20.12.2010
Lai iemīlētos, cilvēkam pietiek ar 0,2 sekundēm, to ir noskaidrojuši Šveices zinātnieki. īssavienojums smadzenēs tajā brīdī, kad iemīlamies, ir līdzīgs kokaīna iedarbībai. Tieši tāpat, kā no narkotikām, daži mīlētāji cieš no savām jūtām, zaudē saprātu, sagrauj organismu. Šo atklājumu rezultātā, zinātnieki cer atrast zāles pret nelaimīgu mīlestību.
Mīlestība ir visāda - bez pretmīlas, mierīga, kaislīga. Tas, kā mēs mīlam, ir absolūti atkarīgs no mūsu temperamenta. Taču iemesls, kāpēc mēs iemīlamies, vienmēr ir viens un tas pats - organisma bioķīmiska reakcija. Tā norisinās 12 galvas smadzeņu zonās vienlaicīgi. Smadzenes šajā gadījumā sūta signālus orgāniem, kas izstrādā hormonus. Kad smadzenes iemīlas, hormonu skaits palielinās divas vai pat trīs reizes. Endorfīns, adrenalīns, noradrenalīns, kortizols - tie ir mīlētāju eiforijas vaininieki. Mīlestības objekta izvēle notiek ar smadzeņu daļu, kas apstrādā informāciju, ko saņem ar ožu, turklāt tas notiek neapzinātā līmenī. Paruna, ka sievietes mīl ar ausīm, bet vīrieši - ar acīm, nav patiesa. Visi mēs mīlam ar degunu, tikai neapzināmies to. "Lieta tāda, ka mūsu deguns, satiekot potenciālo mīļoto elektromagnētisko svārstību līmenī, it kā skanē viņa ģenētisko informāciju. Un, jo stiprāk mūsu gēni atšķiras no partnera gēniem, jo stiprāka būs mīlestība un veselīgāki pēcnācēji," - paskaidro KMZA korespondētājloceklis, P.K. Anohina Normālās fizioloģijas ZPI direktors Sergejs Sudakovs.
Bet iemīlēties cilvēkā pēc viņa foto vai pēc balss, lai gan tāds viedoklis ir izplatīts, nevar. Kad mēs redzam vai dzirdam cilvēku, mēs tikai kairinām savus receptorus — redzi vai dzirdi. Kairinājums nonāk smadzenēs, kas piedāvā mums divus tālākos darbības variantus: ignorēt vai darboties tālāk. Un mēs nosakām: patīk vai nepatīk, bet ne vairāk. Gadās, ka no mīlestības ir tikai negatīvas emocijas. Nedalīta mīla šodien jau tiek pētīta zem mikroskopa. Zinātnieki ir «noklausījušies» to smadzenes, kas cieš no nelaimīgas mīlestības, kad cietēji skatās uz mīļotā cilvēka foto. Šajā brīdī viņiem aktivizējas cita smadzeņu daļa, nekā pārējiem. Tādi cilvēki ar grūtībām maina savus paradumus. Tāpēc viņus jāārstē, tikai, nevis no mīlestības, bet gan no depresijas, un rezultātā ir vajadzīga jauna tikšanās, ko organizē smadzenes, nevis sirds.
Īstenībā mēs paši piespiežam sevi iemīlēties un te nav jāvaino amors.
http://5ballov.qip.ru/news/you_know/2010/12/20/65963