Skaņas, ko izdod kikijaons, līdzinās klakšķim, ko var radīt dziļi rīklē, un nakts savannā tas dzirdams jūdzēm tālu. Ornitologiem, kuri pazīst pūces, šis kliedziens atgādina svītrainās zivju pūces kliedzienu. Kā raksta Džina Foiro (http://www.africadreaming.co.uk/gina_foiro.htm), kas daudz ceļojusi pa Āfriku, tad viņa vairākas reizes ir dzirdējusi šo kliedzienu, taču, sekojot tam, ne reizi nav ieraudzījusi viņai labi pazīstamo zivju pūci. Tas pats avots ir izdevis arī dziļrīkles skaņas, kas atgādinājušas sažņaugtu gaudošanu. Pēc tam skaņas pārgājušas augstā vaidēšanā, it kā vaidētu cilvēks, kuru kāds lēni žņaudz. Tajā pat laikā skaņas avots esot pārvietojies gaisā.
Kikijaons ir pašu tumšāko džungļu iemītnieks. Kaut arī kikijaons reti pamet meža dziļumus, dažreiz tas uzbrūk novēlotiem ceļiniekiem no slēpņa. Kikijaons uzbrūk no muguras, panākot upuri, vai arī no gaisa. Taču pirms uzbrukuma vienmēr seko dvēseli stindzinošs vaids.
Stāstam ir arī mistiska sastāvdaļa. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka kikijaons viegli pārvar robežu starp realitāti un sapni. Turklāt, abos gadījumos tas nav mazāk bīstams. Cilvēki, kas redzējuši kikijaonu, lēnām novārguši no slimībām vai nomiruši uzreiz no šoka. Runā, ka tas notiek tāpēc, ka kikijaons nozog savu upuru dvēseles.
Mistifikācija? Vairāku džungļu iemītnieku pazīmju sajaukums? Diemžēl, ja neskaita stāstus, nekādu pierādījumu, pat šaubīgu, kikijaona eksistencei nav. Humanoīds ar pūces galvu? Vai šim radījumam ir vieta kaut vai starp kriptīdiem? Pagaidām tie ir tikai jautājumi, kurus nāktos meklēt entuziastiem, kas riskēs doties uz Āfriku.
http://www.africadreaming.co.uk/terrible_creatures.htm
Vēl informācija par lidojošiem, spārnotiem cilvēkiem:
www.intricacy.ru/publ/testimonies/history/letajushhie_ljudi/7-1-0-71