Rasels Millers. Artura Konana Doila piedzīvojumi

Ārsts, rakstnieks un… spirituālists sers Arturs Konans Doils — Šerloka Holmsa, profesora Čelindžera, brigadiera Žerāra, Rodnija Stouna un citu neaizmirstamu personāžu radītājs, bija ārkārtīgi neparasta personība. Šī ir pirmā A.Konana Doila biogrāfija, kuru rakstot izmantots viss rakstnieka plašais arhīvs — sarakste ar tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un paziņām, piezīmes par dažādiem tematiem, dienasgrāmatas.

Millers ir veicis pamatīgu izpētes darbu, atklājot slaveno rakstnieku visās tā dimensijās, taču galvenokārt — kā cilvēku. Cilvēku, kas nespēj būt vienaldzīgs. Rasels Millers (1938) ir britu žurnālists, vairāku starptautisku godalgu laureāts un vienpadsmit grāmatu autors. Strādājot «Sunday Times Magazine», viņš saņēmis četras žurnālistikas balvas un Britu Žurnālu izdevēju apvienība ievēlēja viņu par Gada rakstnieku. Viņa sarakstītā fotoaģentūras «Magnum» vēsture atzīta par labāko grāmatu, kāda jelkad sarakstīta par fotožurnālistiku. Rasels Millers ir sarakstījis arī scientoloģijas «tēva» Rona Habarda biogrāfiju, kas jau pirms publicēšanas izpelnījās ievērību — autors un izdevēji tika izsekoti un saņēma draudu vēstules, Habarda sekotāji centās pierādīt, ka R. Millers ir CIP aģents, mēģinot panākt, lai grāmata netiktu izdota. Pirms A.Konana Doila biogrāfijas viņš sarakstīja «Codename Tricycle: the true story of the Second World War’s most extraordinary double agent» — par avantūristu un dāmu draugu serbu Dušanu Duško Popovu, dubultaģentu, kurš bija viens no daudzajiem Džeimsa Bonda prototipiem.

No angļu valodas tulkojusi Maija Andersone. Gundegas Kārkliņas makets.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/memuarliteratura-biografiski-apraksti/artura-konana-doila-piedzivojumi.html

Autors.

Rasels Millers (dzimis ap 1938. gadu) ir britu žurnālists un piecpadsmit grāmatu autors, tostarp Hjū Hefnera, Dž. Pola Getija un L. Rona Habarda biogrāfijas.

Strādājot ar līgumu ar "The Sunday Times Magazine", viņš ieguva četras preses balvas, un Britu žurnālu redaktoru biedrība viņu nobalsoja par Gada rakstnieku. Viņa grāmatu "Magnum: Fifty Years at the Front Line of History: The Story of the Legendary Photo Agency" (1999) vietnē "Magnum Photos" Džons Simpsons raksturoja kā "labāko grāmatu par fotožurnālistiku, ko jebkad esmu lasījis". Viņa mutvārdu vēsture par "D-Day, Nothing Less Than Victory" (1993) un "SOE, Behind The Lines" (2002) guva plašu atzinību gan Lielbritānijā, gan ASV.

https://en.wikipedia.org/wiki/Russell_Miller