Ūdensvīrs un Purva vecis [1]
Krievijā ezeros un upēs dzīvoja ļoti kaitīgs vecis Vodjanojs (Ūdensvīrs). Viņš valkāja garu bārdu, bija dubļainas krāsas un ļoti nejauka rakstura. Viņš būtu varējis jebkuru ceļotāju pavilkt zem ūdens un izklaides viņu tur noslīcināt. Bet, neskatoties uz absurdo dabu, viņš mīlēja skaistas noslīkušas meitenes. Purvos varēja sastapt viņa tuvāko radinieku Bolotņiku (Purva veci). Nav viena noteikta apraksta, kāds redzēja viņu resna, netīra radījuma aizsegā, dažreiz teica, ka viņš ir matains vīrietis ar garām rokām un asti, un dažiem pat meitenes rādījās. Bet jebkurā gadījumā šie gari bija bīstami cilvēkiem un vienmēr mēģināja kaitēt. Jau 20. gadsimtā multfilmās šī ļaunā gara tēls kļūst pozitīvs un palīdz varoņiem.
Ūdens ragana [2]
Anglijā nebija viena galvenā ūdens gara. Tur visu vadīja raganas, piemēram, Pega Paulera. Pēc izskata dāma bija ļoti personīga. Āda ir zaļa, mati ir gari un pat ilkņi ir asi. Bērni viņai ļoti nepatika un centās viņus noslīcināt pie katras izdevības. Dažreiz viņa parādījās zaļa spoka izskatā.
Kappa [3]
Ja kādam ar iztēli viss ir kārtībā, tad tas ir japānis. Viņu Ūdensvīrs ir bruņurupuča un vardes krustojums, deguns kā putna knābis, bruņurupuča apvalks mugurā, apakštase galvas augšdaļā un tam ir trīs tūpļi. Šī būtne dzīvoja upēs un purvos, lai gan par jūras biedriem ir leģendas. Kappas ir lieliski peldētāji un ļoti ciena sakē. Saskaņā ar leģendu Kappa varēja uzbrukt personai un izvilkt no viņa anusa īpašu bumbu, pēc kura persona uz visiem laikiem kļūtu par muļķi.
Ūdens zirgs [4]
Ziemeļeiropā ir daudz leģendu par noslēpumainu zirgu, kurš dzīvo upēs un ezeros. Viņi to sauca dažādi - Kelpi, Tangi, Noglovs, Agiski un tā tālāk. Šī radība parādījās ceļotājiem, kuri naktī atradās pie ūdens skaistu zirgu formā. Piemēram, Kelpi bija tik skaists, ka cilvēki nespēja pretoties un uzkāpa viņam uz muguras, un viņš savukārt viņus noslīcināja ūdenī. Bet Tangi bija pārklāts ar aļģēm un ēda tikai jaunas sievietes.
Meluzīna [5]
Viduslaikos cilvēki ticēja dažādām ļoti dīvainām radībām. Ķeltiem upēs un avotos dzīvoja saldūdens feja. Tā izskatījās pēc nāras, tikai tai bija divas astes. Tāpēc viņa pat apprecējās ar vīrieti, tomēr laulība nebija ilga, bet tomēr.
Poseidons [6]
Šeit, protams, strīdīgs jautājums: vai ir iespējams Dievu ierakstīt ūdensvīros. Bet viņš dzīvoja ūdenī, varēja gan palīdzēt, gan kaitēt cilvēkam. Viņam palīgos bija visa veida jūras briesmoņi, piemēram, Hippocampus (puszirgs, pa pusei čūska). Tātad, labāk būtu viņu pieminēt.
Elbsts [7]
Šveicē, Seeli ezera dziļumos, viduslaikos dzīvoja dēmons Elbsts. Cilvēki ar viņu regulāri tikās, bet liecība nopietni atšķīrās. Vai nu no ūdens izripo ugunīgs ritenis, tad pa ezeru pārvietojas ar sūnām apaugusi saliņa, vai pat izķepurojas čūska, izrāpjas no ūdens un žņaudz zemnieku lopus. Īsāk sakot, noteikti dēmons. Tāpēc katru reizi, kad vietējie iedzīvotāji redzēja kaut ko dīvainu, viņi to uzskatīja par sliktu zīmi.
Par nārām un citiem noslīkušajiem es rakstīšu vēlāk, ja milzīgs saraksts. būs nereāli visus šeit savākt.
Avots: https://fishki.net/3292388-vodjanoj-i-ego-rodstvenniki.html
Ezeru briesmoņi.