Seriāls Andromēda

Seriāla ideja – Džins Roddeberijs (Genne Roddenberry)

Skatoties seriālu ieinteeresēja galvenās lomas tēlotājs Kevins Sorbo. Izlēmu informāciju par viņu pameklēt māsā vikipēdijā. Un atradu. Tiesa, angliski. Bet ar manām ļoti vājajām valodas zināšanām pietika, lai saprastu viņa filmogrāfiju.

Tādēļ decembrī sāku vilkt fantastikas seriālu Andromēda. Seriāla lādēšanās ilgums manam kompim - 24 stundas. Protams, uz tik ilgu laiku atstāt ieslēgtu kompi un pie tā neko nedarīt ir kaut kā neekonomiski manā skatījumā. Tāpēc vilkšana sanāca pa gabaliņam, pa druskai dažu mēnešu garumā.

Bet nu, par Andromēdu runājot. Cik nu saprotu, tas ir fantastikas seriāls, tam ir piecas sezonas, katrā 22 sērijas.

Savas pārdomas par seriālu rakstīšu kā citātus no tā, ko rakstīju savā blogā: mana-ligzda.blogspot.com. Tos tur var sameklēt caur atsauci Andromēda.

 

 

Esmu 1.sezonas 2.sērijas viducī un jau saskatīju trīs atsauces: Zvaigžņu kari, Matrikss un Rembo. No Zvaigžņu kariem paņemta rasu ūberdažādība un variācija par gaismas zobeniem; no Matriksa - vienam no varoņiem galvas pamatnē ir "caurums", ar kura palīdzību viņš pieslēdzas vadam un ieiet datorsistēmā; no Rembo - galvenais varonis sev pazīstamā kuģī ved partizāņu karu pret sliktajiem puišiem.

Sižetiski pagaidām liekas tā nekas, baudāmi. Skatīšos, kas būs tālāk.

Sākšu ar to, ka patlaban esmu pirmās sezonas 7-jā sērijā.

Jau trešajā sērijā parādījās neatbildēts jautājums. Jautājums, kas bija tie tipāži, kuri šaudījās, šāva uz Andromēdu un kur viņi palika. (Tie ļaunīši šāvēji) Ceturtajā sērijā nesaprasts, neatbildēts jautājums bija - kāpēc uz kuģa, pie kura piestāja Andromēda, bija bērni vieni paši un cik ilgi viņi tur bija vieni paši. Nu ne jau 300 gadus. Un kā viņi vairojas? Bērnu nenobriedušie organismi taču neveic normālas, cilvēciskas vairošanās funkcijas. Jo jau pirmajā sērijā tika paskaidrots, ka Andromēda un tās kapteinis Melnajā Caurumā pavadījuši laiku un kapteinis izdzīvojis šo laiku, kas citur mērāms 300 gados.

Tagad, septītajā sērijā, noķēru atsauci uz Mūmijas sērijām. Atsauce uz Zvaigžņu kariem turpinās.

Vai tiešām Andromēda varētu būt kaut teorētisks mikslis no visām zināmajām fantasy un Sci-Fi filmām? Jānoskatās seriāls līdz galam, lai varētu ko spriest.

Esmu noskatījusies pirmās sezonas 13 sērijas. Priekšā vēl ĻOTI daudz sēriju. Šajā pat pirmajā vien vēl deviņas sērijas. Un ir izkristalizējies neliels viedoklis par redzēto.

Seriāls ir pilns ar atsaucēm. Par dažām es jau minēju savos iepriekšējos ierakstos par šo seriālu. Tad acīs dūrās atsauces uz filmām. Tas pirmajā mirklī šokēja. Bet nu vairs netraucē.

Saskatīju, saklausīju arī atsauces uz mitoloģiju, nostāstiem, literatūru. Piemēram, 13.sērijā viena saruna grozās ap karali Artūru, Gvinevru, Merlinu un Lanselotu; citā, citu varoņu sarunā tiek pieminēta Žila Verna grāmata "20 000 tūkstoš ljē pa jūras dzelmi" un grāmatas varonis, zemūdenes kapteinis Nemo.

Visas atsauces līgani iekļaujas sēriju kontekstā. Un palielina cieņu pret seriāla autoriem, scenāristiem. Liekas, izglītoti ļaudis. Kas savā ziņā apgāž priekšstatu par amerikāņiem kā par pārbarotiem truliķiem, kuri domā tikai par naudu un tālāk par savu slieksni neredz.

Seriāls, vismaz redzētā daļa, aicina uz labo; uz pienākumu kā prioritāru pasākumu un vārda turēšanu. Draudzības būtiskumu, dažādu uzskatu, rasu un ādas krāsas būtņu tiesībām pastāvēt, būt un sadarboties. Tomēr mazuliet traucē tas, ka galvenais varonis Kevina Sorbo izpildījumā pataisīts par ļoti ideālistu. Nu, nefanātisku, bet tomēr. Tas padara tēlu nedaudz plakanu. Arī dzīvē ideālisti ir neaudz plakani.

Pagaidām seriāls man patīk ar katru sēriju vairāk un vairāk. Ceru, ka turpinājumi neliks vilties.

Pagaidām slinki skatos Andromēdu. Tūlīt sākšu skatīties pirmās sezonas 19.sēriju. Pagaidām man tiešām patīk. Seriāla iekšējā gaisotne un tendence uz labā un ļaunā izpratni. Vienā sērijā tika citēts Nīče, kura darbu lasa viens no varoņiem.

Tiešām, pagaidām neesmu vīlusies seriālā, varu par to teikt tikai labu un ieteikt pameklēt krievu torentos un to novilkt.

Nu jau esmu otrajai sezonai pāri pusei. Atsauces uz kaut ko pagaidām vairs neesmu saskatījusi. Varbūt vienkārši nepamanu. Toties neizpratne ir par ko citu.

Jau skatoties Armagedonu ar Brūsu Vilisu visi, un es tai skaitā, zvaigāja par priekšmetu degšanu ar lielu flami atklātā kosmosā. Kur esot vakuums un nav skābekļa, un šāda degšana esot nonsenss. Arī šajā seriālā ik pa brīdim kaut kas deg atklātā kosmosā un ar lielu flammi.

Tomēr - zvaigznes taču deg un ar lielu flammi. Un šī degšana apsilda tuvākās planētas. Kur tad vakuums un skābekļa trūkums? Kaut kāda nestiķēšanās sanāk. Vai varētu kāds populāri izskaidrot? Man nav fizikas domāšana, tāpēc fizikas termini skaidrojumā man neko neizteiks. Tikai padarīs to lietu vēl neskaidrāku.

Teicu vēl nesen, ka ilgu laiku neesmu sastapusi Andromēdā atsauces uz kaut ko. Tagad skatos otrās sezonas pēdējo, 22.sēriju un, hops, atsauce uz Plēsoņu.

Patlaban sāku skatīties Andromēdas trešo sezonu. Ir jūtama tendence katras sezonas pēdējo sēriju atstāt pusratā ar nobeigumu un ar šīs sērijas turpinājumu sākt jauno sezonu.
Vienā trešās sezonas sērijā, kautiņa ainā, pat atklāju nelielu piesitienu uz Herkulesa brīnumainajiem piedzīvojumiem, kurā Kevins Sorbo iepriekš spēlējis.

skatīties Andromēdu. Esmu tiksi jau līdz trešās sezonas astotajai sērijai. Un man šis seriāls patīk arvien vairāk, par spīti tam, ka jau pirmajās sērijās parādījās atsauces uz citām filmām un uz zināmu literatūras klasiku.

Trešās sezonas 15.sērija ir atsauce uz Bībeli, sekošanu zvaigznei un vispār pārdomas par ticības jēgu un spēku. Kā arī draudzību kā tādu. 

Interesanti, cik un ko atsauču vēl es saskatīšu?

Kaut gan - kad tās atsauces "nāks priekšā" un pašas pieteiksies, gan jau kaut ko pamanīšu. Ja ne visas, tad dažas noteikti.

Man šī sērija patika īpaši no visām iepriekš redzētajām. Būtne cīņa pašai ar sevi par labā uzvaru sevī. Un brīnums rodas tad, kad uzvari pats sevi. Laikam jau tā.

Trešās sezonas 17.sērija ir modificēta atsauce uz Endera spēli. Es kvalitātes ziņā domāju grāmatu.Jau sāk pat apnikt šīs nemitīgās atsauces uz kaut ko. Tomēr noskatīšos seriālu līdz galam. Galu galā palikušas divas sezonas ar astīti.

Sliktie karotāji - trooperi visās sērijās izskatās tādi paši, kā Zvaigžņu karu sliktie karavīri.
Dažu sēriju mīkla - ar ko elpo filmas varoņi atrodoties uz tādām planētu variācijām, uz kurām gaisa iztrūkums raksturojas pēc noklusējuma?

Esmu izskrējusi cauri seriāla piektajai - pēdējai sezonai. Tiešām izskrējusi cauri. Jo tulkotas krievu valodā ir tikai dažas no šīs sezonas 22 sērijām, vēl trijām ir subtitri krievu valodā. Un man ir problemātiski skatīties filmas, kas ir tīrā un skaidrā angļu valodā. Mana angļu valoda ir ļoti švaka angļu valoda.

Šī valodas barjera mani traucē pilnībā uztvert visu būtību. Tik vien saprotu, ka piektā sezona ir par to, kā varoņiem klājās paralēlajā visumā, kurš atrodas kaut kur viņpus kaut kāda kvadrāta. Visa sezona ar visiem viņu piedzīvojumiem pakārtota varoņu vēlmei atgriezties savā visumā.

Katrā gadījumā man iepriekšējas četras sezonas patika labāk, jo bija kaut kāda likumsakarība un sirsnīgums. Piektā sezona liekas kā nodeva skatītājiem, kuri nevēlējās "laist seriālu vaļā". Kaut kas samocīts ir visā. Loģisks nobeigums likās ceturtās sezonas pēdējā sērija.

Varbūt pēc kāda laika noskatīšos piekto sezonu vēlreiz un kārtīgi. Ar tulku blakus, lai saprastu, kas tur notiek.