Viņa slavenākajā romānā "Avantūrists pret savu gribu jeb Pieci su Lavareda. Neparastie piedzīvojumi pasaules malā" tiek stāstīts par jaunu, nabadzīgu žurnālistu Armānu Lavaredu, kurš pēkšņi iegūst milzu mantojumu. taču, lai viņš to saņemtu, viņam ir jāveic ceļojums apkārt pasaulei simts dienās. Viņam sekos stingri tiesneši, kuri vērtēs, vai viņš ievēro mantojuma noteikumus.
Romānā "Neparastie piedzīvojumi pasaules malā" varoņi visur meklē pazudušo ceļotāju: Madagaskarā, Indoķīnā, Taizemē, Amerikā. Trakās sacīkstes noslēdzas Āfrikā (tā anotācijā, taču kartē ir savādāk). („Les Cinq Sous de Lavarède”, 1894 (līdzautors Anrī Šabrijā, Henri Chabrillat).
Lasītāji pilnā mērā varēs izdzīvot Pola d’Ivuā varoņu brīnumainos piedzīvojumus, pateicoties lieliskajām slavenā franču mākslinieka Lisjēna Metives (1863 - 1932) ilustrācijām.
https://www.ozon.ru/context/detail/id/149260241/
Cits romāns "Aeroplāns - spoks". („L'Aéroplane Fantôme”, 1910)
Pirmā pasaules kara priekšvakars. Fransuā d'Etuāls, talantīgs inženieris un drosmīgs lidotājs izgudro aeroplānu, kas principiāli atšķiras no tā laika gaisa kuģiem. Šo novatorisko izgudrotāju medī vācu spiegs fon Karšs. Labā un ļaunā cīņa kļūst pa īstam globāla - no Parīzes, Berlīnes un Vīnes priekšpilsētām līdz Meksikas džungļiem un noslēpumainajiem maiju tempļiem. Kurš gan uzvarēs? Spēki ir gandrīz vienādi...
https://www.ozon.ru/context/detail/id/24615276/?_bctx=CAUQ_I7_AQ
Attēls no zemūdenes Nr.2, romāns „Nenotveramais korsārs”, zīmējis Luī Tinairs.
1939. gadā pēc pirmā romāna tiek uzņemta filma. Citur minēts 1938. gads.
https://www.imdb.com/title/tt0031157/
DVD. 2012. gadā.
http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=131333.html
Oriģināla mājaslapa.
https://www.coolfrenchcomics.com/pauldivoi.htm
Raksts par šiem romāniem.
http://academic.depauw.edu/aevans_web/Evans_on_D'Ivoi.pdf
Raksts par autoru ZF enciklopēdijā.
http://www.sf-encyclopedia.com/entry/divoi_paul
Īsa biogrāfija.
Pols d’Ivuā (1856-1915).
Franču rakstnieks, piedzīvojumu sērijas „Ekscentriskie ceļojumi” autors, tai bija milzīgi panākumi Eiropā. Popularitātes ziņā Pols d’Ivuā piekāpās tikai dimā un Ponsonam di Terailam, apsteidzot tādus meistarus kā Busenāru un Žakolio.
Rakstniekam pazīstamību atnesa pirmais romāns no minētās sērijas „Piecu su Lavareda”, kas izdots 1894. gadā.
Galvenais varonis, žurnālists Lavareda, lai saņemtu daudzmiljonu mantojumu, ir spieasts veikt ceļojumu apkārt pasaulei ar pieciem su kabatā, to viņš arī dara, pieveicot sava ienaidnieka – sēra Merlitona šķēršļus.
Pēc gada, ejot pa pēdām d’Ivuā, Luī Busenārs izdod romānu „Bez graša kabatā”, tā sižets ir līdzīgs ar „Piecu su Lavaredu”.
Krievu izdevniecība „Veče” ir izdevusi astoņus d’Ivuā romānus sērijā «Искатели приключений»:
«Вокруг света с гривенником в кармане» («Пять су Лавареда»)
«Невидимый враг» («Корсар Триплекс»)
«Тайна Нилии»
«Доктор Безымянный»
«Приключения Сигаля в Китае»
«Вулкан и динамит»
«Король радия»
«Аэроплан-призрак».
(Netulkoju nosaukumus, lai vieglāk uzietu.)