Saules dinamikas observatorija uzņēmusi kadrus, kuros redzams, kā melns, planētai līdzīgs objekts, ko ar Sauli savieno gara "aste", paceļas no spīdekļa virsmas. Materiālu tālāk apstrādājis Hodarda kosmisko lidojumu centrs.
Internetā publicētais video jau izraisījis plašu ažiotāžu – daži uzskata, ka tajā redzams kosmosa kuģis, kas uzpildās ar Saules plazmu, citi ir pārliecināti, ka kļuvuši par lieciniekiem jaunas zvaigznes dzimšanai, vēsta portāls space.com.
Arī zinātnieku viedokļi dalās, piemēram, NASA zinātnieks Džozefs Hurmans un viņa kolēģis Alekss Jangs domā, ka redzama maz izpētīta, bet samērā bieža parādība – protuberance. Tas ir blīvs relatīvi aukstas vielas kondensāts, kas paceļas virs Saules virsmas un kuru virs tās notur Saules magnētiskais lauks.
Savukārt krievu astronoms Sergejs Bogačovs parādību raksturojis kā "magnētisku tornado". Viņaprāt, teleskops iemūžinājis šī tornado tā saukto koronāro kavernu.
"Tā ir reta parādība, aptuveni tikpat reta kā lodveida zibens uz Zemes. Vienkāršoti sakot, tas ir magnētisks virpulis, kas stiepjas gar Saules virsmu un izaug arvien augstāks," Bogačovu citē РИА Новости.