Šo asprātīgo, sirsnīgo dēku stāstu 6-9 gadus veciem bērniem kopā ar Vitaliju Maksvīti sarakstījis latviešu lasītājiem jau pazīstamais lietuviešu autors Marjus Marcinkevičs, kura grāmata “Svizis” 2020. gadā daudzus priecēja Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcijā. Savukārt Beti, viņas ģimeni, dāvanu un arī visas dēkas līksmās ilustrācijās uzzīmējusi Lina Itagaki, kuras līdz šim slavenākā grāmata ir “Sibīrijas haiku”, kas 2020. gadā saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu par labāko tulkoto grāmatu bērniem.
No lietuviešu valodas tulkojusi Dace Meiere.
Vitālija Maksvīte
Vitālija Maksvīte ir četru bērnu mamma, Alma littera redaktore, redaktore, pasniedzēja un veidotāja. Ilgstoši strādājot ar autoriem, Vitālija saprata, ka viņai nereti trūkst zināšanu par grāmatu tapšanu, izdošanas procesu un atbalsta rakstīšanas procesā, tāpēc viņa pamazām sāka konsultēt citus un palīdzēt rakstīt un izdot grāmatas.
https://gomama.lt/podcast-vitalija-maksvyte/
Dažkārt gadās, ka grāmatā piedzimst spēcīgs varonis, ar vienu nepietiek. Nerātno, bet ļoti labsirdīgo meiteni Beti veidojuši trīs talantīgi autori: bērnu literatūras balvas laureāts, rakstnieks Marjus Marcinkevičs, dzejniece Vitālija Maksvīte un pazīstamā grāmatu ilustratore Lina Itagaki. Viņi Betes piedzīvojumus ievietoja grāmatā "Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana".
https://60plius.lt/2021/10/20/kai-susijungia-trys-talentai-gimsta-bete/
Marjus Marcinkevičs
Grāmatas autors ir dzimis un audzis Viļņā. Sava labā rakstura un bezgalīgās zinātkāres dēļ viņš mācījās 7 Viļņas skolās. Pēc skolas beigšanas viņš strādāja dažādus darbus: par stividoru dārzeņu bāzē, par sanitārtehnikas izstrādājumiem psihiatriskajā slimnīcā un pat par mežizstrādātāju. Kādā skaistā rudens dienā viņš devās uz Viļņas Universitātes Medicīnas fakultāti, nokārtoja iestājeksāmenus un pēc 6 gadiem kļuva par diplomētu ārstu. Un viss būtu bijis labi,
ja ne viena dīvaina nelaime. Dienejot armijā, autors daudzas reizes dejojis ar izpletni. Un reiz viņš tik stipri pakratīja galvu pret zemi, ka visi vārdi viņa galvā bija sajaukti. Un, kad viņi piecēlās, viņi apstājās ļoti dīvainā secībā: kad viņi mēģināja tos pierakstīt uz papīra, viņi saņēma dzejoļus. Mēģināja vēlreiz - un dabūja pasaku.
Viņš visas tās pasakas un dzejoļus ielika bukletā un iedeva jums, mazie lasītāji.
Bukleta pārdošanai savāktie līdzekļi nonāks bērniem ar īpašām vajadzībām. Par to parūpēsies Labdarības un atbalsta fonds Vīriešu fonds. Nav iezemiešu, kas nav vīrieši! www.vyrufondas.lt
https://www.facebook.com/Ra%C5%A1ytojas-Marius-Marcinkevi%C4%8Dius-160204161023040/