Vērts iepazīt. Deniels Abrahams (Daniel Abraham)

Amerikāņu fantasts Deniels Abrahams ir dzimis 1969. gada novembrī Albukerkas pilsētā, kas ir lielākā pilsēta Ņumeksikas štatā. Raksta arī izmantojot divus pseidonīmus: M. L. N. (M. L. N. Hanover) un Džeimss S. A. Korijs (James S. A. Corey).

Viņš ir ieguvis biologa izglītību Ņumeksikas universitātē. Pēc tās beigšanas Abrahams desmit gadus strādā tehniskā atbalsta dienestā. «Mixing Rebecca» kļūst par pirmo stāstu, ko jaunajam autoram izdodas pārdot 1996. gadā. Pēc tam viņa stāsti kļūst par biežiem viesiem žurnālos un antoloģijās. Abrahamam pievērš uzmanību Džordžs R. R. Mārtins, kurš arī dzīvo Ņumeksikas štatā, dažas reizes viņi strādā kā līdzautori. Tā 2004. gadā iznāk viņu kopējais garstāsts «Shadow Twin» (kā trešais līdzautors viņiem pievienojas neviens cits kā Gārdners Dozua). Šo garstāstu 2008. gadā pārstrādā par romānu «Hunter's Run». Citu nozīmīgu autora darbu vidū var minēt garstāstus «Flat Diane» (2004), kas tika nominēts Nebulas balvai un ieguva Starptautiskās Šausmu ģildes balvu, un «The Cambist and Lord Iron: a Fairytale of Economics», ko 2008. gadā nominē Hugo balvai. Īsti panākumi autoram atnāk, kad tiek publicēts pirmais romāns no fantāzijas tetraloģijas «The Long Price Quartet» - "Ēna vasaras laikā", kas iznāk 2006. gadā un gūst gan kritiķu, gan lasītāju atzinību.

 

 

Izvilkumi no autora intervijas, kas bija publicēti žurnālā «Locus».

«96., kad es dzīvoju Ņujorkā, es pārdevu savu pirmo stāstu Ennai Vandermeierei (Ann VanderMeer) žurnālā «The Silver Web». Tajā laikā es gulēju uz virtuves grīdas pie maniem draugiem. Ennai bija lielisks kambarītis ar logu, es uzliku uz palodzes datoru un rakstīju «Mixing Rebecca». Tas bija stāsts par pataloģiski bailīgu sievieti-skaņu režisori, kas meklēja cilvēku, ar kuru varētu dzīvot bez bažām, viņa vēlējās ierakstīt visas viņu kopdzīves skaņas, bet pēc tam no tām izveidot vienotu dziesmu, kas būtu viņu dzīve.

Dažus gadus vēlāk es saņēmu vēstuli e-pastā no cilvēka, kurš bija skaņurežisors, ierakstījis albūmu «Rebecca Remix». Viņu sauca Deniels Abrahams. Viņš gribēja zināt, vai es viņu nevajāju, aizņemoties nosaukumu no viņa darba. Tā man likās visai biedējoša sagadīšanās. Moments gandrīz kā no “Krēslas zonas”.

...

Džordžam (R. R. Mārtinam) un Gārdneram (Dozua) acīmredzot, patika tas, ko es daru Klarionā, un viņi palūdza mani piedalīties viņu kopējā projektā. Džordžs ielūdza mani uz lieliskām pusdienām «Santa Fi» (par kurām maksāja viņš) un sacīja: «Deniel, ko tu domā par sadarbību ar diviem veciem, resniem puišiem?»

Viņi man iedeva rokrakstu, ko viņi bija sarakstījuši, ap 20 000 vārdu. Es izgriezu trešo daļu un sarakstīju beigas – iznāca tieši kā garstāsts. «Shadow Twin» sākumā tika publicēts «Sci Fiction», pēc tam to pārpublicēja «Asimov's» un gada labāko darbu antoloģijā. Pēc tam «Subterranean» izdeva to kā atsevišķu grāmatu. Tā nu mēs to pārdevām un pārdevām. Tā patiešām bija nemirstīga lieta!

Kad mēs strādājām pie romāna versijas «Hunter's Run», sākumā mēs visu izmetām. Garstāstā bija lietas, ko mēs speciāli izgriezām, tā kā bija ierobežots apjoms. Tagad katrs strādāja pie savām teksta daļām. No citiem cilvēkiem, kuri strādājuši par līdzīgiem līdzautoriem, es dzirdēju, ka parasti slavenais rakstnieks piespiež vairākus nelaimīgos kuces dēlus izdarīt visu darbu. Taču ne manā gadījumā. Es ceru, ka cilvēki, kuri lasīs šo grāmatu un runās kaut ko līdzīgu: «Kas tas par cilvēku Deniels Abrahams, kāpēc viņš ir sabojājis lielisko Džordža R. R. Mārtina stāstu», ies un izlasīs manus paša darbus.

...

Ir divas spēles: taisīt simpātiskas lietas un pārdot tās. Uzvaras stratēģija abās ir absolūti dažādas. Ja, runā nekonkretizējot, tad pirmā atgādina šahu. Tu sēdi pie klaviatūras, tu pieņem tos lēmumus, kādus gribi, struktūra var mainīties kā patīk – tu es brīvs savā izvēlē. Te nav veiksmes. Tā ir mehānika, tā ir pilnība, un tā beidzas tajā pašā brīdī, kad tu beidz drukāt tekstu. Pēc tam nāk pārdošanas laiks un sākas veiksmes spēle.

Tagad visi raksta fantastiku – tu taču vari rakstīt zinātnisko fantastiku, kas norisinās tagadnē. Daudzi meinstrīma autori ir apzinājušies, ka šajā virzienā var strādāt un tagad sekmīgi sacenšas ar fantastiem šajā laukā. Tas ir lieliski. Taču ar fantāziju šis numurs neies cauri, tāpēc ka te ir cita dinamika. Fantāzija ir dziļi nostalģisks žanrs, bet nostalģijaspārdošanu, atšķirībā no fantastikas, neietekmē sabiedrības tehnoloģiskās attīstības izmaiņas. Es domāju, ka interese uz fantāziju saglabāsies, jo visiem mums ir vajadzīga nostaļģija».

https://fantlab.ru/autor772

Bibliogrāfija no raksta angļu Vikipēdijā.

The Long Price Quartet

A Shadow in Summer (March 7, 2006)

A Betrayal in Winter (August 21, 2007)

An Autumn War (July 22, 2008)

The Price of Spring (July 21, 2009)

Shadow and Betrayal (Jan 21, 2010) – omnibus edition of the first and second books

Seasons of War (Jan 21, 2010); also published as The Price of War – omnibus edition of the third and fourth books

The Dagger and the Coin

The Dragon's Path (April 7, 2011)

The King's Blood (May 22, 2012)

The Tyrant's Law (May 14, 2013)

The Widow's House (August 5, 2014)

The Spider's War (March 8, 2016)

Black Sun's Daughter

Published by Simon & Schuster Pocket Books as by M. L. N. Hanover:

Unclean Spirits (Dec 2, 2008)

Darker Angels (Sept 29, 2009)

Vicious Grace (Nov 30, 2010)

Killing Rites (Nov 29, 2011)

Graveyard Child (April 30, 2013)

The Expanse

The Expanse space opera novels are written by Abraham and Ty Franck under the joint pseudonym James S. A. Corey.

Leviathan Wakes, June 15, 2011. Finalist for 2012 Hugo Award for Best Novel.

Caliban's War, June 26, 2012

Abaddon's Gate, June 4, 2013

Cibola Burn, June 5, 2014

Nemesis Games, June 2, 2015

Other novels

Hunter's Run, by Abraham, Gardner Dozois, and George R. R. Martin (2007)

Honor Among Thieves, by Abraham and Franck as James S. A. Corey (2014) – Star Wars: Empire and Rebellion, book 2

Mājas lapa: http://www.danielabraham.com/