Iepazīstoties ar Ugunsšķīlēju vairākiem bērniem ļoti labi tiek atklātas problēmas līdz kurām nonāk Marks.
Neviens nezina, kas ir Ugunsšķīlējs, neviens, izņemot Semiju Egņū, un viņš to pagaidām nav īsti gatavs atzīt. Ūgunsšķīlēja nolaistajos plecos, roku kustībās un leņķī, kādā tas pieliec galvu, it kā uzprasoties uz pliķi, ir jaušams kaut kas ļoti pazīstams. Sākumā tās bija tikai aizdomas. Semijs nejutās pārliecināts. Negribēja tam ticēt. Bet tagad viņš šo video ir noskatījies jau daudzas reizes. Atkal un atkal - savā klēpjdatorā, pieklusinot skaņu, lai sieva to nedzirdētu. Viņa pirmā instinktīvā reakcija vienmēr ir vēlme viņu pasargāt. Semijs ir centies neieraudzīt. Viņš visu atdotu, lai tā izrādītos kļūda. Tomēr viņš zina, kurš slēpjas zem maskas. Viņš ir gandrīz drošs. Bet varētu taču būt, ka viņš kļūdās, vai ne?
Tikai tas tā nav. Var noliegt. Tikai tad, ja noliedz, piever acis un nepieņem notiekošo, situācija veidojas smagāka, jo negācijas attīstās, problēmas padziļinās, jo pilsētā sāk degt ne tikai ugunskuri, bet arī apkārtējās ēkas. Rezultātā veidojas nevis vienkārši cīņa pret valdību, bet visas pilsētas degšana. Pat, ja uguns nav, - elpot ir grūti, jo dūmi ir visā pilsētā. Šajā gadījumā parādās jautājums: kā var apturēt tādu rīcību? Ir taču jāapzinās, kādas sekas var būt.
Ir iespējas iepazīties arī ārsta Džonatana meitu Sofiju, kas nākusi pasaulē no sievietes ar īpašām spējām vai savādāk izsakoties var teikt no būtnes, kurai būtu jādzīvo citos apstākļos. Viņam ir svarīgi nodrošināt meitai maksimāli labus apstākļus, bet viņš saprot, ka Sofijas māte ir sirēna. Viņš apzinās, ka savas meitas priekšā būs bezpalīdzīgs, un meita varēs iznīcināt ne tikai citus vīriešus, bet arī viņu pašu. Meklējot izeju no radušās situācijas, Džonatanam ir iespēja vairāk uzzināt par bērniem ar superspējām, bērnu un viņu vecāku problēmām, bet viņam neizdodas sameklēt nevienu, kas būtu nonācis viņa situācijā.
Lasot grāmatu par īpašiem bērniem, var iepazīties ar vecāku problēmām, viņu neizmērojamo mīlestību pret saviem bērniem un tajā pašā laikā var redzēt, kā vecāki var nonākt bezpalīdzīgā situācijā, kad nav spējīgi pasargāt ne sevi, ne citus cilvēkus, jo bezpalīdzība ir tāda, ka bērni iegūst tik milzīgu varu, ka viņiem nav ierobežojumu, - ir tikai visatļautība. Ja romānā varēja sekot līdzi grāmatas varoņiem, tad sabiedrībā tiek pieņemti tādi likumi, ka bērniem ir visatļautība, tad cilvēki kļūst beztiesīgi un neaizsargāti. Pieņemot likumu, būtu jāizvērtē iespējamās sekas, - pretējā gadījumā var nonākt nevis līdz tam, ka sabiedrība jutīsies labi, bet gan līdz pretējam variantam, un te rodas vēlme padomāt par to, cik pacietīga var būt sabiedrība, lai varētu izturēt visas negācijas jo jebkuram cilvēkam ir savas iespēju robežas. Var teikt, ka grāmatā ir parādīta maģija, kas savijas ar realitāti, kuru var labi manīt mūsdienu sabiedrībā.
https://domgraudi.blogspot.com/2024/02/ugunsskileji-dzena-karsone.html