Romāna pirmo sējumu izdeva Pjērs Žulss Etzels 1897. gada 24. jūnijā, bet otro — tā paša gada 11. novembrī.
1864. gadā Verns publicēja kritisku rakstu "Po un viņa darbi", kurā, apspriežot stāstu "Artūra Gordona Pima piedzīvojumi", viņš atzīmēja:
“… Pima piedzīvojumu stāsts beidzas. Kurš to turpinās? Kāds drosmīgāks par mani, kurš nebaidās mesties neticamā pasaulē".
Pēc 31 gada Verna rakstnieka panākumi deva viņam pārliecību par savām spējām un ļāva viņam "ļauties neticamo pasaulei", rakstot romānu "Ledus sfinksa". Arī paši Verna romāna varoņi ik pa laikam pievēršas Po stāstam. Tomēr, izrādot cieņu amerikāņu romānu rakstnieka talantam, Žils Verns apņēmīgi noraidīja viņa daiļliteratūru, kad tā bija pretrunā ar dabas likumiem un pārcēlās uz pārdabisko sfēru.
1897. gadā, kad tika rakstīts romāns, par Antarktīdu bija maz zināms, kā rezultātā Žils Verns reizēm pieļauj kļūdas. Tie attiecas vai nu uz Antarktikas zemju ģeogrāfisko atrašanās vietu, vai arī uz aisbergu uzvedību, kuru uzbūve tajā laikā bija vāji saprotama. Taču lasītājs Vernā neatradīs nevienu kļūdu attiecībā uz Antarktīdas izpētes vēsturi, jo rakstnieks viņu ļoti labi pazina un 1870. gadu sākumā izdeva trīs sējumu darbu "Lielo ceļojumu vēsture". "Ledus sfinksā" Verns precīzi seko saviem vārdiem:
"Ja lasītājs var uzminēt, kā grāmata beidzas, tad to nevajadzēja rakstīt."
Grāmatas beigas ir patiesi neparedzamas.
"Ledus sfinksa" ir uzrakstīta no mineraloga Džorlinga kunga perspektīvas. Kergelenas salā Džorlings satiek kapteini Lenu Gaju, kurš jau sen sapņojis uzzināt patiesību par sava brāļa Viljama Gaja pazudušo ekspedīciju Antarktīdā. Džorlings tiek nosūtīts mājās ar Gaja šoneri "Halbrains". Nejauši, kuģojot uz Tristana da Kunjas salām, Lens Gajs atklāj aisbergu ar miruša jūrnieka ķermeni, kurā atpazīst Viljama Gaja komandas biedru. Pārliecinājušies, ka pazudušās ekspedīcijas dalībnieki nav gājuši bojā pirms 11 gadiem, Lens Gajs un Džorlings devās nezināmu zemju meklējumos – uz Antarktīdu. No šī romāna lasītājs uzzinās romāna "Artūra Gordona Pīma piedzīvojumi" varoņu tālāko likteni, par to, kā nomira Arturs Pims un kā tika izglābts Viljams Gajs un viņa biedri.
(No krievu vikipēdijas.)
Attēlā tā laika Antarktīdas karte.