Коrusanta (Coruscant) - Galaktiskās Republikas, bet vēlāk - Impērijas galvaspilsēta. Sākumā ir bijusi maz piemērota dzīvošanai sava aukstā klimata dēļ, taču ar tehnoloģiju palīdzību cilvēkiem izdevās to "uzsildīt," pārvēršot visu virsmu gigantiskā pilsētā.
Korusanta izskatās tā, kā parasti fantasti attēlo nākotnes metropoles - minzīgi debesskrāpji, daudzstāvu ielas, gaisa transporta spīdošās joslas, vispār - kiberpanks ar cilvēcīgu seju.
Republikas laikā uz Korusantas atradās valdība - Galaktikas Senāts, kura ēka atgādina milzu Kolizeju, turpat atradās arī Džedaju templis, kuram ir svarīga loma trešajā epizodē -piecas gigantiskas smailes (viena centrā, meditāciju svētā vieta, un četras apkārt - Augstā Padome, Īsto Zināšanu Padome, Samierināšanas Padome un Pārcelšanas Padome). Vēl viena vieta, ko vērts pieminēt, - Galaktiskās Operas ēka, kurā kanclers Palpatīns skatīsies mon-kalamari baletu (tas tiek izpildīts ūdens lodē, bezsvara stāvoklī).
Sākumā Lūkass gribēja galvaspilsētu izvietot uz Alderānas (trešajā epizodē parādās tikai dažos kadros), vēlāk tika izdomāta jauna planēta Gracinusa, taču neviens no šiem variantiem neparādās Jaunajā cerībā. Džedaja atgriešanās melnrakstā tiek minēta Impērijas galvaspilsēta - planēta Hed-Abadona, taču tā neiekļūst filmā. Ideja, novietot galvaspilsētu uz Korusantas rodas rakstniekam Timotijam Zanam 1991. gadā, kas tieši tādu apraksta šo planētu savā romānā Impērijas mantinieks. Strādājot pie Džedaja atgriešanās speciālā izdevuma, Lūkass izvēlas tieši šo variantu.
Starp citu, tālāko notikumu gaitā, kas aprakstīti Zvaigžņu karu romānos-turpinājumos, Korusantu sagrauj atnācēji no citas galaktikas.
Kašiika (Kashyyyk) - gigantisku mežu planēta, vukiju dzimtene (pats pazīstamākais no viņiem ir Čubaka). Atšķirības zīme planētai ir vroširu koki, kuri stiepjas kilometru augstu, veidojot daudzstāvu ekosistēmu. Vukiji ir divmertīgi, spalvaini giganti, kas attāli ir līdzīgi Zemes sliņķiem. Viņi dzīvo šī meža pašos augstākajos stāvos. Vroširu koki ir tik spēcīgi, ka bez grūtībām iztur visu vukiju ēku svaru - visas viņu pilsētas faktiski ir būvētas uz to zariem.
Jo zemāk jūs nokāpsiet lejā pa kokiem, džungļos, jo mazākas jums būs iespējas izdzīvot. Meža pirmie stāvi nekad nav redzējuši saules gaismu - tur mīt tādi briesmoņi, kurus baidās pat paši vukiji.
Kašiika vispirms bija aprakstīta paplašinātajā Zvaigžņu karu Visumā [tā sauc visu autoru darbu kopumu par ZK tēmu] un Džordžs Lūkass aizņēmās to, lai parādītu trešajā epizodē. Tomēr, spriežot pēc visa, filmas planēta būs stipri atšķirīga no grāmatās un komiksos attēlotās planētas.
Alderāna (Alderaan) - paradīzei līdzīga planēta ar maigu klimatu, sniegotiem kalniem, zaļām ielejām un nelielām jūrām. Alderānieši ir miermīlīga, civilizēta tauta, kas dzīvo harmonijā ar dabu (lielas megapoles atrodas blakus neskartas dabas rezervātiem).
Trešajā epizodē Alderāna tiks parādīta vienā epizodē (daži kadri filmas beigās), taču šī planēta, kuru vēlāk uzspridzina Nāves zvaigzne, ir viena no būtiskākajām Zvaigžņu karu planētām, jo tieši šeit uzaiga Dārta Veidera meita Leia, senatora Beila Organa audžumeita.
Agrīnajās Oriģinālās triloģijas scenārija versijās princeses Leias dzimtās mājas saucās planēta Organa. Taču pirms filmēšanas sākuma planēta tika pārsaukta, bet nosaukums Organa kļuva par valdošās dzimtas uzvārdu. Interesanti, ka filmēšana dabā, lai parādītu Alderānas ekrāna tēlu notika Šveices Alpos.
Mustafara (Mustafar) - uz šīs bargās, vulkāniskās planētas ar nosacīti musulmanisko vārdu atrodas separatistu bāze, kurā ražo kaujas droīdus. Gaiss ir indīgu savienojumu pilns, klintis apgaismo blāvi sarkana gaisma, debesis sedz necaurspīdīgi pelnu mākoņi. Atmosfēra ir attiecīga - pastāvīgs, viesuļa stipruma vējš, grand pērkons un sper zibens.
Droīdu ražošanas rūpnīca ir milzīgs mehānisks komplekss, kurā vadāmas lavas straumes tiek izmantotas tehnoloģiskajā procesā.Tieši šeit, uz Mustafaras lielākā vulkāna nogāzes notiks Obi-Vana Kenobi un Anakina, kas nostājies tumsas spēku pusē, finālcīņa. Filmas radītāji saka, ka tas būs pats ilgākais un skaistākais duelis ar gaismas zobeniem visā Zvaigžņu karu pastāvēšanas vēsturē.
Iespējams, ka pēc montāžas cīņa uz ekrāna ilgs 10-12 minūtes, turklāt pretinieki darbosies daudz agresīvāk un ātrāk, nekā zināmajā, horeogrāfiski spēcīgajā cīņā star Dārtu Molu un Obi-Vanu Pirmajā epizodē. Tikai šīs epizodes dēļ aktieri Jūens Makgregors un Heidens Kristensens trenējās divas nedēļas, apgūstot ap 140 kustību. Kopējais fiziskās gatavības kurss viņiem prasīja divus mēnešus.
Nabu (Naboo) - idilliska planēta, kas ir pazīstama ar savām vecajām pilsētām un lielisko dabu. Šeit ir dzimusi Anakina sieva - karaliene Padme Amidala. Šeit viņu arī apglabās Trešas epizodes finālā.
Šīs planētas īpatnība ir tās unikālā ģeoloģiskā uzbūve. Nabu ir daudz purvu un jūru - un viss tas ir ļoti dziļš un savienots milzīgās pazemes jūrās. Zem Nabu garozas nav nokaitētas lavas (vai arī tā ir ļoti dziļa), tāpēc tās iekšienē eksistē sava, paša pasaule, kas pilnīgi nav atkarīga no virszemes.
Neskaitot šādos gadījumos obligātos briesmoņus, pazemes ūdeņus apdzīvo gungani - saprātīgu abinieku rase, kas sasniegusi biotehnoloģijas virsotnes. Pats slavenākais no tiem ir jancīgais Džā Džā Binkss, kas parādās Pirmajā epizodē un izsauc sakatītājos veselu emociju gammu, no pilnīgas noraidīšanas līdz sajūsmai. Trešās epizodes radītāji ir apsolījuši neizlaist šo tēlu no redzes loka, viņš noteikti būšot redzams, kaut vai uz mirkli.
Utapau (Utapau) - visai pelēcīga planēta, kuras plakano virsmu izrobo karsta nobrukumu piltuves. Šo nobrukumu sienās vietējie iedzīvotāji būvē savas pilsētas, dziļi piltuvju dzīlēs atrodas nelieli ezeri. Pau pilsētā atrodas viena no Neatkarīgo Sistēmu Konfederācijas štāba mītnēm un tieši šeit notiek divcīņa starp Obi-Vanu Kenobi un ģenerāli Grivusu. Šī dueļa laikā Obi-Vans paspēj pazaudēt savu gaismas zobenu, iejāt vietējo pūķu pārstāvi un izpeldēties ezerā, bet kiborgs pabraukāties ar gigantisku, dzelkšņotu, dzelzs riteni - ar vienu vārdu sakot - dinamiska darbība labākajās Zvaigžņu karu tradīcijās. Kas attiecas uz vietējiem iedzīvotājiem, tad utapauieši ir ļoti draudzīgi, bet pilsētas pārvaldnieks pat palīdzēs Obi-Vanam atrast Grivusu.
Nosaukums Utapau pirmo reizi parādās Apslēpto draudu scenārijā - sākumā tā saucās Nabu. Pilnīgi iespējams, ka nosaukumu Utapau, Lūkass ir izdomājis, atpūšoties kaut kur Taizemē - Pataijē ir lidosta ar ļoti līdzīgu nosaukumu - Utapao.
Tatuina (Tatooine) - tuksnešaina planēta, kurai ļoti piemērots teiciens: "Šeit viss sākās, šeit viss arī beigsies." Planēta atrodas izpētītā kosmosa nomalē un nevar lepoties ar attīstītu rūpniecību. Tatuina ir izklaides vieta visādiem blēžiem un bandītiem, kurus nebaida kaimiņi - asinskārie šīs planētas ieziemieši - džavas (sīki, rosīgi atkritumu vācēji) un Tuskenas reideriem (tos vēl dēvē par "smilšu ļaudīm").
Pārējie iedzīvotāji ar mainīgām sekmēm nodarbojas ar zemniecību, izmantojot mitruma uzsūcējus, kas iegūst mitrumu no divu dzelteno Tatuina sauļu izžāvētā gaisa.
Tatuina parādīsies tikai Trešās epizodes beigās - Obi-Vans Kenobi atvedīs uz turieni jaundzimušo Luku Skaivokeru. Tieši tādēļ baumo, ka Lūkass šo ainu ir uzņēmis, strādājot pie Otrās epizodes.
Agrīnajos scenārija variantos Tatuina saucās par Aquilae.
Lai radītu Tatuinas ainavas, bija nepieciešams liels daudzums dabas skatu, kurus filmēja Džerbas tuksnesī, troglodītu pilsētā Matmatā, Tozeoras oāzē, tādās pilsētās kā: Medenina un Ksarhadada, Čotteldžeridas sālsezerā (Tunisijā), Nāves ielejā (Kalifornijā), Jumas tuksnesī (Arizonā).
Ir zināms, ka Zvaigžņu karu pēdējās daļas filmēšanas grupa strādāja Itālijā (filmēja vulkānu), Taizemē (iespējams, filmēja Kašiiku) un Ķīnā.
Tādu Zvaigžņu karu Visuma planētu, kā Džeonozis, Kamino, Dantuina, Javina, Hota un Endora Trešajā epizodē nebūs. Toties, ātri pavīdēs karadarbība uz planētām Felucija (Felucia) un Maigito (Mygeeto).
Uz Felucijas aug gigantiski ziedi... Interesanti vai tie nav saprātīgi?