Biogrāfija
Susanna Klārka dzimusi 1959. gada 16. novembrī Notingemā (Lielbritānijā) metodistu sludinātāja ģimenē. Viņas tēva profesionālā darbība nodrošināja Sūzenai “klejotāju” bērnību: viņai bija iespēja dzīvot un apmeklēt daudzas pilsētas Anglijas ziemeļos un Skotijā.
Susanna Klārka ir ieguvusi filozofijas, politikas zinātnes un ekonomikas bakalaura grādu Oksfordas Universitātes Sv. Hildas koledžā.
Pēc koledžas viņa strādāja dažādās izdevniecībās, tostarp Gordonā Freizerā un Quarto. 1990. gadā Sūzena pārcēlās uz Turīnu, kur mācīja angļu valodu “Fiat” rūpnīcas darbiniekiem. Gadu vēlāk viņa pasniedza angļu valodu Bilbao spāņu valodā. Tieši tur viņai radās ideja uzrakstīt detektīvromānu, taču viņa to nekad nepabeidza.
1992. gadā Susanna Klārka atgriezās Anglijā. Viņa kādu laiku pavadīja Durhamas grāfistē, mājā ar skatu uz Ziemeļjūru. Ilga neaktivitāte slimības dēļ, kā arī romāna “Gredzenu pavēlnieks” lasīšana iedvesmoja Sūzenu rakstīt pašai. Tāpēc Klārka sāka rakstīt “Jonathan Strange & Mr Norrell”, kura pabeigšana viņai prasīja desmit gadus.
No 1993. līdz 2003. gadam Susanna Klārka strādāja par redaktori Kembridžas Sīmaņa un Šustera birojā, kur viņa bija atbildīga par pavārgrāmatu izdošanu. 2004. gada oktobrī “Džonatanu Strendžu un Mr Norelu” publicēja Blūmsberijs. Pirmais izdevums bija skaists 782 lappušu sējums ar 185 zemsvītras piezīmēm un skaistām Portijas Rozenbergas ilustrācijām. Romāns gandrīz uzreiz kļuva par bestselleru.
Viens recenzents Klārkas darbu nosauca par vienādu daļu Džeinas Ostinas un Čārlza Dikensa sajaukumu, kurus aromatizēja Roulinga un Tolkīns. Sūzena Klārka ir novelu un īsu stāstu autore, no kurām dažas turpina pirmā romāna tēmu. 2020. gadā tika izlaists otrais romāns “Piranezi”.
Susanna Klārka dzīvo Kembridžā kopā ar savu partneri, zinātniskās fantastikas rakstnieku un kritiķi Kolinu Grinlandi (Colin Greenland, dzimis 1954. gadā).
2013. gada 26. oktobrī BBC kanāls paziņoja par mini sērijas galvenajiem aktieriem “Jonathan Strange & Mr Norrell”, viņas darba adaptāciju. Sērija tika izlaista 2015. gadā.
Bibliogrāfija
Jonathan Strange & Mr. Norrell, (2004, Bloomsbury UK) Cover: Portia Rosenberg , William Webb
The Ladies of Grace Adieu and Other Stories, (2006, Bloomsbury) Cover: Charles Vess
Piranesi, (2020, Bloomsbury)
Džonatans Streindžs un misters Norels
Anglija, 1806. gads. Jau gadu simteņiem Anglijā sevi par burvjiem dēvē džentlmeņi, kas ir tik vien knauzerīgi maģijas vēsturnieki - uzburt tie nespēj ne nieka vēršaci pašu brokastīm. Tomēr krāšņās pagātnes entuziastiem izdodas atklāt, ka viens īsts burvis Anglijā vēl ir atrodams: tas ir vecīgais savrupnieks misters Norels, kuram gan svarīgāk par nožēlojamu sadzīves buršanos šķiet pārliecināt britu lordus izmantot viņa spējas valsts labā - kaut vai karā ar Napoleonu. Taču, kamēr piesardzīgais, mūžam tramīgais misters Norels lauž ceļu uz valdības kabinetiem, no nekurienes uzrodas sāncensis: kāds Džonatans Streindžs, kurš ir jauns, gudrs, izskatīgs un nepazīst baiļu. Neviens pat nenojauš, pie kā var novest divu īstu burvju džentlmeniskās domstarpības... No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova. Mākslinieks Jānis Esītis.
Garāks apraksts.
Piranēzi
Šī māja ir bezgalīga. Tā ir pilna ar zālēm, vestibiliem un statujām. Tā stiepjas bezgalībā, un bez tās pasaulē nav nekā, jo māja ir pasaule.
Mājā dzīvo piecpadsmit cilvēku: stāstnieks, kurš atceras tikai to, ka viņa vārds nav Piranēzi. Cits, meklējot Slepenās zināšanas; un trīspadsmit šeit dzīvojušu un mirušo cilvēku kauli, nav zināmi, kad viņi miruši... Bet varbūt kādu dienu šeit ieradīsies arī sešpadsmitais?
https://fantlab.ru/work1207613
Par autori.