TP-Link Tapo P300 viedā elektrības pagarinātāja apskats

22.07.2023

Ja agrāk ķīniešu zīmols TP-Link mums pamatā asociējās ar tīkla iekārtām, tad pēdējos gados tā Tapo sērijas produkti parāda, ka viedās mājas ierīces var būt gaumīgas, noderīgas un pieejamas. Iepriekš esam aprakstījuši līdzīgu TP-Link Tapo P100 viedo rozeti un patiesībā vairākas šādas ierīces es pats ikdienā izmantoju arī savās mājas. Šodien vērsīsim mūsu uzmanību uz TP-link Tapo P300 viedo elektrības pagarinātāju. Principā tam ir tās pašas noderīgās funkcijas, kas ir arī iepriekš apskatītajam Tapo P100, taču tas viss ietērpts citā formfaktorā. Šodien apskatāmais produkts ir pilnībā kontrolējams elektrības pagarinātājs, kam vēl ir iebūvēti trīs noderīgi USB porti. Latvijā šī ierīce maksā aptuveni 40 eiro.

Uz gaumīgi nostrādātā un kvalitatīvā iepakojuma varam izlasīt, ka šis pagarinātājs ir attālināti kontrolējams gan ar Google un Amazon balss asistentiem, gan no Tapo mobilās lietotnes. Visām trīs rozetēm varam iestatīt ieslēgšanās/izslēgšanās grafikus un USB pieslēgvietas nodrošina līdz 18W uzlādes jaudu mūsu viedierīcēm. Šie porti atbalsta PD (Power Delivery) un QC3.0 (Qualcomm Quick Charge) tehnoloģijas.

Tapo P300 ir izmantojams iekštelpās 220-240V 50/60Hz maiņstrāvas tīklā ar 10A strāvas stiprumu. Maksimālā jauda ierīcēm, ko varam slēgt pie šīs rozetes, ir 2300W. Šī ierīce darbojas tikai 2.4GHz bezvadu interneta tīklā (tiesa, šādi tīkli joprojām ir visizplatītākie) un sākotnējā savienojuma izveidei būs nepieciešams arī Bluetooth savienojums.

Ierīce ir 268*55*40mm liela un tai ir 1.5m garš kabelis. Šo ierīci paredzēts izmantot tikai iekštelpās. Kā redzam, ierīces apakšpusē ir iestrādātas gan gumijas kājiņas, lai pagarinātājs stabili stāv uz līdzenas virsmas, kā arī caurumi, kurus varam izmantot, lai šo ierīci piekārtu pie sienas. Ierīce veidota no nedegošas plastmasas, pieejama baltā krāsā un tajā ir iebūvēta arī atmiņa iestatījumu saglabāšanai situācijās, kad aptrūkstas elektrības padeve. Manuprāt, glīts un kvalitatīvi uzbūvēts produkts.

Katrai no trīs rozetēm ir indikatorgaismiņas, kas vizuāli uzskatāmi parāda vai tās ir ieslēgtas. Tāpat izgaismota ir arī vienīgā fiziskā poga – ar to varam ieslēgt vai izslēgt visas rozetes. Par to, ka rozete ieslēdzas vai izslēdzas sapratīsim no diezgan labi dzirdama klikšķa. Ja gaismiņas traucē, tās varam no Tapo lietotnes izslēgt vai iestatīt, lai tās nedeg tikai nakts laikā. Sīkums, bet noderīgi. Starp citu, USB pieslēgvietas darbojas neatkarīgi no tā vai pārējās rozetes ir ieslēgtas.

TP-Link Tapo P300 sākotnējā iestatīšana

Lai varētu lietot šo viedo rozeti, mums nevajag nekādu bāzes staciju. Pilnībā pietiek ar to, ka mājās, kur to šo ierīci izmantosim, ir bezvadu interneta tīkls un Android vai iOS mobilā lietotne uz kuras uzstādīt kontroles lietotni. Kad tas paveikts, varēsim vadīt rozeti gan no mājām, gan esot tālu prom. Šāda pieeja var patikt un var nepatikt, bet fakts ir tāds, ka lielākais vairums patērētāju viedās mājas produkti darbojas tieši šādi.

Kad esam uzstādījuši TP-Link Tapo mobilo lietotni un izveidojuši lietotāja kontu, varam pievienot tai mūsu ierīci. Lietotne diezgan informatīvi skaidro, kā noteikt vai pagarinātājs ir savienošanās režīmā (mirgojoša poga), kā arī norāda, ka telefonam vajag ieslēgt Bluetooth. Kad abas ierīces savienosies, Tapo lietotnē tiksim aicināti pievienoties arī mājas Wi-Fi tīklam. Līdz ar šo soli iestīšanas tehniskā daļa būs pabeigta un varēsim ķerties pie paša pagarinātāja iestatījumu pielāgošanas. Proti, varam katrai rozetei norādīt savu nosaukumu (piemēram, pirmā būs “Tējkanna”, bet otrā būs “Ventilators”), kā arī norādīt istabu, kurā pagarinātājs izvietots. Tāpat nepiemirstam arī par atjauninājumiem, šis tomēr ir digitāls gadžets.

TP-Link Tapo P300 iespējas

Man patīk kontroles lietotnes dizains, tas izskatās tīrs un gaumīgs. Pirmajā skatā uzreiz varam redzēt visas mūsu viedās TP-Link ierīces un turpat varam tās ērti ieslēgt vai izslēgt.

Lietotne piedāvā diezgan plašas iespējas izveidot rozetes ieslēgšanas vai izslēgšanas grafikus. Mēs varam iestatīt, lai tā slēdzas no rīta vai vakarā, kā arī izvēlēties konkrētus laikus un dienas. Grafiku skatā varam redzēt informāciju par grafikiem un nopauzēt tos, kas šobrīd nav aktuāli. Protams, šos grafikus varam veidot katrai rozetei atsevišķi.

Ja mums nav nepieciešamības pēc atkārtotām darbībām, varam izvēlēties taimera funkciju. Tajā uzstādām laiku un darbību, kas jāveic pēc šī laika beigām. Trešā ar laiku saistītā funkcija ir tā saucamais “Neesmu mājās” režīms, kad varam iestatīt dienas un laikus, kad rozetei uz savu galvu slēgāties iekšā un ārā, lai radītu sajūtu, ka esam mājās.

Ierīces iestatījumos varam kontrolēt, kā darbojas informatīvās gaismas diodes, kā arī apskatīties, cik stundas dienā, nedēļā un mēnesī rozete ir bijusi ieslēgta (nevis reāli izmantota).

Tapo P300 var pievieno Apple Home sistēmai, kā arī kontrolēt ar Google un Amazon balss asistentiem. Tie gan atsevišķi jāuzstāda vai jānokonfigurē uz mobilās ierīces (TP-Link savā lietotnē piedāvā pamācības) un attiecīgajās programmās ir jāpiesakās ar TP-Link kontu, lai dotu piekļuvi mūsu rozetēm. Piezīmēšu, ka šo produktu nevar kontrolēt ar Samsung SmartThings.

TP-Link Tapo P300 – saimniecībā noderīgs gadžets!

Grozi kā gribi, šādas programmējamas un attālināti vadāmas rozetes var būt noderīgas teju ikvienā saimniecībā. Mēs varam ieprogrammēt, lai noteiktos laikos tiek ieslēgts/izslēgts apgaismojums, varam attālināti ieslēgt apsildi/dzesēšanu, kā arī ar balss komandām palaist šādu vai tādu ierīci. Papildus tam, Tapo P300 piedāvā arī vairākas USB pieslēgvietas, kas, lai arī nav automatizējamas, var būt ērti izmantojamas, lai veiktu mūsu vienmēr pēc enerģijas slāpstošo gadžetu uzlādei. Jauda nav vājprātīga, taču uzlādes iespēja mums ir un nav jākrāmējas ar atsevišķiem lādētājiem. Vispār būtu forši, ja kādu USB portu TP-Link nākotnē iestrādātu arī mazajā Tapo P100.

https://kursors.lv/2023/07/22/tp-link-tapo-p300-vieda-elektribas-pagarinataja-apskats/