Šajā kolekcijā Bredberijs vairāk nekā jebkad koncentrējas uz cilvēka psiholoģiju. Katrs stāsts apraksta kādu cilvēka dabas detaļu, pusi vai īpašību. Dažreiz īsā, bet pārsteidzošā vilcienā un dažreiz kā stāsta kodols. Dažreiz to uzrāda smalka piezīme un dažreiz briesmīgs minējums. Tāpēc šī grāmata būs tuvu ikvienam lasītājam. Lai runātu par dziļām lietām, rakstniekam nav katru reizi jāuzceļ apjomīgi un sarežģīti rotājumi vai jāizdomā neparastas lietas, ar kurām nespeciālistam var nākties saskarties. Tāpēc no vēstures līdz vēsturei Bredberijs mūs aizved uz Venēru, tad uz parastu dzīvokli, tad uz tālu nākotni, tad uz parastu piekrasti.
Autors.
Rejs Duglass Bredberijs (angļu Ray Douglas Bradbury; 1920. gada 22. augusts, Vokigāna, ASV - 2012. gada 5. jūnijs, Losandželosa) - amerikāņu rakstnieks, pazīstams ar distopiju "451 grāds pēc Fārenheita", stāstu sēriju "Marsiešu hronikas" un daļēji autobiogrāfisku stāstu "Pieneņu vīns".
Bredberijs radīja vairāk nekā astoņus simtus literāru darbu, tostarp vairākus romānus un garstāstus, simtiem īsu stāstu, desmitiem lugu, vairākus rakstus, piezīmes un dzejoļus. Viņa stāsti veidoja pamatu vairākiem filmu pielāgojumiem.
Bredberijs tradicionāli tiek uzskatīts par zinātniskās fantastikas klasiķi, lai gan ievērojama viņa darba daļa ir tendēta uz fantāzijas, līdzību vai pasaku žanru.
Sabiedrība labi uztvēra Bredberija lugas, taču viņa dzejoļi nebija īpaši populāri. Bredberija galvenais sasniegums ir tas, ka viņam izdevās modināt lasītāju interesi par zinātniskās fantastikas un fantāzijas žanriem, kas pirms viņa atradās mūsdienu kultūras perifērijā.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D1%8D%D0%B4%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B8,_%D0%A0%D1%8D%D0%B9
Cita anotācija.
Kad viss ir zaudēts, paliek cerība", - saka viens no Reja Bredberija stāstu varonis. Un šie vārdi varētu kļūt par epigrāfu visai" Zāles pret melanholiju " kolekcijai, kuras lapās vienmēr ir vieta skumjiem smaidiem un labiem brīnumiem. Grāmata ir oriģināla autora kolekcija, kurā bija iekļauti deviņpadsmit stāsti, starp tiem "Pūķis", "Piekraste saulrietā", "Lietus laiks ir pienācis", "Smaids", "Zemeņu logs" un citi.