Kad “Krēslas” grāmatu lappusēs satikās Edvards Kalens un Bella Svona, dzima leģendārs mīlasstāsts. Taču līdz šim esam uz to raudzījušies tikai ar Bellas acīm. Tagad sengaidītajā Stefanijas Meieres romānā “Pusnakts saule” beidzot ir pavērusies iespēja ielūkoties arī Edvarda dvēselē...
Neaizmirstamais stāsts Edvarda mutē iegūst citu skanējumu, un tajā ievijas daudz tumšākas notis. Bella Edvardu biedē un intriģē vairāk par visu, ko viņš savā vampīra mūžā ir piedzīvojis. Grāmatas lappusēs atklājas arvien jaunas, aizraujošas detaļas par Edvarda pagātni un sarežģīto iekšējo pasauli, un pamazām kļūst skaidrs, kāpēc šī liktenīgā iepazīšanās kļūst par viņa dzīves izšķirošo pavērsienu un cīņu. Kā lai seko savai sirdij, ja tas apdraud Bellu?
Stefanija Meiere, amerikāņu rakstniece un producente, pasaules slavu iekaroja ar sāgu “Krēsla” un romānu “Klejotāja”. Latviešu valodā izdoti arī citi viņas darbi, tostarp trilleris “Ķīmiķe”.
No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.
https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/196462-pusnakts_saule.html
Fani sarosās! Šogad tiks publicēta jauna "Krēslas" sāgas grāmata
"Esmu ļoti patīkami satraukta beidzot paziņot, ka "Pusnakts saule" tiks publicēta 4. augustā," autore paziņoja iepriekš ierakstītā vēstījumā, ko pārraidīja raidījumā "Good Morning America". "Šobrīd ir traks laiks un es nebiju droša, ka ir īstais brīdis publicēt grāmatu, bet daži no jums ir tik ilgi gaidījuši, ka likās nepareizi jums likt gaidīt vēl."
Grāmatā tiks atstāstīts "Krēslas" sižets no vampīra Edvarda Kalena skatupunkta. Meiere manuskripta ideju bija atmetusi pēc tam, kad tas tika nopludināts internetā.
Apgāds "Little Brown" sacīja, ka grāmatā Meiere iedvesmojas "no klasiskā mīta par Aīdu un Persefoni", lai pa jaunam atklātu Edvarda un Bellas mīlasstāstu "episkā romānā par nemirstīgas mīlestības dziļo baudu un graujošajām sekām".
Kad "Pusnakts saules" manuskripts 2008. gadā tika nopludināts internetā, Meire sacīja, ka tās ir "milzīgs manu kā autores, nemaz neminot - kā cilvēka, tiesību pārkāpums". Daļu no tā viņa publicēja savā mājaslapā, bet projektu atlika uz nenoteiktu laiku.
2013. gadā viņa sacīja, ka par "Krēslas" tēliem vairs nerakstīs nekad.
"Krēslas" sāgas grāmatas tika ekranizētas piecās filmās, kuras kopā nopelnīja vairāk nekā trīs miljardus. Pēdējā sāgas grāmata tika publicēta 2008. gadā, savukārt pēdējā filma - 2012. gadā.
https://www.apollo.lv/6965173/fani-sarosas-sogad-tiks-publiceta-jauna-kreslas-sagas-gramata
P.S. grāmata latviski maksā kādus 25 eiro, tā kā domājiet paši.
Pusnakts saule. Huans Ortizs 04/05/2021 15:49 . Raksta autors nav latvietis, tāpēc valoda klibo.
Par autoru
Bērnība un studijas
Stefānija Morgana, literārajā vidē pazīstama kā Stephenie Meyer, dzimis 24. gada 1973. decembrī Hārtfordas apgabalā, Konektikutas štatā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņa bērnības lielāko daļu nodzīvoja kopā ar vecākiem un pieciem brāļiem un māsām Fīniksā, Arizonā. Jau pusaudža gados izcēlās ar atzīmēm (viņš pat ieguva nacionālo balvu) Skotsdeilas Čaparralas vidusskolā.
Nākamajās intervijās Mejere paziņoja, ka viņas audzināšanu ļoti raksturo Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas puritāniskā ietekme. Pēc vidusskolas beigšanas viņa iestājās Brigama Janga universitātē Jūtā, kur 1997. gadā absolvēja angļu filoloģijas grādu.
Laulība un viņa literārās karjeras sākums
Pēc bakalaura grāda iegūšanas topošā rakstniece apsvēra iespēju kļūt par juristi, bet pēc pirmā no trim bērniem Gabes piedzimšanas pārdomāja. Tie visi ir bijuši viņa laulības (1994) ar Kristiānu Meijeru rezultāts. Tādā veidā, ietekmē literāti, piemēram, Šarlote Brontē, LM Montgomerijs un Šekspīrs, Mejeris sāka savu ceļu uz burtiem (tikai personīgai baudai). [Lūsija Moda Montgomerija ir sieviete, slavenākais darbs "Anna no Zaļajiem Jumtiem" un tās turpinājumi - kanādiešu bērnu, jaunatnes literatūras klasika - ila piezīme]
Krēslas sāga
Saskaņā ar Stephenie Meyer teikto stāsts starp izslāpis vampīrs asiņu, kas iemīlas cilvēkā, ģenēze bija 2003. gada vidū. Kad viņa - māsas pierunāta - nosūtīja Krēsla līdz piecpadsmit izdevniecībām. Principā pieci no viņiem to ignorēja, bet deviņi noraidīja. Bet viena persona patiešām atbildēja: Jodi Reamer, Writers House rep.
Ietekme uz popkultūru
Publicēšanas tiesības Krēsla tie tika izsolīti starp astoņiem izdevējiem. Galu galā Mejers norēķinājās ar Little, Brown un Company apmaiņā pret 750.000 XNUMX USD par pirmo trīs sējumu izlaišanu. Pārējais ir vēsture: franšīze ar vairāk nekā simts miljoniem eksemplāru, kas pārdoti un tulkoti 37 valodās.
Galvenās sāgas grāmatas
Krēsla (2005)
Jauns mēness (2006)
Aptumsums (2007)
Saullēkts (2008)
Citi ar tetraloģiju saistīti nosaukumi
Bree Tanner otrā dzīve (2010)
Krēslas sāga: Oficiālais ilustrētais ceļvedis (2011)
Dzīve un nāve: Krēsla pārdomāta (2015)
Pusnakts saule (2020)
Filmas
Pieci veiksmīgie filmu pielāgojumi - galvenajās lomās Kristena Stjuarte un Roberts Patinsons -, kuru pamatā ir četras galvenās sērijas grāmatas, ir devuši stratosfēras peļņu. Tikai pirmā filma (2008. gadā) tikai ASV nopelnīja 407 miljonus ASV dolāru, Ar budžetu USD 37 miljoni!
Krēsla un pusaudžu paranormālas romantikas masifikācija
Patiesībā, "paranormāla romantika" ir gotikas romāna mūsdienu versija. Tas ir stāstījuma veids, ko dibinājis Gotjē (Nāve mīlestībā, 1836), Po (Ligeia, 1838) un Stoker (Drakula, 1898). XNUMX. gadsimtā Gastons Lerū (Operas spoks, 1910) un Annu Raisu (Intervija ar vampīru, 1976), iespējams, ir tās ievērojamākie pārstāvji.
Vēlāk tādi autori kā Alice Norton, Christine Feehan vai JR Ward, cita starpā, sāka izmantot jaunus varoņus šāda veida stāstījumā. Tomēr aizkavēšanās Krēsla pusaudžu paranormālo romantiku pārvērta par pop fenomenu, ar fanu leģioniem visā pasaulē. Tas ir ietekmējis arī dažus topošos rakstniekus. Starp viņiem:
Megija Stiefvater, sāgas radītāja Trīce
Keita Tiernana, sērijas autore Slaucīšana un Balefire
Pusnakts saule
Fons
Stefānija Meijere prata sevi atpazīt ārpus jauneklīgā vampīru Visuma ar divām publikācijām, kuru tēmas bija diezgan atšķirīgas viena no otras. Pirmais bija Vadītājs (2008), zinātniskās fantastikas romāns par citplanētiešu iebrukumu. Arī Vadītājs (angļu valodā) bija visvairāk pārdotā reitinga vieta New York Times 26 nedēļas un 2013. gadā veiksmīgi aizvesta uz kino.
2016. gadā parādījās Ķīmija, trilleris ar labiem redakcijas numuriem (lai arī ar atšķirīgām atsauksmēm). Tomēr, Pusnakts saule vienmēr bija klāt Mejera prātā, neskatoties uz to, ka atteicās no tā publicēšanas pēc pirmo nodaļu noplūdes 2008. gadā. Bet, sakot saistītās autores teikto, viņas sekotāji "neļāva viņai padoties" līdz tās izlaišanai.
Atšķirības starp Krēsla y Pusnakts saule
Saskaņā ar portāla Sarabeth Elizabeth Pollock (2020) teikto Fansided, Pusnakts saule izlaboja dažas argumentētas šaubas, kuras atstāja Krēsla. Tas ir tāpēc, ka Meijere bija debitējoša rakstniece 2005. gadā. Tā vietā šajā grāmatā viņa parāda 15 gadu literārās pieredzes pieaugumu.
Ar ello, Pusnakts saule ir interesantāka grāmata, neskatoties uz daudzajiem dialogiem un ainām, kas līdzīgas tām Krēsla. Patiesībā lielākajā daļā atsauksmju viņi to apgalvo Pusnakts saule tas ir vēl aizraujošāk, kaut arī plašāks. Tas ir, tā 658 lappuses ir par 160 lappusēm vairāk nekā Bellas stāstītais teksts.
Stāsta otra puse
ar Pusnakts saule, Avid Meyer fani beidzot varēja redzēt Edvarda Kalena perspektīvu, kad viņš iemīlēja Bellu Swan. Tāpēc grāmata sniedz dažus jaunumus par līdzāspastāvēšanu Kalenu ģimenē. Līdzīgi tekstā sīki aprakstīts asiņojošā varoņa domāšanas veids un lēmumu pieņemšanas process.
Kaut arī vampīra izskats ir vienāds ar 18 gadus veca vīrieša izskatu, viņa domāšana parāda ļoti dziļu brieduma pakāpi. Patiesībā Edvarda mentalitāte ir viņa patiesā vecuma (104) loģiskas sekas. Attiecīgi amerikāņu rakstnieks izmantoja iespēju, lai sniegtu stāstam sarežģītākas, izsmalcinātākas un mazāk nevainīgas līnijas nekā tās, kuras stāstīja Bella.
Apmierinātu fanu leģions
Edvarda domāšanas veids - izteikts un izteikts - ātri aizrauj viņa lasītājus neatkarīgi no tā, vai viņi jau iepriekš zina beigas. No otras puses, viena no acīmredzamajām atšķirībām ir diezgan asiņainu attēlu klātbūtne. Tāpēc atšķirībā no Krēsla, Pusnakts saule Tas nav nepilngadīgo literatūras grāds; Tā ir pilnvērtīga pieaugušo grāmata.