Samsung Galaxy A15 budžeta klases viedtālruņa apskats

04.08.2024

Jau kārtējo reizi vasara ir paskrējusi garām gandrīz nemanot un augusts parasti ir tas mēnesis, kad sākam gatavoties kārtējam mācību cēlienam. Šis ir laiks, kad mūsu skolēniem pērkam skolas somas, guaša krāsu un arī gadžetus. Tagad ir pavisam normāli, ka pie pirmajiem telefoniem tiek arī pirmklasnieki. Tā kā tipiska šāda vecuma bērna spējas droši izmantot ierīces vēl ir diezgan nosacītas, tad neko diži dārgu pirkt negribēsim. Ja ģimenē jau ir kaut kādi palietoti ne pārāk liela izmēra telefoni, tad nereti tie ceļo skolēna virzienā, bet, ja nav, tad dodamies pirkt kādu vienkāršu un ne pārāk dārgu ierīci.

Šodien parunāsim par vienu no šādiem telefoniem – Samsung Galaxy A15, kas Latvijas internetveikalos ir nopērkams ļoti plašā cenu diapazonā sākot no aptuveni 100 eiro līdz pat nepilniem 200 eiro. Esmu nolicis plauktā visus savus dārgos un jaudīgos viedtālruņus, un pāris dienas kā savu pamata telefoni lietoju šo testa Galaxy A15. Kāds vispār praksē ir telefons, ko varam nopirkt par tik lētu naudu?

Samsung Galaxy A15 tehniskā specifikācija

  • Operētājsistēma: Android 14, One UI 6.1
  • Ekrāns: 6.5 collu Super AMOLED, 1080 x 2340 pikseļu izšķirtspēja, ap 396 ppi, 90Hz ātrā atsvaidze
  • Procesors: Mediatek Helio G99 čipkopa un Mali-G57 MC2 video apakšsistēma
  • RAM: 4/6/8 GB
  • Atmiņa: 128/256 GB, microSDXC atmiņu karšu atbalsts līdz 1 TB
  • Savienojumi: 802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz+5GHz, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.3 USB Type-C 2.0, 3.5 mm austiņu ligzda, NFC, 2G/3G/4G
  • Pozicionēšana: GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS
  • Papildu: pirkstu nospiedumu lasītājs sānā bloķēšanas taustiņā, žiroskops, kompass, divu SIM karšu atbalsts
  • Kameras: 50 MP f/1.8  galvenā kamera; 2 MP f/2.4 makro kamera; 5 MP f/2.2 ultra platā kamera; LED zibspuldze; HDR; 1080p@30fps video; 13 MP, f/2.0 pašiņu kamera, 1080p@30fps video
  • Izmēri un svars: 160.1 x 76.8 x 8.4 mm, 200 g
  • Akumulators: Li-Po 5000 mAh, 25 W vada uzlāde
  • Cena: līdz 150 eiro

Pirmās Galaxy A sērijas ierīces Samsung izlaida jau tālajā 2014. gadā un šīs viedtālruņu sērijas mērķis bija vidējā klasē piedāvāt premium ierīču dizaina iezīmes. Šīs sērijas ierīces bija mērķētas uz jaunākiem pircējiem, kam ir svarīga ne tikai ierīces veiktspēja un pieejama cena, bet arī dizains. Sākotnēji tika izlaisti Galaxy A3, A5 un A7 viedtālruņi, bet gadu gaitā Samsung mainīja šīs sērijas telefonu nosaukumus un tie kļuva garāki. Galaxy A13, A14 un A15 ir vispieejamākās Galaxy A sērijas ierīces, tad seko Galaxy A33, A34 un A35, bet Galaxy A53, A54 un A55 ir tehniski vislabāk aprīkotie un dārgākie šīs sērijas viedtālruņi.  Tātad, šodien apskatītais Galaxy A15 ir viens no cenas ziņā pieejamākajiem viedtālruņiem.

Vispār jāsaka, ka šī Samsung sērija ir diezgan veiksmīga un jau vairākus gadus pasaulē pārdotāko viedtālruņu topos bieži vien ir sastopamas Samsung Galaxy A sērijas ierīces. Kas ir diezgan sagaidāmi, jo ne visi var un grib pirkt dārgus telefonus.

Dizains un korpusa uzbūve

Pirms ķeramies pie telefona testa, aplūkosim produkta iepakojumu. Tā ir plāna kartona kastīte, kurā atradīsim tikai pašu viedtālruni, USB-C datu/uzlādes kabeli un mazlietiņ makulatūras. Lādētāju būs jāgādā pašam.

Lai arī Galaxy A15 ir viens no lētākajiem Samsung viedtālruņiem un absolūts budžeta klases produkts, tomēr rokā tas nejūtas nemaz tik lēts. Ierīce ir izmēros paliela (te kā nekā ir 6.5 collu displejs) un sver jūtamus 200 gramus. Aizmugurējais vāciņš ir veidots no glancētas plastmasas un tādējādi visu laiku būs nošmulēts. Rāmis veidots no matēta metāla un rada pamatīgi uzbūvētas ierīces sajūtu. Apmales ap displeju ir nemoderni platas, taču tas nekā netraucē lietot šo telefonu. Interesanti, ka Galaxy A15 aizmugurīte bija viegli rievota nevis glancēta.

Matētais rāmis ļauj ierīci labi noturēt rokās, tā nemēģina izslīdēt un nokrist uz zemes. Kreisajā telefona sānā augšpusē atradīsim apvienoto nano SIM kartes un microSD atmiņas kartes atvilknīti.

Savukārt, telefona labajā sānā ir mazliet vairāk pogu. Dubultā poga regulē skaļumu, bet mazliet zemāk novietotā ekrāna izslēgšanas/ieslēgšanas poga darbojas arī kā pirkstu nospiedumu sensors. Ekrāna atbloķēšana ar to darbojas patiešām labi, taču, manuprāt, šī poga ir novietota pārāk augstu un neērti aizsniedzama pat ar maniem garajiem pusmūža vīrišķa pirkstiem. Labā ziņa ir tāda, ka telefons savu priekšējo kameru prot izmantot sejas atpazīšanai un šī funkcija, lai arī neskaitās pārlieku droša, darbojas pietiekami labi.

Telefona augšpusē atradīsim tikai vienu skumju mikrofona caurumiņu, bet apakšā tiksim gan pie modernas USB-C pieslēgvietas uzlādei un datu pārraidei, kā arī jau sen aizmirstam 3.5 mm audio portam pie kā pieslēgt vada austiņas. Tas mūsdienās ir liels retums telefonu pasaulē, novērtējiet. Telefonam apakšā ir arī viena skaļruņa atvere (ierīcei nav normālu stereo skaļruņu) un to bieži vien nosegsim ar pirkstu, kad ciešāk satversim ierīci. Starp citu, internetos izlasīju, ka Galaxy A15 ir arī FM radio funkcija, taču to neatradu testa ierīcē. Iespējams, tas ir pieejams citos reģionos.

Uz testu saņemtais telefons ir ar tumšo korpusu, bet kā varam redzēt attēlā zemāk, Galaxy A15 varam nopirkt arī vairākās gaišākās un dzīvespriecīgākās krāsās.

Manuprāt, ļoti glauni un praktiski uzbūvēta ierīce, kas piedāvā daudz noderīgu funkciju. Pirkstu nospiedumu sensors tiešām darbojas labi, iebūvēto atmiņu varam paplašināt ar microSD atmiņas kartēm un noteikti būs pircēji, kas novērtēs iespēju pieslēgt telefonam savas vada austiņas. Ak, jā, šim telefonam ir arī NFC atbalsts un tādējādi varēsim veikt ērtus bezkontakta maksājumus.

Ņem vērā, ka ierīcei nav nekādas mitruma vai putekļu aizsardzības, tāpēc jau laicīgi to var ielikt kvalitatīvā aizsargapvalkā.

Kvalitatīvs Super AMOLED displejs

Šis ir pirmais Galaxy A1x sērijas viedtālrunis, kas saņēmis Super AMOLED tipa displeju un tas ir patiešām labs! Displejs ir 6.5 collas liels, darbojas ar 1080 x 2340 pikseļu izšķirtspēju (396 ppi) un līdz 90 Hz atsvaidzi. Krāsas tiek attēlotas diezgan neitrāli, sānu skata leņķi ir pieņemami un apgaismojuma spilgtuma pietiek, lai tīri labi telefonā notiekošo saskatītu arī spožos Saules staros. Par tādu ierīces cenu mēs saņemam patiešām lielisku displeju!

Kā varam redzēt attēlā augstāk, displeja augšpusē ir maza priekšējās kameras lāsīte, kas ikdienā absolūti netraucē. Un es vēlreiz gribu uzsvērt, ka telefona lietošanā netraucē arī visnotaļ biezās ekrāna apmales. Tieši labi, turot ierīci rokās, pirksti nepieskaras displejam un neveic nevēlamus pieskārienus.

Aktuāls Android un gaumīgi One UI uzlabojumi

Šis telefons pie mums atceļoja ar Android 14 un One UI 6.1 grafisko saskarni. Programmatūras ziņā viss salīdzinoši svaigs. Samsung sola šim telefonam nodrošināt līdz pat 4 OS atjauninājumu paaudzēm un drošības atjauninājumus 5 gadu periodam, tāpēc savu Galaxy A15 varēsi ilgstoši izmantot.

Jāpiezīmē, ka Galaxy A15 izmanto pilnvērtīgāku One UI versiju nevis One UI Core, ko redzējām uz Galaxy A14. Attiecīgi, šajā telefonā atradīsim lielāko vairumu funkciju, kas pieejamas arī uz krietni dārgākiem Samsung viedtālruņiem. No lietām, kas te nav pieejamas – vienmēr ieslēgtais displejs un DeX atbalsts. Tāpat šeit nav atrodams pilnvērtīgs video redaktors, kas šādas mazas jaudas ierīcei ir diezgan lieks.

Kādu laiciņu nebiju lietojis Samsung viedtālruņus un biju jau piemirsis, cik lādzīga izskatās One UI grafiskā saskarne. Tajā ir ārkārtīgi daudz noderīgu funkciju un pilns visādu gaumīgu dizaina risinājumu. Man ļoti patīk, kā izskatās un darbojas arī Samsung iegūvētās lietotnes – pulkstenis, laika prognoze, kalendārs un tīmekļa pārlūks. Gaumīgi un funkcionāli!

Viens, bet skaļš skaļrunis

Lai arī šim telefonam ir tikai viens skaļrunis, ko pie tam varam nejauši aizklāt ar pirkstu, ierīce skan skaļi un diezgan kvalitatīvi. Pamēģināju publiskā (trokšņainā) vidē paskatīties YouTube vai TikTok video un saturs bija saprotami saklausāms. Ja negribam skandināt savu saturu pa visu rajonu, varam izmantot vadu vai bezvadu austiņas. Zemāk vari noklausīties mazu audio ierakstu, kas veikts ar Samsung Galaxy A15.Audio Player

5000 mAh akumulators ar 25W uzlādi

Samsung Galaxy A15 ir aprīkots ar pieklājīga 5000 mAh izmēra akumulatoru un nodrošina 25 W vada uzlādi, kas ir uzlabojums salīdzinot ar Galaxy A14, kam bija knapa 15 W uzlāde. Bezvadu uzlādes iespējas šim telefonam nav. Aptuveni pusstundas laikā šo telefonu varam uzlādēt līdz pusei un pilnai uzlādei būs nepieciešama gandrīz pusotra stunda.

Tā kā telefons pie manis sabija pavisam īsu laika sprīdi, es nevaru pateikt, cik ilgi tas reāli darbosies. Taču skatoties uz akumulatora ietilpību un zinot, ka izvēlētais Mediatek Helio G99 skaitās gana energoefektīvs čipsets, spriežu, ka telefons pavisam noteikti spēs nodrošināt vismaz vienu aktīvas darbošanās dienu. Ja ierīci izmantosim mazāk, tad visas divas vai pat trīs dienas.

Pieņemama budžeta klases veiktspēja

Pērkot telefonu par nepilniem 150 eiro tu nesagaidi nekādu vājprātīgo veiktspēju, bet cik reāli lietojams ir Galaxy A15. Labā ziņa ir tāda, ka vismazākā pieejamā iebūvētā atmiņa ir 128 GB, kas ir okei. Šo telefonu varam nopirkt arī 256 GB iebūvēto atmiņu, kas jau ir daudz ņemot vērā, ka ierīcei ir microSD atmiņas kartes atbalsts ar ko papildināt atmiņu būs lētāk. Ja runājam par procesoru un operatīvo atmiņu, tad telefonu darbina Mediatek Helio G99 procesors, kādu atradīsim arī Poco M5, Honor X6 un Redmi Note 12 4G telefonos. Tātad, tā ir pārbaudīta platforma šādas budžeta klases ierīcēs. Operatīvā atmiņa uz testu saņemtajam Galaxy A15 modelim ir tikai 4 GB apmērā, taču telefonu var nopirkt arī ar 6 GB un pat 8 GB operatīvo atmiņu. Ar operatīvo atmiņu ir vienkārši – jo vairāk, jo labāk.

Ikdienas lietošanā var just, ka ierīcei nav pārlieku daudz jaudas un operatīvās atmiņas – visas darbības notiek ar mazu aizturīti. Telefons gan pats piedāvā iespēju iztīrīt operatīvo atmiņu un iebūvēto atmiņu un šādas klases ierīcei es ieteiktu izmantot šīs iespējas. Starpība ir sajūtama. Tāpat aicinu ieslēgt arī RAM Plus funkciju, kas izmantos 2 GB vai 4 GB no ierīces pamatatmiņas, lai uzglabātu datus, kam vairs nepietiek vietas operatīvajā atmiņā. Tas nebūs dikti ātri, bet vismaz programmas varēs darboties.

Līdzīgi kā ar operatīvo atmiņu, telefons palīdzēs iztīrīt vecus un nevajadzīgus datus arī no pamatatmiņas. Tā kā mūsu testa ierīcei ir 128 GB atmiņa, tad tā uzreiz nav tik būtiska lieta, taču ar laiku mēs aizpildīsim visu mums pieejamo atmiņu un ne vienmēr būs skaidrs, kuri faili aizņem atmiņu.

Zemāk vari aplūkot Geekbench 6 sintētisko veiktspējas testu rezultātus un salīdzināt tos ar savā rīcībā esošajām ierīcēm. Kā redzam ekrānšāviņos, nekāda raķete šis telefons nav. Bet nu arī cena ir zema. Veiktspējas ziņā šis telefons ir līdzīgs Samsung Galaxy A24, Galaxy A25, Redmi Note 12 4G un Poco M6 Pro.

Testa laikā es telefonu lietoju kā savu ikdienas ierīci – pārlūkoju tīmekli, diskutēju Twitterī, čatoju Facebook Messenger un mašīnā izmantoju Google Maps navigāciju ar Android Auto. Nenovēroju kaut kādas problēmas ar telefona uzkāršanos, karšanu vai nespēju precīzi noteikt savu atrašanās vietu. Uzstādīju arī Brawl Stars spēlīti, ko esmu redzējis savu bērnu telefonos un mazliet paspēlēju – arī te nekas pārlieku nebremzē. Tas ko es gribu pateikt, šis telefons principā var paveikt visu to pašu, ko krietni dārgākas ierīces, taču jārēķinās, ka viss notiks ar mazu aizturīti. Ja tas nekaitina un nevēlamies par telefonu tērēt daudz naudas, tad, manuprāt, šis telefons ir laba izvēle.

Kas attiecas uz savienojumiem, tad testa laikā nenovēroju nekādas sakaru problēmas – zonu “tur” labi, balss sakari ir kvalitatīvi (telefonam ir arī VoLTE atbalsts), vienīgi telefona lietotne jūtami iebremzē, kad gribi pabeigt zvanu. Mobilā interneta un Bluetooth savienojumiem arī nenovēroju nekādas problēmas. Starp citu, šim telefonam ir pieejama arī Galaxy A15 5G versija. Tā maksās pārdesmit eiro dārgāk un var noderēt, ja aktīvi spēlējam tīmekļa spēles. Citu ieguvumu es šādai budžeta ierīcei neredzu un pats labāk to naudas starpību ieguldītu telefona versijā ar lielāku operatīvo atmiņu.

Pieklājīgs kameru komplekts un sniegums

Samsung Galaxy A15 ir saņēmis patiešām pieklājīgu kameru komplektu. Aizmugurē mums ir 50 megapikseļu galvenā autofokusa kamera, 5 megapikseļu ultra platā kamera un 2 megapikseļu makro kamera. Ir arī zibspuldze. Savukārt ierīces priekšpusē ir iebūvēta 13 megapikseļu pašiņu kamera. Vēlreiz uzsveru, tas ir ļoti pieklājīgs kameru komplekts šādai budžeta klases ierīcei!

Arī kameras lietotne ir tāda pati, ko saņemsim citos dārgākos Samsung telefonos. Pro režīms un nakts režīms gan darbosies tikai galvenajai kamerai, bet tie ir pieejami un tas ir galvenais. Ar kameras iestatījumiem varam izvirst, bet varam arī vienkārši spiest fotografēšanas/filmēšanas pogu un neiespringt par iestatījumu pielāgošanu.

Ar šo telefonu labos apgaismojuma apstākļos varam uzņemt pārsteidzoši labas kvalitātes fotogrāfijas. Tomēr gada tumšajā pusē vai naktīs attēlu kvalitāte būtiski samazināsies un tāpat tā būs slikta tad, kad mēģināsim kaut kādus objektus pietuvināt vai bildēt sīkumus makro režīmā. Šis nav nekāds kamerofons, taču tādai ikdienas notikumu piefiksēšanai būs absolūti pietiekami. Ja gribēsi ar šo telefonu veikt filmēšanas darbus, tad ņem vērā, ka ierīcei nav video stabilizācijas funkcijas un video visdrīzāk sanāks diezga dreboši.

Pašiņu kamera spēj uzņemt pieņemamas kvalitātes fotogrāfijas gan telpās, gan ārpusē. Sociālajiem tīkliem būs okei, bet milzu plakātus no šīm bildēm gan nedrukāsim

Secinājumi: Galaxy A15 ir labs budžeta klases telefons

Ja Galaxy A15 izdodas nopirkt cenā līdz vai ap 150 eiro, tad es teiktu, ka tas ir labs ķēriens. Jā, ikdienas lietošanā tas ir viegli bremzēts, taču programmas un spēles darbojas bez uzkāršanās vai izslēgšanās. Telefonam ir patiešām labs Super AMOLED displejs, ko šādas cenu kategorijas ierīcei negaidi un ietilpīgs 5000 mAh akumulators ar tīri ātru 25 W vada uzlādi. Dizains ir gaumīgs un uzbūves pamatīga. Tāpat daļa pircēju patiešām novērtēs iespēju telefonam pieslēgt vada austiņas vai ievietot tajā microSD atmiņas karti. Un arī kameru sniegums ir pārsteidzoši labs, ja nemēģināsim bildēt slikta apgaismojuma apstākļos vai režīmos ārpus normālā. Jāsaka, ka esmu patīkami pārsteigts par to, cik lādzīgu viedtālruni mēs varam nopirkt cenā zem 200 eiro.

7.9

Kopējais vērtējums

Labi zināma zīmola pieklājīgs budžeta klases viedtālrunis. Ja iespējams, izvēlies Galaxy A15 telefona versiju ar 6 GB vai 8 GB operatīvo atmiņu.

Detalizēts novērtējums

Dizains un uzbūve 8

Ekrāns 9

Programmatūra 9

Veiktspēja 5

Akumulators 9

Kameras 8

Cena 7

https://kursors.lv/2024/08/04/samsung-galaxy-a15-budzeta-klases-viedtalruna-apskats/