Replikas.

Senkrievu biļinas.
Eksistē mīts par to, ka biļinas no 11.-13. gadsimta it kā ir pierakstītas Krievijas Eiropas centrālajā un ziemeļu daļā. Taču sāksim ar to, ka Krievijas ziemeļdaļā pat 15.-16. gadsimtā tikai retais runāja saprotamā krievu valodā, tur dzīvoja pavisam citas tautas. Patiesībā, tās visas ir sarakstītas un pierakstītas 18.-19. gadsimtā, turklāt, adaptētas "tautas masu lasīšanai" vidējā, lielkrievu (veļikorosu) dialektā.
Interesants piemērs ir "īstā krievu" pasaka "Rausis" (krieviski "Kolobok"), jo krievu valodā pat nav vārda "kolo", toties, ukraiņu valodā tas nozīmē "aplis" un tikai tad kļūst skaidrs pats galvenais pasakas varonis. Interesants ir arī Puškins. Ruslans Puškinam ir krievu (!) bruņinieks (vitjazj). Ar tādām pašām sekmēm "krievu bruņinieks" varētu būt ar vārdu Aslans vai Nursultans.

 

 

Taču Puškina laika biedriem tas neradīja jautājumus. Arī Puškinam tas neizraisīja šaubas, tas bija normāli, jo viņš stāsta mums tieši par krievu (!) vitjazju. Un tā ir patiesība - tieši tādi arī bieži bija tie, kurus sauca par "krievu" bruņiniekiem Maskavas kņazistē. Kirjuša Minenbajevs (Kirils Miņins) kopā ar Požarski ir piemineklī celti, kā īstenas "krievu" personības.

"Ukrainas un Krievijas atkalapvienošanās".
Kā varēja pazaudēt līgumu - tik milzīgi svarīgu dokumentu? Ir palikušas tikai kopijas. Bet, kad nav oriģināla, tad arī bērnam skaidrs, ka var stāstīt jebkuras pasakas un radīt kārtējās leģendas un mītus par "atkalapvienošanos". Nekāda "atkalapvienošanās" nebija, bet bija militāra un reliģioza savienība. Bet Maskavija vēlāk, nerēķinoties ar visiem līguma nosacījumiem, vienkārši sagrāba varu.
Volga - krievu upe.
Vēsturiskā Pievolga - tā ir tatāru haniste un Volgas bulgāru dzimtene, kuriem savas valstis jau bija ilgi pirms Maskavas parādīšanās uz kartes un tā saukto "krievu" rašanās. Galīga Pievolgas pakļaušana notiek tikai 18.-19. gadsimtā. Turklāt arī šodien 60% Pievolgas iedzīvotāji ir - "mēnessejaini" iedzīvotāji, tas ir, stipri nekrieviskām acu formām un vairumā - islamticīgie.

No Facebook.