Projektam Mars One tā rīkotāji jau atlasījuši pāri par tūkstoti cilvēku.

Kā zināms, privātajam Marsa apdzīvošanas projektam, ko virza organizācijas dibinātājs Bass Lansdorps, sākotnēji pieteicās pāri par 200 000 cilvēkiem no visas pasaules. Projekta organizētāji pēc pirmās kārtas rezultātiem misijai bez atgriešanās ir atlasījuši 1058 cilvēkus. Pirmie lidos tikai četri. Lansdorfs sacīja, ka viņu uzdevums ir bijis sākumā atlasīt tos, kas fiziski un psiholoģiski ir spējīgs kļūt par pirmo cilvēces pārstāvi uz Marsa, respektīvi, tos, kas pret šo misiju izturas pietiekami nopietni.
Pēc telekanāla CBS datiem, vairums no kandidātiem, kas izturējuši pārbaudi, dzīvo ASV – 297 cilvēki. Otrajā vietā pēc kandidātu skaita ir Kanāda (75 cilvēki), trešajā vietā – Indija (62 cilvēki), ceturtajā vietā – Krievija (52 cilvēki). Pavisam otrajā kārtā ir iekļuvuši pārstāvji no 107 valstīm.

 

 

Tālākā dalībnieku atlase notiks vairākos etapos, joprojām noskaidrojot kandidātu „fiziskās un psiholoģiskās iespējas”. Organizatori domā arī pieņemt papildus pieteikumus.Tomēr, kā uzskata krievu zinātnieks Aleksandrs Suvorovs no KZA Medicīniski-bioloģisko problēmu institūta, projekta rīkotāju termiņi ir pārlieku optimistiski. Pirmkārt, mēs joprojām nezinām, kādu iespaidu uz cilvēku atstās vairāki faktori: cits radiācijas līmenis, citi magnētiskā lauka parametri, cita gravitācija utt. Turklāt, lai aizsargātos no radiācijas, cilvēkiem būs jādzīvo 4 līdz 5 metrus zem Marsa virsmas, bet kā izrakt šādas pazemes būves, ja attiecīgās tehnikas nogādāšana uz Marsa pagaidām nav iespējama. Vai nāksies meklēt esošas alas uz Marsa?Tomēr, zinātnieks uzsver, ka lidojuma tēmas aktualizācijai ir pozitīvs moments, lai rosinātu cilvēku interesi par kosmosu. Taču uz Marsu ir jālido profesionāļiem, nobeigumā uzsver zinātnieks.
http://novosti-kosmonavtiki.ru/news/
Pavisam pirmajai fāzei pieteicās 202 586 cilvēki no 140 valstīm. Procentuāli visvairāk no šādām valstīm: Savienotās Valstis (24%), Indija (10%), Ķīna (6%), Brazīlija (5%), Lielbritānija (4%), Kanāda (4%), Krievija (4%), Meksika (4%), Filipīnas (2%), Spānija (2%), (2%), Argentīna (2%), Austrālija (1%), Francija (1%), Turcija (1%), Čīle (1%), Ukraina (1%), Peru (1%), Vācija (1%), Itālija (1%) un Polija (1%). Visu pieteikušos profili ir šeit: https://applicants.mars-one.com/ Interesanti būtu papētīt, vai kāds no Latvijas arī nebija pieteicies?
Tālākā atlases informācija 2014. gadā būs pieejama, kas tiks noslēgti attiecīgi līgumi ar telekompānijām, kas apgaismos atlases procesu. Projekts paredz pirmā bezapkalpes kuģa sūtīšanu uz Marsu 2018. gadā, bet pirmo pilotējamo lidojumu 2024. gadā.

http://www.mars-one.com/news/press-releases/over-200000-apply-to-first-ever-recruitment-for-mars-settlement