“Tās ir zinātniski pamatotas prognozes, nevis “pravietojumi”. Tie balstās uz stabilas sociālās zinātnes pētījumiem”.
Viņš uzlej aukstu ūdeni histēriskiem cilvēkiem, kuri, šķiet, domā, ka Tramps ir viens no četriem Apokalipses jātniekiem, un saka, ka viņa uzvara “neko nemaina šajā vienādojumā”.
Būtībā, mēs esam nolemti un nav no svara, kurš ir pie varas.
“Mūsu sabiedrība, tāpat kā visas iepriekšējās kompleksās sabiedrības, atrodas uz amerikāņu kalniņiem”, viņš piebilst, “bezpersoniski sociālie spēki nes mūs augšā; tad nāk neizbēgams niriens lejup”.
Viņš saka, ka satricinājumus rada “elites pārprodukcija”, pārāk strauji aug bagātu, elites cilvēku skaits un tie arvien tālāk attālinās no nabadzīgākiem ļaudīm.
“Elites pārprodukcija parasti izraisa lielāku elites iekšējo konkurenci, mazina elites sadarbības garu, tam seko ideoloģiska polarizācija un politiskās klases sadrumstalotība”, viņš raksta.
“Tas notiek tāpēc, ka vairāk ir sāncenšu, jo vairāk ir tādu, kuri nonāk zaudētājos. Veidojas liela klase elitei līdzināties gribētāju, kuri bieži vien ir labi izglītoti, taču viņiem ir liegta pieeja elitei”.
Akadēmiķis runā arī par stagnāciju un dzīves standartu, fiskālās veselības mazināšanos, kas izriet no valsts ieņēmumu krišanās un izmaksu pieauguma, kas rada lielākas iespējas kraham.
Tomēr Turčins saka, ka viņa teorija varētu reāli izvairīties no šī baigā likteņa, vērojot tendences un apstādinot tās, pirms tās rada problēmas sabiedrībā.
“Laišanās lejā nav neizbēgama”, viņš turpina. “Mums ir pirmā sabiedrība, kas var uztvert, kā šie spēki darbojas, kaut vai vāji. Tas nozīmē, ka mēs varam izvairīties no vissliktākā. Varbūt pārejot uz mazāk mokoša ceļa. Iespējams, vispār izveidojot jaunus ceļus”.
Šis raksts sākotnēji bija lasāms “The Sun”.