Lai īsto pagātnes pasauli ieraudzītu noslēpumainās miniatūrās, dosimies aizraujošā ceļojumā pa seno Ķīnu, noslēpumaino Indiju, dosimies uz faraonu zemi, pie grieķu gudrajiem, arābu kalifiem un Eiropas ķeceriem, un mēs to nedarīsim. ignorējot tagadni. No šīs grāmatas jūs uzzināsiet, kā joga ir saistīta ar Lielo darbu, kāpēc arābi ēda mūmijas, kāpēc Šekspīrs, Ņūtons vai Gēte interesējās par alķīmiju un kā filozofu akmens tika iegūts PSRS. Atšifrējot mistiskos attēlus, kas simbolizē alķīmiķu lielvaru iegūšanu, mēs atklāsim jaunu pasaules vēstures dimensiju.
Sergejs Zotovs ir kultūras antropologs, jaunākais pētnieks Hercoga Augusta bibliotēkā (Volfenbitele, Vācija), Vorikas Universitātes (Lielbritānija) maģistrants, Apgaismotāja balvas ieguvējs par bestselleru “Ciešanu viduslaiki. Kristīgās ikonogrāfijas paradoksi”.
Ciešanu viduslaiki. Kristīgās ikonogrāfijas paradoksi
Liela daļa no tā, kas mūsdienās šķiet nežēlīga svētuma zaimošana Viduslaikos, gandrīz vispārējas reliģiozitātes laikmetā, bija diezgan ierasta lieta.
Tas būs par pērtiķiem seno tekstu laukos, neķītrām figūrām uz baznīcu sienām un svētajiem zvērīgā izskatā. No kurienes radušies šie tēli un kā tie saistīti ar turpmāko pasaules mākslas attīstību?
Pirmais populārzinātniskais teksts krievu valodā, kas aptver tik daudz viduslaiku ikonogrāfijas sižetu, tiek izdots pēc Ciešanu viduslaiku iniciatīvas, vēstures cienītāju kopienas, kurai ir gandrīz pusmiljons abonentu.
Zotovs Sergejs Oļegovičs
Filologs, kulturologs, Krievijas Valsts humanitāro zinātņu universitātes (Maskava) maģistrants, grāmatas "Ciešanu viduslaiki: kristīgās ikonogrāfijas paradoksi", kas kļuva par 2018. gada Apgaismotāja balvas laureātu, līdzautors, kā arī bijis jaunākais pētnieks Augusta hercoga bibliotēkā (Volfenbitele).
Harmane Dilšata Doganovna
Mākslas vēstures kandidāte, tulkotāja.
Dilšata absolvējusi S. G. Stroganova vārdā nosaukto Maskavas Valsts mākslas un rūpniecības akadēmiju.
Rietumeiropas mākslas speciāliste, grāmatas "Ciešanu viduslaiki: kristīgās ikonogrāfijas paradoksi" autore (kopā ar S. Zotovu un M. Maizuli).
https://ast.ru/book/stradayushchee-srednevekove-paradoksy-khristianskoy-ikonografii-860739/
Mihails Romanovičs Maizulis - Krievijas-Francijas Vēsturiskās antropoloģijas centra pasniedzējs. M. Bloks Krievijas Valsts humanitāro zinātņu universitātē.
https://www.goodreads.com/author/show/8495716._
Beidzis Krievijas-Francijas Vēsturiskās antropoloģijas centru Marka Bloka Krievijas Valsts humanitāro zinātņu universitātē (2004), Francijas Universitātes koledžu Maskavas Valsts universitātē (2004) un Sociālo pētījumu augstskolu (EHESS) Parīzē (2005; DEA diploms viduslaiku vēsturē). 2007.-2014.gadā - Krievijas Valsts humanitāro zinātņu universitātes Centrālās medicīnas bibliotēkas pasniedzējs.