Viedpulksteņa Samsung Galaxy Watch6 apskats

4 septembris, 2023

Pēdējo gadu laikā izdotie Galaxy Watch modeļi liecina, ka Samsung ir apņēmības pilns veikt detalizētus uzlabojumus savā valkājamo ierīču klāstā. Arī šogad ir ieviestas dažas izmaiņas – funkcijas kļūst vēl labākas, bet Galaxy Watch6 šogad tomēr nesniedz kardinālas izmaiņas.

Viedpulksteņu vērtēšanas pamatā ir trīs vaļi: dizains, funkcionalitāte un akumulatora darbības laiks.  Tieši no šīm pozīcijām arī es apskatīšu jauno Samsung viedpulksteni Galaxy Watch6.

DIZAINS

Watch6 ir alumīnija korpuss un safīra kristāla augšējais stikls ar keramikas apakšējo daļu un tas joprojām ir iespaidīgi viegls. 40 mm modeļa svars ir tikai 28,7 g, bet 44 mm versijas svars – 33,3 g.

Ar 9 mm biezumu tas ir arī nedaudz plānāks par Watch5. Watch6 nemaz nešķiet liels vai smagnējs, līdz pat tam, ka reizēm es aizmirsu, ka to nēsāju.

Galaxy Watch6 ir tipisks dzīvesstila tendences pārstāvis. Nav brutalitātes Garmin Tactix garā, nav masīvu metāla ietvaru. Ja to dizainu varētu raksturot divos vārdos – elegants minimālisms.

Vienīgā lieta, kas man nepatika pulksteņa izskatā, ir silikona siksniņa. Man nav nekādu iebildumu pret silikonu, tas ir noderīgs, taču šādam pulkstenim es gribētu kaut ko elegantāku. Par laimi, Galaxy Watch6 ir ļoti daudz siksniņu, īpaši ņemot vērā, ka derēs arī iepriekšējo Galaxy Watch modeļu siksniņas.

KO SPĒJ GALAXY WATCH6

Pirms ķeramies pie tā funkciju apraksta, uzreiz atzīmēšu, ka, neraugoties uz tā izskata minimālismu, Galaxy Watch6 ir aizsargāts ar 5ATM + IP68/MIL-STD-810H. Tas nozīmē ne tikai garantētu aizsardzību pret putekļiem un ūdeni līdz 1,5 metru dziļumam līdz 30 minūtēm, bet arī izturību pret triecieniem un temperatūras svārstībām. Kopumā MIL-STD-810H prasībām atbilstošās ierīces tiek pārbaudītas, lai tās izturētu pēkšņas temperatūras izmaiņas no -21 °C līdz 60 °C, zema spiediena vidi ilgāku laiku un citus testus.

MIEGA REŽĪMS

Katru rītu lietotāji saņem pilnīgu pārskatu par savu miega režīmu ar miega rādītāju novērtējumu (no ilguma līdz tam, cik labi organisms atgūstas nakts atpūtas laikā), personalizētiem paziņojumiem un simbolu, kas atspoguļo lietotāja miega tipu (tas ir ļoti mīlīgs). Lietotāji var uzraudzīt savus miega paradumus un ieradumus un sekot (ja vēlas) saņemtajiem veselības ieteikumiem.

Veselības iestatījumu izvēlnē var pēc izvēles iespējot nakts skābekļa piesātinājuma asinīs (SpO2), ķermeņa temperatūras un pat krākšanas sensora mērījumus! Ādas temperatūras sensors ne tikai nosaka temperatūru nakts miega laikā, bet sievietes ierīci var izmantot arī menstruālā cikla novērošanai.

Pirmo reizi pēc ilgāka laika varu teikt, ka diezgan ērti gulēju ar pulksteni uz rokas. Esmu mēģinājis aizmigt ar Apple Watch, bet bieži vien to noņemu. Iespējams, palīdz arī tas, ka Samsung miega režīms automātiski atslēdz paziņojumus un aptumšo ekrānu, lai mazinātu visus traucējošos elementus.

SPORTS

Tiem, kas sporto, pulkstenis parāda uzlabotu ķermeņa kompozīcijas analīzi, sniedz personalizētus ieteikumus un detalizētus ķermeņa kompozīcijas mērījumus – analizē muskuļu masu, bazālo vielmaiņas ātrumu, ūdens saturu un ķermeņa tauku procentuālo daudzumu.

Galaxy Watch6 novērtē lietotāja fiziskās spējas un nosaka piecus optimālus vingrinājumu intensitātes līmeņus. Tas ļauj noteikt aktivitātes līmeņa mērķus, pamatojoties uz individuālajām fiziskajām spējām. Jaunums ir tas, ka Galaxy Watch6 īpašnieki var sekot līdzi savam sniegumam, skrienot skriešanas režīmā Track Run, un ievērot personalizētu treniņu programmu, izmantojot Custom Workout.

Varat iestatīt optimālo treniņa intensitāti, izmantojot personalizētu sirdsdarbības zonu. Pēc īsa testa skrējiena Galaxy Watch6 izmērīs jūsu sirdsdarbības frekvenci, pamatojoties uz jūsu fizisko sagatavotību, un optimizēs jums piemēroto sirdsdarbības zonu. Izmantojot šo iestatījumu, varat saņemt paziņojumus, kad ieejat savā mērķa sirdsdarbības zonā, un treniņu laikā uzraudzīt atrašanos šajā zonā. Man patika automātiskā treniņa noteikšana, bet, lai gan man trūkst dažu lietu no Garmin pulksteņiem, piemēram, maršruta apskate ar iebūvētu karti, kurā redzams, cik augsts bija mans pulss un sirdsdarbības ātrums katrā maršruta posmā, Samsung skriešanas treniņa profils ir kļuvis par labāko skriešanas pulksteņu pretendentu iesācējiem.

VESELĪBA

Tagad ir arī iespējas ne tikai mērīt sirdsdarbību, bet arī to detalizētāk uzraudzīt. Galaxy Watch6 atbalsta HR Alert tehnoloģiju, lai fonā uzraudzītu pārmērīgi augstu vai zemu sirdsdarbības frekvenci.  Kritiena noteikšanas funkcija uzreiz noteiks un automātiski paziņos palīdzības dienestiem vai iepriekš izvēlētam tuviniekam, ja lietotājs nokritis – vingrojot vai stāvot uz vietas.

Diemžēl divas interesantas funkcijas – asinsspiediena un EKG mērīšana – ir pieejamas tikai, ja lietotājam ir Samsung viedtālrunis.

Tā kā Galaxy Watch6 darbojas ar Google Wear OS 4, ir iespējams instalēt programmas no Google Play veikala. Es atzinīgi novērtējām ļoti noderīgo lietotni Thermo Check, kas ļauj ērti izmērīt ēdiena, dzērienu, dažādu virsmu vai ūdens temperatūru pirms peldes.

AKUMULATORA DARBĪBAS LAIKS

Samsung apgalvo, ka ar izslēgtu displeju akumulatoru var lietot līdz 40 stundām, bet ar ieslēgtu – līdz 30 stundām. Starp citu, Galaxy Watch6 ir iespēja vienmēr ieslēgt displeju, kad ekrānā tiek rādīti dati dīkstāves režīmā. Mūsuprāt, šai funkcijai nav lielas jēgas un tā tikai patērē akumulatora enerģiju. Man Galaxy Watch6 darbojās ar ieslēgtiem gandrīz visiem sensoriem vairāk nekā divas dienas. Taču ir kāda nianse. Ja aktīvi sportojat, jo īpaši ar GPS un klausāties mūziku, akumulators sāk izlādēties ievērojami ātrāk. Enerģijas taupīšanas režīmā pulkstenis var darboties līdz pat 4 dienām, taču šajā gadījumā rodas jautājums, kāpēc nepieciešams tik advancēts pulkstenis, ja lielākā daļa svarīgo iespēju būs atspējotas. Kopumā, lai panāktu ilgāku akumulatora darbības laiku, Galaxy Watch6 īpašniekiem nāksies “spēlēties” ar dažādām opcijām, piemēram, Always On Display, GPS, ekrāna izslēgšanas laiku, krākšanas noteikšanu, veselības mērījumu biežumu utt. Šādā gadījumā pulksteņa darbību var pagarināt līdz 3 dienām. Tomēr uz tā paša Garmin vai Huawei fona, kuru viedpulksteņi darbojas bez uzlādes 10-12 dienas, šāda autonomija nav iespaidīga. Turklāt pati ideja par viedpulksteņu uzlādi naktī devalvē moderno miega sensoru. Akumulatora darbības laiks neapšaubāmi ir visvairāk sarūgtinošais Galaxy Watch 6 aspekts.

Iekļautais magnētiskais lādētājs ir savienojams ar USB-C, taču Watch 6 atbalsta arī bezvadu uzlādi līdz 10 W. Pusstundas laikā tas uzlādējās no 0-59%, bet pilnīga uzlāde aizņēma aptuveni 70 minūtes – tas nebūt nav slikti, bet, iespējams, tas ir ātri, jo akumulators ir tik mazs.

KAS LĀCĪTIM VĒDERĀ?

Daži lietotāju jau ir nodēvējuši Samsung jauno pulksteni par Galaxy Watch5.5, norādot uz minimālām izmaiņām salīdzinājumā ar Galaxy Watch5. Tomēr tādas ir.

Displejs ir lielāks un ierīces lietošana ir ērtāka. Galaxy Watch6 ir jaudīgāks Exynos W930 procesors un 1,5 GB vietā ir 2 GB RAM. Ir arī palielināta akumulatora ietilpība.

Bet vissvarīgākais ir tas, ka ekrāna spilgtums ir gandrīz divkāršojies. Tā maksimālā vērtība sasniedz 2000 nitus. Pateicoties šādam spilgtumam, ekrāns ir lieliski saskatāms arī saulē.

Samsung arī apgalvo, ka salīdzinājumā ar Galaxy Watch5 ir uzlabota Samsung BioActive sensora un citu sensoru precizitāte. To ir grūti pārbaudīt, taču testēšanas laikā es Galaxy Watch6 sensoros neatradu nekādas būtiskas kļūdas.

PRIEKŠROCĪBAS UN TRŪKUMI

PLUSI:

  • Liels un spilgts ekrāns;
  • Lieliska lietotņu izvēle;
  • Digitālais panelis kontrolei;
  • Detalizēta informācija par miegu un veselību;
  • Aktīvs ādas temperatūras sensors;
  • Automātiska treniņa noteikšana;
  • Ir eSIM iespēja.

MĪNUSI:

  • Akumulatora darbības laiks;
  • Nav savienojuma ar Huawei viedtelefoniem.

SPECIFIKĀCIJAS

  • Materiāli un krāsas – alumīnijs, grafīts, sudrabs;
  • Izmēri un svars – 44 mm: 42,8 x 44,4 x 9,0 mm, 33,3 g;
  • Procesors – 1,4 GHz divkodolu Exynos W930 (5 nm);
  • Atmiņa un krātuve – 2 GB + 16 GB;
  • Displejs – safīra stikls, 44 mm -1,5 collas (37,3 mm) 480×480 Super AMOLED, vienmēr ieslēgts displeja režīms;
  • Akumulators – 425 mAh, akumulatora darbības laiks līdz 40 stundām (bez Always On Display) vai līdz 30 stundām (ar Always On Display);
  • Operētājsistēma: Wear, izstrādāta kopā ar Samsung (Wear OS 4);
  • Sensori – Samsung BioActive sensors (optiskais sirdsdarbības sensors + elektriskais sirdsdarbības sensors + bioelektriskās pretestības analizators), temperatūras sensors, akselerometrs, barometrs, žiroskops, ģeomagnētiskais sensors, gaismas sensors;
  • Savienojamība – Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2,4 un 5 GHz, NFC, GPS/GLONASS/Beidou/Galileo;
  • Aizsardzība – 5ATM + IP68 / MIL-STD-810H;
  • Savietojamība – Android 10 vai jaunāka sistēmas versija ar vismaz 1,5 GB atmiņas
  • Cena – ap 300 eiro

SECINĀJUMS

Galaxy Watch6 ir skaists, augsto tehnoloģiju viedpulkstenis ar daudziem sensoriem, funkcijām un iespēju instalēt lietotnes no Google Play veikala. Kopā ar Samsung viedtelefoniem tas ir īpaši parocīgi, taču akumulatora darbības laiks un lēnais uzlādes laiks nedaudz bojā šo pastorālo ainu. Jā, var teikt, ka Apple Watch Series 8 oficiālais akumulatora darbības laiks ir tikai 18 stundas, bet kas teiks, ka tas ir labs piemērs? Jebkurā gadījumā pēc šī rādītāja Galaxy Watch6 manāmi zaudē Huawei, Honor, Garmin, Amazfit viedpulksteņiem, toties tā svars un cena ir arī mazāka nekā daudziem konkurentu analogiem.

Galaxy Watch6, ir pārņēmis to, kas bija labs Watch5, un padarījis to vēl labāku.

Tagad jūs saņemat lielāku, kvalitatīvāku displeju ar plānākām apmalēm, uzlabotu veiktspēju un lielāku iekšējo atmiņu. Sensoru kopums ļauj padziļināti sekot līdzi sportam un miegam, un tas viss ir pieejams, izmantojot WearOS 4 programmatūru un papildu lietotnes, kuras ir viegli lietojamas.

https://kripto.media/viedpulkstena-samsung-galaxy-watch6-apskats/