Unisoc T606 procesors netērē daudz enerģijas un G21 displeja izšķirtspēja ir tikai 1600 × 720 pikseļi. Diemžēl šis ir LCD ekrāns, nevis OLED un atsvaidzes intensitāte nepārsniedz 90 Hz. Tam trūkst arī platleņķa kameras. Toties ierīce darbojas Android operētājsistēmā, un tā saņems ikmēneša drošības atjauninājumus trīs gadus.
NOKIA G21 KOMPLEKTĀCIJA UN ĀRĒJAIS IZSKATS
Viedtālruņa komplektācijā papildus 10 W barošanas avotam un USB-C kabelim uz ekrāna jau ir pielīmēta aizsargplēve. Izmēri – 164,6 × 75,9 × 8,5 mm, bet svars – 190 grami, taču svarīgi atcerēties divas lietas: pirmkārt, mums ir ierīce ar 6,5 collu displeju, otrkārt, ar 5050 mAh akumulatoru, bet tajā pašā laikā tas ir ērts turot rokās. Aizmugurējais vāks ir izgatavots no polikarbonāta ar smalku rakstu. Materiāls izskatās lieliski, un tas ir ļoti praktisks – nav izteikti redzami pirkstu nospiedumi un neslīd rokā. Pārdošanā ir divas krāsas – “Skandināvijas zilā” un “Rudens krēsla”. Man testā bija pirmā versija. Ierīce izskatās strikta un neitrāla, bez jebkādiem liekiem košiem elementiem.
Īsi apskatīšu vadīklas. Kreisajā pusē ir SIM un atmiņas kartes slots un Google poga, labajā pusē ir skaļuma regulators un barošanas poga ar iebūvētu pirkstu nospiedumu skeneri (strādā lieliski un atrašanās vieta ir ļoti ērta). Apakšā ir Type-C pieslēgvieta, mikrofons un skaļrunis, bet augšpusē ir otrais skaļrunis un mini-Jack ligzda austiņām.
Trīskāršais slots ir paredzēts divu Nano-SIM un microSD atmiņas kartes (līdz 512 GB) vienlaicīgai uzstādīšanai.
DISPLEJS
Displejs pa diagonāli ir 6,5 collas, izšķirtspēja – 1600 × 720 pikseļi, matricas tips – IPS, maksimālais spilgtums – 400 niti, maksimālā frekvence – 90 Hz. Tas pārklāts ar aizsargstiklu, kuram ir oleofobisks pārklājumu, tas ir kvalitatīvs, pirksts viegli slīd pa stiklu. Augšpusē ir neliels izgriezums, tajā iebūvēta priekšējā kamera.
Ekrāna iestatījumos varat ieslēgt tumšu motīvu, aktivizēt acu aizsardzību (displejs kļūs dzeltenāks), pielāgot tālummaiņu, fona attēlu, automātisko spilgtumu un bloķēšanas ekrāna uzplaiksnījumu. Varat arī izvēlēties izmantot 90 Hz frekvenci vai ierobežot sevi līdz standarta 60 Hz, kā arī noregulēt ekrāna krāsu gammu.
Displeja diognāle ir liela, kas nozīmē, ka tajā ir ļoti ērti lasīt jebkuru saturu, vai tā būtu grāmatas, spēles vai video skatīšanās. Otrkārt, maksimālais spilgtuma līmenis ļauj bez problēmām strādāt ar ekrānu arī ārpus telpām. Un minimālais spilgtums ir ērts lasīšanai naktī. MultiTouch Tester pārbaudē Nokia atbalsta vienlaicīgi piecus pieskārienus.
Automātiskajā režīmā, mainoties apkārtējās vides apgaismojumam, ekrāna spilgtums gan palielinās, gan samazinās. Šīs funkcijas darbība ir atkarīga no spilgtuma slīdņa pozīcijas: ar to lietotājs var iestatīt vēlamo spilgtuma līmeni pašreizējos apstākļos. Ja atstājat visu pēc noklusējuma, tad pilnīgā tumsā automātiskā spilgtuma funkcija samazina to līdz 3 cd / m² (ļoti tumšs), mākslīgi apgaismotā birojā (apmēram 550 luksi) iestata to uz 240 cd / m², ļoti gaišā vidē (nosacīti atbilst atrašanās tiešos saules staros) palielinās līdz 450 cd / m². Rezultāts man nebija īsti piemērots, tāpēc es nedaudz palielinājām spilgtumu pilnīgā tumsā, kā rezultātā trīs iepriekš norādītajiem apstākļiem tika iegūtas šādas vērtības: 10, 260, 450 cd / m² (izcili). Automātiskā spilgtuma funkcija darbojas adekvāti un ļauj pielāgot darbu individuālām prasībām. Nevienā spilgtuma līmenī nav būtiskas fona apgaismojuma modulācijas, tāpēc ekrāns nemirgo.
Ekrānam ir labi skata leņķi bez būtiskām krāsu nobīdēm.
Pēc noklusējuma krāsu temperatūra ir daudz augstāka par standarta 6500 K – aptuveni 8200 K uz balta fona. Tomēr šai ierīcei ir iespēja koriģēt krāsu līdzsvaru, pielāgojot krāsu temperatūru
KAMERAS
Viedtālrunis ir aprīkots ar aizmugurējo kameru moduli, kuram ir trīs dažādas lēcas – 50 MP, f/1,8 (galvenā), 2 MP (makro), 2 MP (dziļuma). Šīs trīs lēcas nodrošina iespēju arī foto amatieriem uzņemt kadrus, nemainot pozīciju attiecībā pret objektu. Priekšējās kameras izšķirtspēja ir 8 megapikseļi un f/2.0.
Galvenā kamera rada skaidru attēlu un dabīgām krāsām. Krāsas nav īpaši sulīgas, taču tās ir tuvas dabiskām. Tas gan attiecas uz fotografēšanu ar pilnu 50 MP izšķirtspēju. 12,5 MP režīmā detalizācija ir daudz zemāka, attēls kopumā izskatās blāvāks un pat izplūdis.
Viedtālrunis uzņem labus attēlus dienas laikā un arī mākslīgā apgaismojumā. Nakts kadriem tai ir īpašs “Nakts” režīms. Video tiek ierakstīts maksimālajā FHD izšķirtspējā.
Tālummaiņa ir tikai digitālā. Taču skatu meklētāja ekrānā ir ievietota 2× tālummaiņas poga (12,5 megapikseļu kadru gadījumā tas patiesībā ir 50 megapikseļu oriģinālā attēla apgriešana), un maksimālā iespējamā digitālās tālummaiņas vērtība šai kamerai ir fiksēta 6×. Kvalitāte zūd ik uz soļa, kas ir loģiski, taču var noderēt sīku detaļu, skaitļu uzņemšanai. Un pat uzņemot sižetus ar 2×, kopējais attēls paliek detalizēts un izskatās labi. Starp citu, interesanti, ka šeit nav atšķirības starp 50 un 12,5 megapikseļu opcijām.
Videokamera nevar uzņemt ne 4K, ne 60 kadri sekundē. Maksimālā opcija ir 1080p ar ātrumu 30 kadri sekundē bez stabilizācijas. Detaļu un skaidrības ziņā attēls nav slikts, taču ejot vai braucot bez papildu stabilizatora tas būs nebaudāms. Nakts video ierakstīšana gan ir vāja.
Nokia G21 aizmugurējā kamera atbalsta arī palēninātas kustības (Slow-Motion) video uzņemšanu, nodrošinot radošas iespējas tiem, kas rada jaunu video saturu.
PROGRAMMATŪRA
Viedtālrunis darbojas ar Unisoc T606 (12 nm) astoņu kodolu procesoru (2×1,6 GHz Cortex-A75 un 6×1,6 GHz Cortex-A55) un Mali-G57 MP1 video paātrinātāju. RAM apjoms ir 4 vai 6 GB, iekšējā diska ietilpība ir 64 vai 128 GB. Atbalsta microSD atmiņas kartes līdz 512 GB. No patīkamajām funkcijām es atzīmētu NFC moduļa klātbūtni, lai veiktu maksājumus, izmantojot Google Pay un citas lietojumprogrammas. Runājot par veiktspēju, man nav nekādu sūdzību par viedtālruni, tas darbojas ātri gan iebūvētajā saskarnē, gan trešo pušu lietojumprogrammās, un lielākā daļa spēļu darbojas lieliski un uzvedas perfekti.
Ierīce darbojas ar tīru Android 11, un ražotājs sola trīs gadus veikt ikmēneša sistēmas drošības atjauninājumus, kas izskatās diezgan dāsni. Es nezinu, kā jums, bet man patīk operētājsistēma Android ar tā ātro darbību un kodolīgo saskarni.
AUTONOMIJA
Akumulatora ietilpība tātad ir 5050 mAh, viedtālrunis atbalsta ātru uzlādi saskaņā ar USB PD 3.0 standartu, komplektā iekļauts 10 W lādētājs. Akumulators ir patiešām liels, tāpēc varat droši rēķināties ar divām pilnām darba dienām bez uzlādes. Samazinot spilgtumu, varat iegūt pat trīs dienas. Viedtālrunim ir trīs enerģijas taupīšanas iespējas, kuras var iespējot iestatījumos. Pirmais ir adaptīvais akumulators, kas nosaka enerģiju patērējošas lietotnes un aizver tās, ja tās neizmantojat. Otrais ir klasiskais enerģijas taupīšanas režīms, kas samazina spilgtumu, atspējo vibrāciju un samazina procesora frekvenci. Trešais ir superenerģijas taupīšanas režīms, kad to aktivizējot, tev kļūst pieejamas tikai viedtālruņa pamatfunkcijas, piemēram, zvani un mūzikas klausīšanās, bet tas palīdzēs “izdzīvot” līdz tuvākajam ārējam akumulatoram vai lādētājam. Nokia G21 atbalsta arī 18 W uzlādi saskaņā ar USB Power Delivery 3.0 standartu. Tiesa, strāvas adapteris ātrai uzlādei tiek pārdots atsevišķi. No tā viedtālrunis tiek uzlādēts 2 stundas un 30 minūtes. Bezvadu uzlāde netiek atbalstīta.
TESTU REZULTĀTI
- GEEKBENCH 4: 1489 single-core /4605 multi-core
- GEEKBENCH 5: 312 single-core / 1189 multi-core
- 3DMARK: Sling Shot — 1402 / Sling Shot Extreme — 957 / Wild Life — 395 / Wild Life Extreme — 112
VAI ES TO IETEIKTU?
Par cenu, sākot no 160-180 EUR, Nokia G21 piedāvā pievilcīgu un produktīvu viedtālruni (64GB) ar izciliem korpusa materiāliem, lielu displeju un ietilpīgu akumulatoru. Viedtālrunim ir vidējas kvalitātes kamera, Android 11 operētājsistēma, trīs gadu atbalsts ar drošības atjauninājumiem un, protams, tam ir NFC modulis un mini ligzda austiņām. Šī ir lieliska iespēja tiem, kas meklē viedtālruni ar lielu ekrānu, ilgu akumulatora darbības laiku un Android par saprātīgu cenu, ar tīru, vienkāršu interfeisu. Datu ietilpību ir viegli palielināt – G21 atbalsta microSD pievienošanu. Iesaku!