Pēc viņas teiktā, jūras biologi pieņēma, ka uzbrukumus veic vientuļa haizivs, kura agrāk guvusi kādu nopietnu ievainojumu un nevar vairs medīt līdzīgi kā sugas brāļi.
Tomēr pēdējais uzbrukums, kura rezultātā gāja bojā Vācijas pilsone, apgāza zinātnieku cerības. Pētnieki noskaidroja, ka tūristiem uzbrūk divu dažādu sugu haizivis. Pie kam biologi uzskata, ka plēsoņas, kas nesen tika noķertas Sarkanās jūras piekrastē, cilvēkiem neuzbruka. Sanāk, ka haizivis – slepkavas joprojām atrodas brīvībā.
Patlaban zinātnieki noskaidro, kas liek haizivīm mainīt uzvedības modeli un uzbrukt cilvēkiem.Vadoties no amerikāņu speciālista jūras iemītnieku jautājumos teiktā, viņa kolēģi patlaban pēta reģiona ekoloģiskās izmaiņas, kuras varētu novest pie tādām sekām. Jau izteikts pieņēmums, ka haizivju agresiju varētu izraisīt radioaktīvie atkritumi, kas atrastu jūras dibenā.
Tā, vadoties no Kairas universitātes profesora Muhanneda Nasifa teiktā, Akabas līcī ir atklātas radioaktīvā piesārņojuma pēdas, kas noved pie ūdens temperatūras paaugstināšanās, paātrinot haizivju vielmaiņas procesus, sakarā ar ko viņām veidojas nepārtraukta bada sajūta.