Ramadānā gavēnis (uraza) ir obligāts, katru dienu jāpavada lūgšanās, ko ieskaitīs Allāhs. Šajā mēnesī svarīgi ir veikt labus darbus, ziedošanu, lūgties: namazs (lūgšanās piecas reizes dienā), vakara lūgšana – iftars, patiesa lūgsna – dua un nakts lūgšana – taraviha. Svarīgi ir ievērot atturību: pa dienu nedrīkst ēst, ēst var tikai pēc saules norietēšanas vai pirms saullēkta (suhurs), aizliegts lietot zāles zirņa lielumā vai šļirces veidā, dzert ūdeni, stāties dzimumsakaros un smēķēt.
Gavēnis neskaitās pārkāpts, ja musulmanis pa dienu kaut ko ir izdzēris vai apēdis, vienkārši aizmirsies. Tad saka, ka „Allāhs ir viņu pabarojis”. Taču, ja viņš to ir darījis apzināti, tad viņam ir jāizpērk vaina: stingri jāievēro gavēnis divus mēnešus un jāpabaro 60 nabagi.
Pa dienu atļauts vienīgi pamēģināt ēdiena garšu vai sakošļāt ēdienu bērnam. Vispār neko pa dienu nedrīkst sev ievadīt, lai pieļauto kļūdu labotu, ir jāizmanto klizma vai arī jāizraisa vemšana.
Grēks ir tad, ja gavēni ievēro ne-musulmanis, no ticības atkāpies cilvēks, sieviete menstruācijas vai pēcdzemdību attīrīšanās periodā. Aizliegts peldēties un nirt. Karstā laikā labāk ir iet dušā vai noslaucīties ar slapju dvieli.
Nedrīkst tīrīt zobus ar zobu pastu. Zobus iztīra ar sivaka koka zariņiem vai saknēm. Kokam ir stipra smarža un atsvaidzinošs efekts.
Nedrīkst arī skatīties uz lietām un vietām, kas novērš prātu no Allāha, tajā skaitā uz paša sievu, nemaz jau nerunājot par citām sievietēm.
Nedrīkst veltīgi strīdēties, tenkot, melot, lamāties, zvērēt, jokot... Grēks pat ir to visu klausīties no malas.
Nedrīkst ēst delikateses.
Kas tad jādara? Jāpalīdz nabagiem, jālasa Korāns, jālūdzas, jāiet uz nakts lūgšanām - taravihu, pēc kuras jāatpūšas, pārdomājot lūgsnas. Biežāk ir jāsmaida.
http://fishki.net/2299033-ramadan-10-zapretov-kotorye-mogut-vas-udivity.html