SVEN PS-950 ballīšu bezvadu skandas apskats

08.12.2024

Šobrīd aiz loga laukā ir pavisam fui laiks un no ārtelpām tusiņus esam pārcēluši uz pirtīm un tamlīdzīgām izklaides vietām. Un bez kā nav iedomājamas ballītes? Pareizi, bez mūzikas. Tā kā ne visās atpūtas vietās ir pieejama audio tehnika, ir pierasts līdzi paķert savas skandas un pēdējos gados ļoti izplatītas ir dažāda veida pārnēsājamās bezvadu ballīšu skandas. Un kā nu ne? Tie ir ļoti praktiski un skaļi skanēt spējīgi audio produkti ar iebūvētiem akumulatoriem (10+ stundu darbībai), spēj skandēt mūziku no telefoniem, datoriem vai planšetdatoriem ar Bluetooth bezvadu savienojumu vai vadu un pat nodrošina gaismas/stroboskopa efektus. Proti, viss vienā risinājums!

Pirms kāda laiciņa mēs apskatījām JBL Partybox 310 un tagad uz testu ir atbraukusi krietni lētāka alternatīva no SVEN. Nebūs nekāds pārsteigums, ja kaut kur būsi redzējis šo zīmolu, jo šis somu uzņēmums jau no 1991. gada izstrādā pieejamas cenas datoru aksesuārus un 2001. gadā sāka veidot arī audio produktus.

Kopumā šobrīd SVEN piedāvā vairāk nekā 15 dažādas ballīšu skandas un šodien apskatāmais PS-950 modelis ir viens no lielākajiem un spējīgākajiem šīs kategorijas produktiem. Skandai ir 160W (RMS) jauda, tai savu skaņas avotu varam pieslēgt ar Bluetooth bezvadu savienojumu (ir arī NFC, lai vieglāk telefonu savienotu ar skandu) vai ar vadu. Tāpat varam atskaņot mūziku no USB zibatmiņas vai microSD atmiņas kartes. Skandai ir tālvadības pults (bet nav lietotnes), iespēja savienot kopā ar otru skandu, pieslēgt divus mikrofonus jaudīgākai karaokei un pat iebūvēts FM radio. Uzlādēta šī šļakstu drošā (IPX4) skanda var darboties līdz 22 stundām ilgi. Pakojam vaļā un slēdzam iekšā SVEN PS-950 bezvadu skandu!

Kopā ar kastē droši iepakoto skandu mēs saņemsim 1.5m garu audio kabeli, 1.5m garu barošanas kabeli, tālvadības pulti, divas AAA tipa baterijas pultij un mazliet makulatūras.

Skandai komplektā ir iekļauta tālvadības pults, kas atgādina aizgājušo laiku TV pultis. To baro divas AAA tipa baterijas, kas ir iekļautas standarta komplektācijā. Pults ir viegla un uz tās ir daudz pogu ar kurām var kontrolēt visas šīs skandas funkcijas. Pogas ir gumijotas, spiežas mazliet smagnēji, bet toties ļoti labi sajūtams katrs piespiediens. Piezīmēšu, ka skandu varam pilnvērtīgi kontrolēt arī bez šīs pults.

Skanda ir vizuāli neuzkrītoša

SVEN PS-950 skanda ir melnā krāsā un vizuāli diezgan neuzkrītoša. Tās priekšpusi un sānus sedz metāla sietiņš, bet pārējās korpusa detaļas veidotas no plastmasas. Protams, līdz brīdim, kad skandu neieslēdzam, jo tad ap abiem skaļruņiem izgaismojas apgaismojums, sānos spīd SVEN logo un skandas augšpusē un apakšā vēl ir izvietotas sešas spilgtas gaismas diodes, kas darbojas kā stroboskops. Ar vienkāršu pogas spiedienu varam pārslēgties starp vairākiem apgaismojuma režīmiem, kā arī ilgāk paturot apgaismojuma pogu, varam no sākuma izslēgt stroboskopu (šī funkcija pieejama jaunākajā programmatūras versijā) un tad arī gaismiņas kopumā. Tiesa, nākamajā skandas ieslēgšanas reizē apgaismojums atkal būs aktivizēts.

Skandas izmēri ir 265 * 595 * 265 mm un tā sver 9.2kg. Tātad, tāda ne pārāk smaga un liela skanda. Gluži tālu rokās nenesīsim, taču mašīnā to ievietot un pārvadāt būs ērti.

Kopumā man patīk šīs skandas neitrālais dizains un tīri pēc sajūtām šķiet, ka ierīce ir uzbūvēta pieklājīgi. Jāpiezīmē, ka skandai ir arī IP4X mitruma noturība, kas nozīmē to, ka šai skandai nekas nenotiks, ja tā nokļūs vieglā lietutiņā vai tiks apšļakstīta. Ja uzmanīgāk pavērojam skandas korpusu, tad tik tiešām visas atveres un caurumi ir vai nu nosegti ar gumijas vāciņiem vai kā citādi nosegti.

Ir padomāts par ērtu skandas pārnēsāšanu

SVEN PS-950 pārnēsāt ir samērā vienkārši, jo ierīce nav nedz pārāk izmēros liela, nedz smaga. Tai aizmugurē ir iestrādāts ērts rokturis, taču te neatradīsim teleskopisku rokturi un ritentiņus (kā čemodāniem), kādu redzējām iepriekš testētajai JBL skandai.

Skandas aizmugurē atradīsim barošanas pieslēgvietu un palielu fāzes invertora caurumu, kas nepieciešams labākai zemo frekvenču atskaņošanai. Starp citu, tas ir ieliekts un pavērsts uz skandas augšu. Tādējādi tajā sabiruši gruži tik viegli nenonāks skandas korpusā.

Skana “sēž” uz četrām gumijas kājiņām, kas ir gana lielas, lai no vibrācijām skanda nekur neaizšļūktu prom. Šo skandu nav paredzēts likt uz sāniem.

Skandu varam vadīt ar pogām un pulti

Skandas virspusē ir galvenais vadības bloks. Pogas ir gumijotas, lielas un viegli piespiežamas. Uz vairuma no pogām ir uzskatāmi uzrakstīts, kādas funkcijas tās pilda. Īpaši lielas un saprotamas ir skaļuma regulēšanas pogas. Pogu viducītī redzam vienkāršu digitālu displeju, kas uzskatāmi parāda ierīces darbības režīmu un informē par izvēlēto funkciju ieslēgšanu vai izslēgšanu. Kad skanda ir ieslēgta, pogas tiek ļoti uzskatāmi izgaismotas. Vispār kopumā gribu teikt, ka, šāds vadības panelis ir ļoti saprotams un ērts izmantošanā.

Vēl skandas augšpusē atradīsim 15cm garu padziļinājumu, kurā varam ievietot telefonu vai planšetdatoru, kā arī NFC simbols parāda, ka ir padomāts par vienkāršotu skandas savienošanu ar mūsu mobilo ierīci. Tik tiešām, šajā vietā pieskaramies ar (Android) telefonu un jau pēc īsa mirkļa telefonā redzēsim paziņojumu par to, ka varam savienot to ar skandu.

Zem gumijas vāciņa skandas augšā atrodas vēl arī vesels lērums ar noderīgām pieslēgvietām. Kreisajā pusē ir divas 6.3mm pieslēgvietas mikrofoniem (tos jāpērk atsevišķi), 3.5mm Line in pieslēgvieta, kā arī microSD un USB porti. No abiem pēdējiem varam atskaņot MP3, FLAC, WAV, WMA un APE mūzikas failus. Skanda mācēs atskaņot mūziku no vairākām mapēm un pārslēgties starp dziesmām var ar pogām no skandas un ar pulti. Ņem vērā, ka uz skandas displeja rādās tikai dziesmas numurs nevis tās nosaukums. Skandai var atjaunot programmatūru un tas notiek tā, ka vajag USB zibatmiņā no ražotāja mājaslapas iekopēt programmatūras failu un tad šādi sagatavotu flešku jāiesprauž skandā. Iesaku to izdarīt, jo ražotājs norāda, ka V02 versija skandu padara skaļāku un izlabo kaut kādas kļūdas.

Interesanti, ka skandā ir iebūvēts arī FM radio uztvērējs, kas darbojas labi pat telpās. Kā antena kalpo komplektā iekļautais 3.5mm audio vads. Iespraužam to Line in portā un paceļam augšā, lai palielinātu uztveramību. Forši, ka šāda iespēja ir, jo radio signāls ir krietni izplatītāks nekā mobilais internets, īpaši, ja ballējamies kaut kādās pavisam nomaļās pirtīs.

Līdz 22 stundu darbība

Ražotājs sola, ka skanda no iebūvētā 65.12 Wh litija jonu akumulatora darbosies līdz 22 stundām ilgi no vienas uzlādes. Praksē, protams, šo skaitli ietekmē daudzi faktori – kādu mūziku klausīsimies un cik skaļi to darīsim. Vai izmantosim apgaismojuma funkciju un galu galā, kāda ir apkārtējās vides temperatūra. Es pats pāris nedēļu laikā mājas apstākļos un aptuveni vidējā skaļuma režīmā skandu spēju darbināt aptuveni 15-17 stundas līdz tā atkal bija jāuzlādē. Tas ir neslikts rādītājs.

Kā šī skanda skan?

Zem skandas drošības sietiņa ir paslēpušies četri skaļruņi. Par zemo un vidējo frekvenču atskaņošanu rūpējas divi 140mm skaļruņi, bet pa vidu starp tiem ir divi 58mm augsto frekvenču skaļruņi, jeb tvīteri. Kā jau norādīts apskatā augstāk, šī skanda spēj darboties ar 160W (RMS) jaudu un atskaņot frekvences no 35Hz – 20kHz. Skanda atbalsta tikai SBC kodeku, tātad par nekādu HiFi kvalitāti te runas nav vispār.

Testa nolūkos paklausījos dažādu žanru mūziku un mani galvenie secinājumi ir tādi, ka šī nav pārlieku skaļa skanda un tā skan interesanti. Proti, ir uzsvars uz zemajām frekvencēm (kāds pārsteigums), taču šī nav tik brutāli basīga skanda kā nesen testētais JBL produkts. Ekvalaizera un basa papildus iestatījumi skanējumu maina pārsteidzoši maz. Skanda nesāk grabēt vai kropļot skanējumu arī pie lielāka skaļuma, tomēr skanējums man nešķiet pārlieku tīrs. Man pietrūka detalizācijas vidējā skaņu diapazonā. Bet es arī saprotu, ka labi iesilušiem ballētājiem tas nebūs tik svarīgi un galvenais, lai skanda kliedz visas iecienītākās ballīšu dziesmas, kas parasti tomēr nav nekāda sarežģītā mūzika. Un tam ar šo skandu ne parāk lielām telpām būs pietiekami. Ja vajag apskaņot lielākas telpas, tad šo skandu var savienot ar citu SVEN skandu TWS režīmā.

Secinājumi: Lēti un gana dusmīgi!

Cena? Pie RD Electronics šo SVEN PS-950 skandu var nopirkt pat aptuveni 160 eiro un man tā šķiet adekvāta cena. Skanda ir pagalam vienkārša lietošanā un būs pietiekami spējīga ballīšu režīmā piekliegt kādu mazu pirti. Mūziku varēsim atskaņot ar vadu, Bluetooth vai no USB zibatmiņas. Ja nav mūzikas pie rokas, noderēs arī FM radio funkcija. Protams, nekur neiztiksim arī bez gaismiņām ar stroboskopa papildefektiem. Un uzlādēta šī skanda mūs izklaidēs stabili visas nakts garumā. Ak, jā, gādājiet mikrofonus un tad varēsiet ar saviem draugiem arī karaokes režīmā izkliegt savas iemīļotākās dziesmas.

https://kursors.lv/2024/12/08/sven-ps-950-ballisu-bezvadu-skandas-apskats/