"Tās ir ļoti skumjas ziņas, un mēs nezinām, kur viņa ir palikusi. Kopš gadsimtu mijas ir strauji krities to reižu skaits, kad Nesija redzēta, bet pēdējā laikā par viņu vispār nekas nav dzirdēts," sūdzējies Kempbels.
Viņš ir viens no tiem cilvēkiem, kurš tic tam, ka Lohnesa ezerā dzīvo kāda neparasta radība, taču tagad drīzāk būtu jāsaka, ka dzīvoja.
Tiek uzskatīts, ka Lohnesa monstrs pirmo reizi pamanīts jau mūsu ēras 565. gadā, kad to redzējis Svētais Kolumba. Sena katoļu leģenda vēsta, ka Kolumba ne tikai to pamanījis, bet pat aizbiedējis, jo tas apdraudējis kādu vīru Nesas upē, kas ietek slavenajā ezerā.
Tiesa, spriežot pēc reliģiskajiem tekstiem, šajā laikā briesmoņi, drakoni un citas būtnes esot uzglūnējušas ik uz soļa, un pirmie kristietības sludinātāji aizgūtnēm metušies cilvēci glābt no šiem Sātana radījumiem.
Nākamais briesmoņa novērojums ezera apvidū fiksēts vien 1933. gadā. Toreiz vietējā laikrakstā The Inverness Courier parādījās ziņa, ka dīvains "lielas uzbūves" dzīvnieks redzēts pārejam pār ceļu brīdī, kad pa to ar savu auto braucis Spaiseru pāris.
Drīz pēc tam neredzēt ezera apkaimē kaut ko aizdomīgu teju pat neesot bijis iespējams, un par pārdabiskiem brīnumiem ziņots vienā laidā. Kāds cirks piedāvājis 20 000 mārciņu tam, kurš noķers briesmoni, bet vairāki laikraksti pat nosūtīja savus žurnālistus dežūrēt ezera apkārtnē cerībā, ka viņi pirmie iegūs vērtīgās fotogrāfijas.
Par spīti žurnālistu un interesentu simtiem, kas ezera apkārtnē dežūrēja pāris nākamos gadus, pirmās fotogrāfijas ar briesmoni 1933. gada 12. novembrī izdevies uzņemt vienam cilvēkam - kādam Hjū Grejam.
Lai gan fotografēts tika daudz, rezultātā sanākusi tikai viena neskaidra fotogrāfija, kurā daži kritiķi saskata peldošu čūsku, bet citi - suni, kurš zobos tur mietiņu.