Hipotētisko notikumu attīstība izklāstīta ASV Astronautikas un kosmosa aģentūras (NASA) Planetoloģijas nodaļas darbinieka Šona Domogala - Goldmana un divu Pensilvānijas universitātes zinātnieku - Seta Būma un Džeikoba Hak - Misraba apcerējumā. Tiek norādīts, ka NASA oficiāli ar šo pasākumu nav saistīta.
Pētnieki iedalījuši potenciālos kontaktus trīs kategorijās: labdabīgos, neitrālos un kaitīgos. Visnegatīvākie varianti, kas minēti ziņojumā, daļēji aizgūti no pasaules fantastu darbiem.
Tiek pieļauts, ka citplanētieši tīši vai netīši mūs iznīcinās, pakļaus vai sagādās neārstējamas slimības. Sveša civilizācija var arī nejauši uzlaist cilvēcei naidīgu mākslīgo intelektu, vai veikt globālu eksperimentu, kas padarīs mūsu galaktikas daļu par neapdzīvojamu.
Zinātnieki apsver arī hipotēzi, ka atnācēji var veikt preventīvu uzbrukumu, izlemjot, ka planētai nodarītais kaitējums liecina par mūsu civilizācijas nekontrolējamu attīstību, kas kaitē citiem dzīvības veidiem.
Galaktiskos kaimiņus var saniknot Zemes atmosfēras iznīcināšana, ko rada industriālie izmeši, tāpēc cilvēcei ir jāpanāk to samazinājums, kamēr citplanētieši nav nosprieduši laikus apturēt destruktīvo procesu.
"Preventīvs trieciens ir vairāk iespējams mūsu ekspansijas agrākajās stadijās, jo vēlāk civilizāciju būs grūtāk iznīcināt," norāda zinātnieki.
Iespējami arī mazāk briesmīgi scenāriji, piemēram, saprāta brāļu atrašana Visumā vai sadarbība, kas palīdzētu uzveikt badu, nabadzību un slimības. Labdabīgs iespaids būtu arī citplanētiešu pārspēka uzveikšanai.
Neitrāli kontakti ir iespējami tajos gadījumos, kad konstruktīva sadarbība nav panākama, jo atnācēji ir pārāk atšķirīgi no mums, vai arī iestāšanās "Galaktikas klubā" būs saistīta ar pārāk lieliem birokrātiskiem šķēršļiem.
Zinātnieki iesaka uzmanīties ar signālu sūtīšanu kosmosā. "Nedrīkst izplatīt informāciju par mūsu organismu uzbūvi. To var izmantot ieroču radīšanai.Visi kontakti ar citplanētiešiem ir jāaprobežo ar sarunām par matemātiku, kamēr mēs neuzzināsim ar kādu civilizāciju ir darīšana," iesaka ziņojuma autori.