, ka…

Read more

Atklājiet 19. gadsimta mākslinieku-biologu Ernstu Haekelu, kurš skaistumu atrada pat visneizturīgākajās radībās. Šajā kolekcijā ir 450 izdrukas no…

Read more

28.04.2022

Lai veicinātu Zemes novērošanas datu izmantošanu zinātnes un tautsaimniecības attīstībā, jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē, Eiropas…

Read more

01.02.2022

Enerģētikas krīze Eiropā radījusi karstas diskusijas par enerģijas avotiem nākotnē un atkal aktualizējies jautājums par kodolenerģijas…

Read more

janvāris 21, 2022

Viens no Baltijas valstīs lielākajiem tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākumiem – konference “TechChill 2022” – šogad notiks klātienē…

Read more

2018.gada 30.jūnijs

Interese par Tunguskas meteorīta fenomena izpēti joprojām nemazimās, un ne tikai zinātnieku vidū. Tā, Alternatehistory.com…

Read more

Tunguskas meteorīts jau sen kā kļuvis par iedvesmas avotu anormālo parādību pētniekiem visā pasaulē. Tādēļ nav dīvaini, ka par to joprojām ir interese…

Read more

2021. gada 19. decembris 09:40

Ziemassvētku vakarā plānots palaist kosmosā Džeimsa Veba teleskopu, kas ļaus ieraudzīt gaismu no visuma senākajām…

Read more

21.12.2021

Paredzēts, ka “SpaceX” šodien, 21. decembrī, veiks svarīgu misiju kā daļu no pētījuma, kas varētu sniegt lielāku izpratni par cilvēka…

Read more

Jautājums par to, vai dzīve pastāv citur, izņemot Zemi, vienmēr ir satraucis gan zinātniekus, gan vienkāršus cilvēkus. Patiešām, ja uz Zemes varētu…

Read more

Bieži sarunās ar nespeciālistiem nākas dzirdēt frāzi ‘Nu, tā jau ir tikai teorija”. Šis teikums uzreiz parāda, cik minētais cilvēks stāv tālu no…

Read more

Žurnāla "Jurista Vārds" šīsdienas numurā ir publicēts Dr.iur. Baibas Rudevskas raksts, kas vienu pēc otra atspēko visus galvenos homoseksuālisma…

Read more

Gadsimtiem cilvēcei nebija iespējas pētīt zemūdens pasauli. Spēja aizturēt elpu, ne ilgāk par 3-4 minūtēm neatstāja lielas iespējas. Taču cilvēki galu…

Read more

Raksts no žurnāla "Popuļarnaja mehaņika" 2016. gada aprīļa numura.

Read more