Viņš debitēja 1903. gadā. Viņš rakstīja skečus mūzikholiem, stāstus žurnāliem un laikrakstiem. Pateicoties romāniem par Fu Manču, viņš kļuva par vienu no vislabāk apmaksātajiem 20. un 30. gadu angļu valodā runājošajiem autoriem. Pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Ņujorkā.
Bibliogrāfija.
The Insidious Dr. Fu Manchu (n.) McBride 1913
The Mystery of Fu Manchu (n.) London: Methuen 1913
The Devil Doctor (n.) London: Methuen 1916
The Si-Fan Mysteries (n.) London: Methuen 1917
Fu Manchu’s Bride (n.) Cassell’s 1933
The Mask of Fu Manchu (n.) Cassell’s 1933
The Trail of Fu Manchu (n.) Doubleday 1934
President Fu Manchu (n.) Cassell’s 1936
The Drums of Fu Manchu (n.) Doubleday 1939
The Island of Fu Manchu (n.) Doubleday 1941
Shadow of Fu Manchu (n.) Doubleday 1948
Re-Enter Fu Manchu (n.) London: Jenkins 1957
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BA%D1%81_%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80
Plašāks apraksts.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sax_Rohmer
Arī te.
1883. gada 15. februārī Artūrs Henrijs Vords piedzima īru ģimenē Birmingemā (18 gadu vecumā viņš savam vārdam pievienoja vārdu Sārsfīlds, jo viņa māte uzskatīja, ka viens no viņas priekštečiem ir slavenais Īrijas militārais vadītājs. 17. gadsimtā Pīters Sārsfīlds). 1903. gadā jaunais rakstnieks debitēja literāri - publicēja stāstu "Noslēpumainā mūmija", pēc tam vēl vairākus stāstus. Viņa pirmie darbi tika publicēti ar vārdu A. Sarsfield Ward. Pseidonīms Sax Romer parādījās 1908. gadā. Romers rakstīja dziesmas (dzeju, dažreiz mūziku), skices mūzikas zālēm, stāstus avīzēm un žurnāliem. Darbību pilna romānu sērija par draudīgo ģēniju doktoru Fu Manči (Fu Manču), "krutākie" detektīvi ar daudziem fantastiskiem elementiem, atnesa rakstniekam patiesu slavu. Divdesmitajos un trīsdesmitajos gados Romers kļuva par vienu no vislabāk apmaksātajiem angļu valodā rakstošajiem rakstniekiem, bet Fu Manči - par vienu no populārākajiem literārajiem varoņiem. Pamatojoties uz 20. gadsimta 20. gadu darbiem par Fu Manči tika uzņemtas daudzas filmas, slaveni aktieri - Boriss Karlofs, Kristofers Lī, Pīters Sellers tika filmēti filmu adaptācijās. Daudzi citi autora darbi, lai arī nesasniedza Fu Manču popularitātes mērogu, bija populāri lasītāju vidū, piemēram, sērijas par Gastonu Maksu, Sumuru (Sumuru), Polu Hārliju (Pols Hārlijs). Romers daudz strādāja mistikas žanros (grāmatu "Raganu karalienes pēcnācēji" augstu novērtēja H. F. Lavkrafts), detektīvu, piedzīvojumu (parasti ar austrumniecisku piegaršu), fantāziju un biežāk šo žanru krustojumā. Viņš arī rakstīja ar pseidonīmu Michael Furey (Furija ir rakstnieka mātes pirmslaulības uzvārds).
Interese par okultu noveda Romeru līdz Zelta rītausmas hermētiskajam ordenim, kura citu biedru vidū gadu gaitā bija tādi pazīstami cilvēki kā Aleister Crowley, Bram Stoker, Gustav Meyrink un William Butler Yeats.
Panākumi Romēram nesa finansiālu labklājību tikai uz brīdi - viņš nopirka māju, kopā ar sievu apmeklēja Jamaiku, Tuvos Austrumus un Ēģipti, kas viņu tik ļoti interesēja. Bet tad rakstnieks zaudēja ievērojamu daļu no savas bagātības - daļēji slikto finanšu ieguldījumu dēļ, bet daļēji - Montekarlo, atkarības dēļ no azartspēlēm. Pēc Otrā pasaules kara Romers pārcēlās uz Ņujorku.
1955. gadā viņš pārdeva filmu un radio tiesības uz saviem darbiem par vairāk nekā 4 miljoniem ASV dolāru.
Sakss Romers nomira no pneimonijas, kas bija gripas komplikācija, 1959. gadā.
Baisais doktors Fu Manču.
Spēcīgs ļaunais ģēnijs - ķīniešu doktors Fu Manči apdraud visu Rietumu civilizāciju. Tikai britu slepenais aģents Nīlands Smits un viņa draugs doktors Petrijs var pretoties lielajam noziedzniekam.
Doktora Fu Manču atgriešanās.
Nežēlīgais Fu Manči atgriežas Londonā, lai turpinātu savas zvērības: slepkavības, nolaupīšanu, šantāžu, kukuļdošanu - spožais ļaundaris neapstājas, lai sasniegtu savus mērķus. Visas pasaules liktenis atkal ir britu slepenā aģenta Nīlanda Smita rokās.
Doktora Fu Manču roka.
Slepenā Āzijas organizācija Xi Fang izstiepa taustekļus līdz pat Londonai. Nīlands Smits un doktors Petrijs, kas mums pazīstami no iepriekšējām sērijas grāmatām, stājas ceļā Xi Fan. Smitam ir aizdomas, ka viens no bīstamās organizācijas līderiem - Fu Manči, kuru visi uzskata par mirušu - ir dzīvs!
Doktora Fu Manču meita.
Arheologs un pētnieks Bārtons, Nīlanda Smita un doktora Petrija draugs, noslēpumaini mirst, izrakumos Ēģiptē. Mūsu draugiem ir aizdomas, ka tas nenotika bez Fu Manči viltībām, taču viņiem nāksies stāties pretī tādam ienaidniekam, ka Smits gandrīz ar nostalģiju atcerēsies Dr Fu Manchi - šoreiz varoņiem nāksies stāties pretī draudīgā ķīniešu ģēnija meitai.