Tas ir mūsu pusē labi zināma zīmola viedpulkstenis, kas darbojas ar Google izstrādāto Wear OS operētājsistēmu un šīs ierīces sirds ir Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 procesors, kura versijas darbina arī Google Pixel Watch 2, OnePlus Watch 2 un Huawei Watch 4 Pro viedpulksteņus. Ierīce ir aprīkota ar 1.43 collas lielu un košu AMOLED displeju un nodrošina ne tikai ierastos Wi-Fi un Bluetooth savienojumus, bet tai ir arī eSIM atbalsts, lai varam veikt zvanus arī tad, ja tuvumā nav telefons. Citiem vārdiem sakot, šis ir moderns un spējīgs viedpulkstenis, kas maksā sākot no aptuveni 200 eiro. Tā ir ļoti laba cena par ierīces piedāvātajām plašajām iespējām. Bet kā tas viss darbojas dzīvē?
Xiaomi Watch 2 Pro LTE tehniskā specifikācija:
- Operētājsistēma: Wear OS by Google
- Ekrāns: AMOLED 1.43 collu, 466*466 px, ap 326 ppi pikseļu blīvums, 600 nitu spilgtums
- Procesors: Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
- RAM: 2 GB
- Atmiņa: 32 GB
- Savienojumi: Wi-Fi 2.4 un 5 GHz, Bluetooth 5.2, eSIM atbalsts, NFC
- Pozicionēšana: BeiDou, Galileo, GLONASS, GPS, QZSS
- Papildu: 5ATM (IP68) putekļu un ūdens aizsardzība, optiskais sirdsdarbības sensors, akselerometrs, barometrs, gaismas sensors, digitālais kompass, žiroskops
- Akumulators: Li-Ion 495 mAh, bezvadu uzlāde
- Izmēri un svars: 47.6 x 45.9 x 11.8 mm, 54.5 g
- Cena: 199 – 250 eiro
Kas iekšā kastītē?
Iepakojuma ziņā Xiaomi nav mēģinājuši izdomāt neko jaunu un pulkstenis tiek tirgots iegarenā kastītē līdzīgi kā citi šīs kategorijas produkti. Iepakojumā atradīsim pašu pulksteni, vienu siksniņu, uzlādes dokstaciju un lietošanas pamācību. Tas arī viss. Citiem konkurējošiem produktiem kastītēs ir iekļautas vairāku garumu siksniņas.
Pulksteņa dizains un uzbūve
Xiaomi Watch 2 Pro ir klasiska dizaina viedpulkstenis ar apaļu displeju, grozāmu kroni un divām fiziskām pogām ierīces labajā sānā. Pulksteni varam iegādāties metāliski spīdīgā vai melnā krāsā. Abos gadījumos pulkstenis ir veidots no tērauda un papildus krāsojumam atšķiras arī siksniņas. Melnajai versijai ir gumijas siksniņa, bet gaišajai, kādu esam saņēmuši uz testu – siksniņa ir veidota no ādas. Manuprāt, ļoti gaumīgs produkts!
Gan pogas, gan digitālais kronis ir ļoti kvalitatīvi nostrādāti. Pogas pašas no sevis nespiežas un netraucē, bet ir ļoti saprotamas un ērti lietojamas, kad paši vēlamies veikt kādu darbību – aktivizēt noteiktu ierīces funkciju vai ritināt saturu displejā. Augšējā fiziskā poga palaiž sporta aktivitāšu izvēles skatu, bet apakšējā atvērs iepriekš palaisto programmu. Ja apakšējo pogu nospiedīsim divreiz, tiks palaista Google Wallet lietotne, lai varam izvēlēties karti un veikt bezkontakta maksājumus. Ja šo pogu paturēsim ilgāk, varēsim izslēgt vai restartēt pulksteni. Savukārt, ar digitālā kroņa piespiedienu varam atgriezties galvenajā ciparnīcas skatā vai atvērt visu programmu skatu. Ja kroni paturēsim piespiestu ilgāk, tiks izsaukts Google Assistant balss asistents. To, starp citu, varam izsaukt arī ar balsi pasakot “Hey, Google”. Visi šie piespiedieni un komandas darbojas precīzi un saprotami.
Pulksteņa apakšpusē redzam bezvadu uzlādes kontaktus, kā arī vairākus sensorus. Ierīce no sensoriem ir saņēmusi optisko sirdsdarbības sensoru, bioelektriskās pretestības analīzes sensoru, akselerometru, barometru, gaismas sensoru, digitālo kompasu un žiroskopu. Tādējādi ar šo pulksteni varam ne tikai uzskaitīt mūsu soļus, bet arī mērīt pulsu, ķermeņa temperatūru, skābekļa daudzumu asinīs un analizēt miegu. Tātad – ļoti plašas iespējas.
Šajā viedpulkstenī ir iebūvēts ļoti labs vibromotors. Tas var būt ļoti niansēts un to jūt, piemēram, ritinot cauri programmām vai ziņojumu tekstam. Taču tas var būt arī ļoti spēcīgs, piemēram, sportojot vai modinātāja režīmā. Tas ir labi, jo nepalaidīsim garām kādu svarīgu notikumu.
Pulkstenim varam pievienot plaši izplatīta 22 mm platuma siksniņas un pats Xiaomi piedāvā dažādu materiālu un krāsu siksniņas. Varam izvēlēties gumijas, ādas un auduma siksniņas. Tādējādi varam savu pulksteni padarīt patiešām individuālu, kā arī ērti nomainīt nolietotās siksniņas.
Lai arī man izturīgākas šķiet magnētiski stiprināmās siksniņas, kādas izmanto, piemēram, Apple Watch viedpulksteņos, Xiaomi savu produktu izvēlējies apveltīt ar plašāk pieejamu siksniņu tipu. Man grūti pateikt vai šī ādas siksniņa ir veidota no īstas ādas, taču vismaz smarža par to liecina. Siksniņa izveidota kvalitatīvi un liela uzmanība pievērsta arī precīzam un smalkam šuvumam. Sākotnēji šī ādas siksniņa man šķita pārlieku cieta un neelastīga, taču jau pēc pāris dienu valkāšanas tā sāka ieņemt rokas formu un to vairs neuzskatu kā problēmu.
Sprādzes mehānisms veidots no metāla un izskatās izturīgs. Tādējādi šajā siksniņu departamentā varu dot augstu vērtējumu, jo Xiaomi ir labi pastrādājuši.
Lielisks OLED displejs
Pulkstenis ir aprīkots ar ļoti kvalitatīvu 1.43 collas lielu 466*466 pikseļu izšķirtspējas AMOLED displeju, kas spēj darboties ar 600 nitu maksimālo spilgtumu. Praktiski tas nozīmē, ka displejs ir pietiekami spilgts un attēlo ļoti košas krāsas un ir labi nolasāms gan telpās, gan laukā. Ļoti precīzi darbojas arī sensori, kas nosaka, kad pulksteni paceļam, lai paskatītos ekrānā notiekoši. Gandrīz visos gadījumos displejs tiek ieslēgts pilnā režīmā un varam apskatīties pareizu laiku vai izlasīt paziņojumus no lietotnēm.
Es nekur neatradu informāciju par to, kāds aizsargstikls tiek izmantots, bet, cik saprotu tas nav ne safīrs, ne Gorilla Glass. Labā ziņa gan ir tāda, ka displejs ir mazliet iegremdēts pulksteņa korpusā un tas samazina iespēju to viegli saskrāpēt.
Xiaomi piedāvā vairāk nekā 20 pašu izstrādātus digitālās ciparnīcas dizainus un vēl krietni vairāk variantus varam atrast Google Play veikalā. Daļa no tiem būs par velti, bet par citiem būs jāmaksā. Xiaomi veidotie dizaini pārsvarā ir ļoti kvalitatīvi nostrādāti un glīti, bet Google Play veikalā var atrast visādus brīnumus. Galvenais, ka mums ir plašas izvēles iespējas.
Sākotnējā iestatīšana un MI Fitness lietotne
Tā kā šī ir Wear OS ierīce, tad vismaz uz Android telefoniem iestatīšana var būt pavisam vienkārša. Ieslēdzam pulksteni un jau uzreiz tiksim aicināti izveidot savienojumu. Iestatīšanas procesā tiksim aicināti ierīci savienot arī ar mūsu Google kontu (šo soli gan var izlaist) un aktivizēt Google Assistant balss asistenta funkciju. Te būs mazliet jāparunājas ar pulksteni, lai tas spēj atpazīt mūsu balsi. Visbeidzot būs jāiestata vai nu ciparu vai uz ekrāna uzvelkama simbola drošība, jo ar šo pulksteni taču varam veikt bezkontakta maksājumus.
Kad savienojums ar telefonu izveidots, tālāk ierīces kontrolei mums būs jāuzstāda Mi Fitness lietotni, kas pieejama kā Android, tā arī iPhone viedtālruņiem. Pašā lietotnē varam ērti un gana detalizēti sekot līdzi mūsu aktivitāšu informācijai, kā arī veikt ierīces iestatījumu pielāgošanu.
Un iestatījumu iespējas mums tiek piedāvātas patiešām plašas! Paskaties ekrānšāviņos zemāk un par to varēsi pārliecināties. Varam pielāgot daudzus būtiskus viedpulksteņa darbības aspektus. Forši!
Xiaomi Watch 2 Pro LTE lietošana
Lai arī mēs varam pulksteni iestatīt tā, ka tas ieslēdzas tikai tad, kad paceļam roku, varam arī likt tam rādīt pareizu laiku vienmēr. Tas to var darīt tādā “pieklusinātākā” režīmā. Katram ciparnīcas dizainam tas atšķirsies, bet doma paliek – pulkstenis neaktīvā režīmā rādīs pašu informācijas iztikas minimumu.
Pulksteņa galvenie darbības iestatījumu atrodami, kad galvenajā ekrānā paslidināsim ar pirkstu uz augšu. Te mēs varam, piemēram, ātri apklusināt pulksteni vai ieslēgt to lidojuma režīmā. Ja paslidināsim ekrānu uz leju, tiksim pie paziņojumiem.
Savukārt, slidinot ekrānu pa labi vai kreisi, tiksim pie svarīgāko lietotņu informācijas un ātri varēsi noskaidrot gaisa temperatūru, pulsu, skābekļa daudzumu asinīs vai mūsu iepriekšējas nakts miega ilgumu. No šejienes varam arī tikt pie sporta režīmiem.
Sporta režīmus varam mazliet citādākā paskatā izsaukt arī nospiežot augšējo fizisko pogu. Ja nospiedīsim digitālo kroni, tad tiksim pie viedpulkstenī uzstādīto lietotņu saraksta. Tā kā tā ir Wear OS ierīce, jaunas programmas varam ērti uzstādīt no Google Play lietotņu veikala.
Xiaomi norāda, ka pulkstenī ir iestrādāts 161 sporta režīms. Nepārskaitīju, bet to tiešām tur ir daudz un dažādi. Attiecīgi, šis pulkstenis būs noderīgs tiem, kas vēl nav gatavi īstam sporta viedpulkstenim, taču savas fiziskās aktivitātes tomēr uzskaitīt vēlas. Viedpulkstenī ir iebūvēts divu joslu GPS uztvērējs, kam būtu jāļauj pulkstenim noskaidrot savu atrašanās vietu ātri un ar augstu precizitāti. Manos testos gan tas ātrums vismaz pirmajā reizē bija nosacīts – proti, bija uz vietas dažas minūtes jāpamīņājas, kamēr pulkstenis saprata, kur atrodamies. Bet pēc tam signāls bija stabils un maršruts tika piefiksēts precīzi. Sportošanas laikā uz pulksteņa displeja tiek attēlota visa svarīgā informācija un varam ieslēgt, lai displejs treniņa laikā neizslēdzas. Tiesa, neatradu iespēju pielāgot uz displeja attēlotās informācijas blokus.
Pēc treniņa varam rezultātus apskatīties gan pašā pulkstenī, gan arī MI Fitness lietotnē telefonā. Kā redzam, informācijas ir daudz un katrs pats pēc saviem ieskatiem var analizēt šos datus. Starp citu, MI Fitness lietotne pēc treniņa var sagatavot jau gatavas treniņa rezultātu bildes sociālajiem tīkliem. Tāpat varam treniņu informāciju pievienot izmantojot tikai telefonu ar MI Fitness lietotni. Varam apmainīties ar datiem Strava, Google Fit un SUUNTO servisos.
Pulksteni varam izmantot arī ūdenī, jo ierīcei ir 5 ATM (līdz 50 m) ūdens izturība. Taču šis nav niršanas dators.
Kā labi zinām, bez kvalitatīva miega nebūs arī kvalitatīvas sportošanas. Arī šajā ziņā pulkstenis mums var palīdzēt, jo tas var sniegt informāciju ne tikai par kopējo gulēšanas ilgumu, bet arī labāk izanalizēt miega režīmus.
Ar šo pulksteni varam arī noteikt BMI un mazliet detalizētāk analizēt to, kāds ir muskuļu un tauku sadalījums mūsu ķermenī. Šos datus var iegūt izvēloties attiecīgo funkciju un ar diviem pirkstiem pieskaroties pulksteņa fiziskajām pogām. Šim procesam ir pamācība.
Man ir grūti spriest par to, cik šī viedpulksteņa sensori darbojas precīzi, jo tad būsu jāizveido pamatīga laboratorija. Tomēr testa laikā man nešķita, ka pulkstenis rāda kaut kādas glupības. Visdrīzāk lielāka nozīme ir ne tik ļoti pašiem individuāliem mērījumiem, bet to izmaiņām ilgākā laika posmā. Proti, tendencēm. Tam gan šādas ne-medicīnas ierīces var ļoti labi noderēt.
Uzlāde un darbības ilgums
Viedpulkstenis ir aprīkots ar 495 mAh akumulatoru un tiek uzlādēts uz speciālas komplektā iekļautas dokstacijas. Tā ir magnētiska un pulkstenis pats precīzi savienosies ar lādētāju. Ja savienojums nebūs stabils, pulkstenis parādīs paziņojumu par to. Uzlāde nav pavisam ātra un pilnībā pulksteni varēsim uzlādēt aptuveni 45 minūtēs.
Ražotājs sola līdz 65 stundu darbību Bluetooth režīmā un līdz 55 stundām, ja būsim pulkstenī aktivizējuši mobilos sakarus. Mans novērojums bija tāds, ka šis ir tāds 1-2 dienu darbības viedpulkstenis. Pēc sajūtām man šķita, ka savus Apple Watch es lādēju stabili katru vakaru, bet ar šo Xiaomi viedpulksteni šad un tad varētu izvilkt arī divas pilnas dienas ar ieslēgtu displeju un ne pārāk gariem treniņiem.
Secinājumi: Daudz iespēju par labu cenu!
Kopumā man Xiaomi Watch 2 Pro LTE ļoti patika! Lai arī šī pulksteņa mobilo sakaru funkciju es praktiski nenotestēju, taču veicu dažus zvanus caur telefonu. Gan es labi dzirdēju manu sarunas biedru, gan viņš. Tātad, šo pulksteni mēs varam izmantot arī balss sakariem.
Manuprāt, vislielākais šī pulksteņa trumpis ir cena. Par aptuveni 200-250 eiro (salīdzināms Samsung produkts maksās uz pusi dārgāk) mēs iegūstam ļoti modernu Wear OS viedpulksteni ar jaudīgu un aktuālu procesoru un ārkārtīgi plašām pielāgošanas, ķermeņa parametru mērīšanas un sportisko aktivitāšu uzskaites funkcijām. Es nevaru beigt brīnīties par to, cik daudz funkciju pieejamas cenas produktos spēj iebūvēt Xiaomi u.c. ķīniešu elektronikas ražotāji. Plus, manuprāt, šis viedpulkstenis izskatās gaumīgi un varam to personalizēt ar dažādām siksniņām. Skaties no kuras puses gribi, šis ir patiešām kvalitatīvi nostrādāts produkts, kas piedāvā ārkārtīgi plašas iespējas.
https://kursors.lv/2024/07/18/xiaomi-watch-2-pro-lte-viedpulkstena-apskats/