Vai tiešām Kristus augšāmcēlās no miroņiem?

Mēs visi domājam par to, kas notiek pēc nāves. Kad tuvinieks nomirst, mēs sērojam par viņu un ceram satikt viņu, kad pienāks mūsu kārta. Vai būs brīnišķīga atkalredzēšanās ar tiem, kurus mīlam, vai arī nāve pieliks galu mūsu pašsajūtai?

Jēzus mācīja, ka dzīve nebeidzas pēc fiziskas nāves. Viņš sniedza pārsteidzošu paziņojumu: „Es esmu augšāmcelšanās un dzīvība. Tie, kas man tic, pat pēc nāves dzīvos no jauna. Pēc tuvāko aculiecinieku teiktā, Jēzus Kristus parādīja savu varu pār nāvi, augšāmceļoties 3 dienas pēc krustā sišanas un apbedīšanas. Tieši šī ticība augšāmcelšanai ir devusi kristiešiem cerību gandrīz 2000 gadu.

Bet dažiem cilvēkiem nav cerību uz dzīvi pēc nāves. Filozofs ateists Bertrāns Rasels rakstīja: "Es ticu, ka pēc nāves mans ķermenis sapūt un nekas no manis nepaliks." Ir skaidrs, ka Rasels neticēja Jēzus Kristus vārdiem.

Kristus mācekļi rakstīja, ka viņš viņiem parādījās dzīvs pēc krustā sišanas un apbedīšanas. Viņi apgalvo, ka ne tikai viņu redzējuši, bet arī ēduši, pieskārušies un kopā ar viņu pavadījuši 40 dienas.

Vai tas varētu būt tikai stāsts, kas laika gaitā ir pāraudzis par daiļliteratūru, vai arī tas ir balstīts uz ticamiem pierādījumiem? Kristietības pamatu spēks ir atkarīgs no atbildes uz šo jautājumu. Ja Jēzus Kristus patiešām ir augšāmcēlies, tas apstiprina visu, ko viņš teica par sevi, par dzīves jēgu un par to, kas mums paredzēts pēc nāves.

Ja Jēzus Kristus patiešām ir augšāmcēlies, tad tikai viņš viens var zināt atbildi uz jautājumiem par dzīves mērķi un to, kas mūs sagaida pēc nāves. No otras puses, ja stāsts par Jēzus Kristus augšāmcelšanos ir izdomāts, tad kristietība ir balstīta uz meliem. Teologs R. S. Sprouls atzīmē:

“Kristus augšāmcelšanās apliecināšana ir ļoti svarīga kristietībai. Ja Jēzu Kristu augšāmcēla Dievs, tad Viņam ir tādas pilnvaras un „pilnvaras”, kādas nav nevienam citam reliģiskajam vadītājam. Buda ir miris. Muhameds ir miris. Mozus ir miris. Konfūcijs ir miris. Bet, saskaņā ar... kristietību, Kristus ir dzīvs.”

Daudzi skeptiķi ir mēģinājuši atspēkot augšāmcelšanos. Džošs Makdauels bija viens no šiem skeptiķiem. Viņš pavadīja vairāk nekā 700 stundas, pētot pierādījumus par augšāmcelšanos. Makdauels par augšāmcelšanās nozīmi teica sekojošo:

Esmu nonācis pie secinājuma, ka Jēzus Kristus augšāmcelšanās ir viens no visļaunprātīgākajiem, kaitīgākajiem un bezsirdīgākajiem cilvēcei uzspiestajiem maldiem, VAI fantastiskākais fakts visā tās vēsturē.

Tātad, kas ir Jēzus Kristus augšāmcelšanās — fantastisks fakts vai kaitīgs mīts? Lai to noskaidrotu, mums ir jāaplūko vēstures liecības un jāizdara savi secinājumi. Apskatīsim, ko ir atklājuši un pie kādiem secinājumiem nonākuši skeptiķi, kas izmeklēja augšāmcelšanos.

https://y-jesus.org/russian/wwrj/6-jesus-rise-from-dead/

Tā ir pirmā daļa no garas esejas, kopā 10. Kas atridama šeit. Krievu valodā, iztulkoju tikai šo.