“Xiaomi OpenWear Stereo” – austiņas tiem, kuri nevēlas pilnībā izolēties no apkārtējās vides

06.09.2024

Bezvadu austiņas “Xiaomi OpenWear Stereo”, kuras kļuva pieejamas vasaras vidū, ir citādākas nekā esam pieraduši redzēt. Tās ir atvērtas konstrukcijas austiņas (Open ear), kas ir paredzētas tiem, kuriem patīk klausīties mūziku visur: pastaigājoties pa pilsētu, sportojot, strādājot, atpūšoties mājās u.tml. Šīm austiņām piemīt visas funkcijas, kuras piemīt arī vislabākajām standarta austiņām. Tās ir pielāgotas ilgstošai lietošanai, turklāt atsevišķās situācijās ir drošākas.

Situācijām, kad pilnībā izolēties no apkārtējās vides nav droši

Lielākā daļa standarta austiņu, gan ausīs ievietojamās, gan uz ausīm liekamās, izolē mūs no apkārtējās vides. Un ražotāji dara visu iespējamo, lai mūsu dzirdes orgāns būtu izolēts pēc iespējas labāk, lai apkārtējās vides trokšņi nonāktu līdz mūsu bungādiņām pēc iespējas mazāk, jo tas ļauj netraucēti izbaudīt mūziku. Lieliski, ja gribas izolēties no apkārtējās vides skaņām un ienirt tikai mūzikas skaņu pasaulē. Taču skrienot vai pastaigājoties pa pilsētas ielām, braucot ar velosipēdu vai skrejriteni, strādājot darbā, pilnībā izolēties no apkārtējās vides nav droši. Atvērtās konstrukcijas austiņas (Open ear) ir izstrādātas tādas, lai apkārtējās vides skaņas netiktu bloķētas pilnībā. Tas nenozīmē, kas visas apkārtējās vides skaņas būs dzirdamas tikpat skaidri, kā bez austiņām, – tās būs ievērojami klusākas, taču, klausoties iecienīto izpildītāju dziesmas, tik un tā dzirdēsiet automobiļu signālus, cilvēku balsis, bet tas daudzās situācijās ir drošāk un praktiskāk. Ja darba laikā klausāties mūziku, ar atvērtas konstrukcijas austiņām jūs vienmēr būsiet pieejams, – varēsiet uzreiz atbildēt uz kolēģa jautājumu, reaģēt uz repliku, sarunāties, nenoņemot austiņas. Ja austiņas ir tādas, kas izolē personu no apkārtējās vides, bieži nākas viņu uzrunāt vairākas reizes vai pat pamāt ar roku, lai pievērstu uzmanību.

Vēl viena priekšrocība – atvērtas konstrukcijas austiņas parasti ir ērtāk lietot ilgāku laiku, jo tās nespiež ausis. Tām ir vērts pievērst uzmanību arī tiem, kuri vēlētos kompaktas austiņas, taču neiegādājas tās tādēļ, ka nepatīk ausīs ievietojamās austiņas.

Divi dažādi skaņas atskaņošanas veidi

Atvērtas konstrukcijas austiņas var būt divu veidu:

  • vienas izmanto mūsu galvaskausa vadītspēju – tās skaņu viļņus nenosūta tieši uz ausu bungādiņām – skaņas viļņi tiek pārraidīti kā vibrācijas, kas izplatās cilvēka galvaskausā, tāpēc šādas austiņas tiek dēvētas par austiņām ar kaulu vadītspējas funkciju;
  • otra veida austiņām ir pie auss pieguloši skaļruņi, kuri parasti ir lielāki, nekā ausīs ievietojamo austiņu skaļruņi (tieši tādas arī ir jaunās austiņas “Xiaomi OpenWear Stereo”).

Lielākais pirmā austiņu veida trūkums – sliktāka skaņas kvalitāte, jo vibrācijas nespēj tik labi atveidot smalkas mūzikas nianses, kā to dara skaļruņi, kad skaņa nonāk tieši ausī veidā, kādā tajā nonāk visas pārējās skaņas.

Kaut arī daudzi ražotāji apgalvo, ka atvērtas konstrukcijas austiņas saglabā identisku skaņas kvalitāti kā standarta austiņas, taču tā īsti nav: kvalitatīvu atvērtas konstrukcijas austiņu vidējās un augstās frekvences skan lieliski, bet zemās frekvences nedaudz sliktāk, un to nosaka elementāra fizika, jo nav slēgtas telpas, kurā varētu rezonēt zemās frekvences.

Elegants “Xiaomi OpenWear Stereo” dizains

Paņemot rokās jaunās atvērtās konstrukcijas austiņas “Xiaomi OpenWear Stereo”, pirmajā mirklī to dizains var šķist jocīgs, taču, uzliekot uz ausīm, paveras pavisam cita aina, – tad šīs austiņas atgādina dziedātāju un muzikantu koncertos izmantotās austiņas, kuras slaveniem izpildītājiem parasti tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma. Dziedātāju un muzikantu austiņu vads ir novietots pāri auss augšējai daļai – arī “Xiaomi OpenWear Stereo” elastīgais loks aptver auss augšējo daļu. Tiesa, dziedātāju austiņas tiek ievietotas ausī un pilnībā bloķē apkārtējās vides skaņas, austiņas “Xiaomi OpenWear Stereo” tikai pieguļ ausij un neizolē cilvēku no apkārtējās vides. Šo austiņu ārējā elastīgā loka daļa ir izgatavota no neslīdoša, ļoti maigas struktūras silikona, bet iekšējā – no elastīga, ļoti izturīga un ilgmūžīga niķeļa un titāna sakausējuma stieples, kas ir loka formā. Kaut arī pirmo reizi uzliekot austiņas “Xiaomi OpenWear Stereo” šķiet, ka tās var nokrist, tā nav – tās turas ļoti uzticami, paliek savā vietā, ātri kustoties vai intensīvi trenējoties. Turklāt to forma ir izveidota tā, lai netraucētu valkāt brilles. Katra austiņa sver tikai 9,6 g, – tas nav daudz, ja ņem vērā to konstrukciju.

Austiņu kastīte ļoti atšķiras no tradicionālajām ausīs ievietojamo austiņu kastītēm. Pirmkārt, tā ir lielāka, jo pašas austiņas ir masīvākas, otrkārt, tā izskatās patiešām grezni – šo greznības sajūtu rada tās dizains, spīdīgā apdare un plastmasas kastītes pārklājuma materiāla faktūra.

Austiņu izturība pret ūdeni un putekļiem atbilst IP54 klasei (aizsargāts pret putekļiem, jebkurā leņķī krītošām ūdens šļakatām).

Ievērojami lielāki “Xiaomi OpenWear Stereo” skaļruņi

Tā kā “Xiaomi OpenWear Stereo” ir masīvāks korpuss, salīdzinot ar ausīs ievietojamām austiņām, ražotājs varēja tajās ievietot ievērojami lielāku skaļruņi. Šīm austiņām ir platjoslas, 17 x 12 mm liels, elipses formas skaļrunis, kuram ir ar kompozīta DLC (Diamond-Like Carbon) pārklājumu pārklāta membrāna, kas labi atveido augstās, vidējās un zemās frekvences.  DLC pārklājums samazina skaļruņa diafragmas vibrāciju un skaņas izkropļojumus, kā arī palielina skaņas skaidrību.

Runājot par programmatūru, noteikti jāpiemin LHDC kodeks, kas nosaka, kā ar Bluetooth savienojuma starpniecību tiks nodota informācija (kodeks ir atbildīgs par to, kā dati tiks kodēti bezvadu pārsūtīšanai). Izmantotais zema latentuma un augstas izšķirtspējas LHDC kodeks (līdz 96 kHz) atbilst Hi-Res Audio Wireless sertificēšanas standartam.  Jāpiebilst, ka zemā latentuma dēļ LHDC kodeks nodrošina ļoti labu skaņas un attēla sinhronizāciju, kas ir ļoti svarīgi, ja jūs ne tikai klausāties mūziku, bet arī vienlaikus vērojat attēlu tālrunī, planšetdatorā vai televizorā.

“Xiaomi OpenWear Stereo” konfidencialitāte

Iespējams, jums rodas jautājums par konfidencialitāti: ja jau austiņu konstrukcija ir atvērta veida, to skaļruņi lielāki un jaudīgāki nekā ausīs ievietojamām austiņām, tātad tālruņa sarunu laikā apkārtējie varēs dzirdēt, ko saka jūsu sarunu biedrs? Tā nebūs, jo austiņām ir papildu 10 mm skaļruņi, uz kuriem tiek nosūtīti ģenerētie fāzes inversijas skaņas viļņi, kas reāllaikā neitralizē no pamata skaļruņiem apkārtējā vidē izplūstošos skaņas viļņus, tāpēc jau 25 cm attālumā no austiņām praktiski nav dzirdams, ko saka jūsu sarunu biedrs.

Katrai austiņai ir divi mikrofoni. Sarunas laikā ar šiem mikrofoniem uztverto skaņu apstrādā speciāli algoritmi, izceļ jūsu balsi, likvidē trokšņus, tāpēc jūsu sarunu biedrs noteikti nesūdzēsies, ka trokšņa dēļ nevar ar jums sarunāties.

Baterija un lietotne

Katrai “Xiaomi OpenWear Stereo” austiņai ir 60 mAh ietilpības baterija, un autonomi tā var darboties līdz 7,5 stundām. Kastītes baterijas ietilpība ir 780 mAh, tāpēc, uzlādējot austiņas tikai kastītē, tās darbosies līdz 38 stundām (10 minūšu uzlāde (no 0%) ļauj klausīties mūziku aptuveni 1,5 stundas).

Austiņas ļoti ātri savienojas ar lietotni Xiaomi Earbuds, kurā var izvēlēties vienu no trim skaņas iespējām (standarta, izteiktas augstās frekvences, izteikta balss), ieslēgt atsevišķas ar trokšņa slāpēšanu vai skaļuma regulēšanu saistītas funkcijas, kā arī piešķirt konkrētas funkcijas dažādiem, kopā astoņiem, vadības žestiem.

Austiņas “Xiaomi OpenWear Stereo” ir pieejamas pelēkā un smilškrāsas tonī. Tās maksā aptuveni 140 eiro.

https://kursors.lv/2024/09/06/xiaomi-openwear-stereo-austinas-tiem-kuri-nevelas-pilniba-izoleties-no-apkartejas-vides/