Taču XXI gadsimta trīsdesmitajos gados ASV saskarsies ar citiem draudiem — akūtu dzimstības kritumu. Rezultātā valstī ieplūdīs emigrantu straume no Latīņamerikas valstīm. Līdz 2090. gadam, Fridmans raksta, migranti būs iedzīvotāju vairākums Dienvidrietumu štatos, ko kādreiz ASV ir atņēmusi Meksikai. [Te nu gan var ticēt, pēc citām prognozēm tas notiks pat daudz ātrāk — t.p.]
Nākošā no «distances noies» Ķīna. Fridmans uzskata, ka šī valsts sadalīsies ekonomiskās lejupslīdes un starpprovinču konfliktu dēļ.
Kosmiskie kari.
Krievija, pēc pētnieka domām, jau ap 2015. gadu atjaunos PSRS un atkal sāks «auksto karu» ar ASV. Kaut gan, 2050. gadā, biedē Fridmans, Krievija, tāpat kā Ķīna, sadalīsies, bet Japāna un Turcija aizstāvēs Eirāzijas kontinentu no savienotajām Valstīm (!), kas tajā laikā vairs nebūs superlielvalsts.
Bet pēc 40 gadiem sāksies Trešais pasaules karš. Iesāks to Japāna, tikai šoreiz jau kosmosā. Kā raksta analītiķis, 2050. gada Pateicības dienas priekšvakarā [baigi precīzi! - t.p.] japāņu militāristi uzbruks ASV kosmiskajiem komandcentriem orbītā. Autors nosauc to par «orbitālo Pīrlhārboru». Formālais uzvarētājs, pēc viņa vārdiem, būs ASV. Taču, kas uzvarēs stratēģiski — apskatā netiek runāts. «Tas ir jautājums, uz kuru tiks atbildēts tikai XXII gadsimtā!» - Fridmans konstatē.
Vispār sausajā atlikumā paliek fakts, ka īslaicīgā perspektīvā «politiskā Sibilla» pareģo Krievijas spēka pieaugumu. Bet, kas attiecas uz 2050. gadu fantazēt var katrs, no Fridmana tad jau atskaiti vairs nepaprasīsi.
[Principā, tas viss izklausās pēc slima suņa murgiem. Tiešām nezinu, kāds ASV ir labums no tādiem pareģotājiem?
Bet par reāliem Krievijas plāniem, atjaunot Impēriju var izlasīt šeit:
http://er.ru/news/text.shtml?12/7504,110584
Tā kā tie nav tik tāli, tad kāds no mums jau tos piedzīvos un varēs spriest, cik tie būs bijuši reāli.
Pašlaik tā ir tikai fantastika.]