Reiz sensenie laiki, kad dievi un dievības dzīvoja uz zemes un valdīja pār muļķa divkājiem klātienē. Rodoties jauniem dieviem un tiem iegūstot atzinību un popularitāti, neizbēgami kādam no vecās gvardes lemts noputēt aizmirstībā. Lai gan reizē dažādās pasaules malās eksistē vairāki, teiksim kara dievi, bija jūtams liels uzsvars (vārdu dēļ varbūt ) uz Indijas reģionu no šīspasaules.
Šie dievi sava pārākuma dēļ ir spējīgi ietekmēt planētas iedzīvotāju tehnoloģisko attīstību; palīdzēt radīt ko jaunu un inovatīvu vai tieši pretēji, jau kārtējo reizi apspiest ideju. Vienam no viņiem, Semam (pilnais vārds pārāk sarežģīts :D ), tas vienreiz ir līdz kaklam, kā rezultātā izceļas pamatīgas domstarpības, un, ja jau runa ir par dieviem, tad kārtīga uguņošana (*) garantēti.
Šķiet, mūsdienu supervaroņu laiks vairs nav piemērotākais jaunu dievu dzimšanai, jo automātiski atkarībā no paša izvēles būsi supervaronis vai -ļaundaris.
Interesanta pieeja šajā darbā likās, ka dieva statuss vairāk ir kā tituls, nevis kas tāds ar ko rasties/piedzimt. Un tas, kā dažs labs maina savu cilvēcisko miesas čaulu (meat suit) kā zeķes, liecina par lielu pārākuma sajūtu, augstprātību.
Audio versijā pilnībā izklausās, ka darbība ir par un ap dieviem, bet drusku no apraksta un noteikti no Vikipēdijas lapas, rodas jauna perspektīva. :D
https://poseidons99.wordpress.com/2016/09/30/roger-zelazny-lord-of-light-audio-book/