Kā rakstnieks debitējis 1903. gadā ar īso stāstu "The Mysterious Mummy", ko pārdevis "Pearson's Weekly". Romers ietekmējies no tādiem rakstniekiem kā Edgars Alans Po, Artūrs Konans Doils un M. P. Šīls (M. P. Shiel). Romers ir rakstījis skečus mūzikholiem, stāstus žurnāliem un avīzēm. Tad arī izveidojas viņa, kā rakstnieka, stils un viņš pievēršas dīvainajai fantastikai (weird fiction). 1909. gadā viņš apprecas ar Rouzu Elizabeti Noksu (Rose Elizabeth Knox). Pirmo grāmatu "Pause!" 1910. gadā publicē anonīmi. Taču, pateicoties saviem romāniem par Fu Manču, viņš kļūst par vienu no visvairāk atalgotajiem, angļu valodā rakstošajiem autoriem 1920-1930. gados. Tāpat kā laikabiedri: Eldžernons Blekvuds (Algernon Blackwood) un Artūrs Mečens (Arthur Machen) Romers apgalvo, ka ir ņēmis dalību kabalistu hermētiskajā ordenī "The Golden Dawn". Romers arī apgalvoja, ka viņam ir saites ar rozenkreiceriem, taču tas ir ticis apšaubīts. Viņa ārsts un ģimenes draugs, doktors Vatsons Konsels (Dr R. Watson Councell), iespējams, ir viņa vienīgais likumīgs savienojums ar šādām organizācijām. Pēc Otrā pasaules kara viņš pārceļas uz Ņujorku.
Galvenās sērijas darbi.
The Insidious Dr. Fu Manchu (n.) McBride 1913
The Mystery of Fu Manchu (n.) London: Methuen 1913
The Devil Doctor (n.) London: Methuen 1916
The Si-Fan Mysteries (n.) London: Methuen 1917
Fu Manchu’s Bride (n.) Cassell’s 1933
The Mask of Fu Manchu (n.) Cassell’s 1933
The Trail of Fu Manchu (n.) Doubleday 1934
President Fu Manchu (n.) Cassell’s 1936
The Drums of Fu Manchu (n.) Doubleday 1939
The Island of Fu Manchu (n.) Doubleday 1941
Shadow of Fu Manchu (n.) Doubleday 1948
Re-Enter Fu Manchu (n.) London: Jenkins 1957
https://www.fantasticfiction.com/r/sax-rohmer/
Doktors Fu Manču (Fu Manchu), kura vārdu dažreiz raksta arī kā Fu Manči, ir literārs personāžs, ko radījis minētais angļu rakstnieks. Fu Manču ir ļaunuma iemiesojums, kriminālais ģēnijs, līdzīgs profesoram Moriartijam vai Fantomasam. Viņa tēls ticis izmantots kino, televīzijā, radio, komiksos jau vairāk nekā 90 gadus. Sakss Romers ir sarakstījis 13 (pēc citiem datiem - 14) garstāstus (vai romānus) par savu varoni. Turpinājumus ir rakstījuši arī citi autori.
http://www.internationalhero.co.uk/f/fumanchu.htm
Romānos ar kriminālo ģēniju cīnās inspektors Deniss Neilands Smits (Denis Nayland Smith) un viņa palīgs doktors Petrī (Dr. Petrie). Tas ir Holmsa un Vatsona tradīcijas turpinājums. Pirmajās trīs grāmatās Smits ir koloniālās policijas inspektors Birmā.
Daži romāni par doktoru Fu Manču krievu tulkojumā ir tikuši izdoti 1990. gados izdevniecībā «Деком». Vai pirmskara Latvijas laikā latviešu valodā arī nav izdots kāds no šiem romāniem, man nav zināms.
Ekranizācijas.
Daudzajās Saksa Romera romānu ekranizācijās ir tēlojuši Vorners Olands, Boriss Karlofs, Mirna Loi, Kristofers Lī, Pīters Sellers un citi.
Viens no agrīnajiem iemiesojumiem kino bija filma«Fu Manču maska» (1932). Galvenajā lomā - Boriss Karlofs. Filma ir visai rasistiska attiecībā pret aziātu tautām un tajā ir daudz moku ainu (kaut arī bez mūsdienu kino raksturīgajām naturālisma ainām), te arī ir visai savdabīga paša Karlofa humora izjūta. Cenzūra daudzus gadus bija filmu aizliegusi.
Viens no pašiem slavenākajiem ļaundara lomas iemiesojumiem bija aktiera Kristofera Lī darbs. Viņš to tēloja piecās filmās: «Fu Manču seja» (1965), «Fu Manču līgava» (1966), «Fu Manču atriebība» (1967), «Fu Manču asinis» (1968), un beigās «Fu Manču pils» (1969).
Eksistē arī Fu Manču iemiesojums komēdijā, filmā «Manču sātaniskā sazvērestība». Filmas režisors un galvenās lomas izpildītājs ir Pīters Sellers. Ar romāniem filmai ir maz kā kopīga.
Epizodisku Fu Manču lomu neesošas filmas "SS sievietes-vilkači" treilerī notēloja Nikolass Keidžs. Filma ir daļa no īstas filmas «Grindhouse» (2007).
2003. gadā režisors Darels Ruds (Darrell Roodt) uzņem zinātniski-fantastisku filmu "Sumuru", kas balstās uz radiostāstu sēriju "Shadow of Sumuru", ko Sakss Romers radīja 1945-1946. gados radiostacijai BBC.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BA%D1%81_%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80
http://www.njedge.net/~knapp/FuFrames.htm
1950. gadā Romers pārveido stāstus romānu sērijā, kur darbojas Fu Manču līdziniece - superļaundare Sumuru:
Nude in Mink/The Sins of Sumuru (1950)
Sumuru/Slaves of Sumuru (1951)
The Fire Goddess/Virgin in Flames (1952)
Return of Sumuru/Sand and Satin (1954)
Sinister Madonna (1956).
Arī daži no šiem romāniem ir ekranizēti.
Harijs Alans Tauers (Harry Alan Towers), kurš 1960. gadu vidū producēja Fu Manču filmas ar Kristoferu Lī, producē arī divas filmas par Sumuru ar Šērliju Ītoni (Shirley Eaton) Sumuru lomā:
The Million Eyes of Sumuru (1967)
The Girl from Rio (1969)
Jau minētā 2003. gada filma "Sumuru" pārnes notikumus tālā nākotnē.