Synners
Sinneri, sintezatori nav mašīnas, bet cilvēki. Viņi ņem attēlus no mākslinieku prāta un veido tos formā, kuru var iesaiņot, pārdot un patērēt. Grāmata darbojas, ir izveidota pasaulē, kur jaunās tehnoloģijas rada jaunus noziegumus. “Synners”-ā robeža starp tehnoloģiju un cilvēci ir neticami plāna; cilvēka prāts un ārējā ainava ir izauguši tik tālu, ka katra tikšanās ar realitāti ir nejauša. Klasisks romāns no vienas no kiberpanka kustības dibinātājiem.
Šī ir pasaule, kurā jaunās tehnoloģijas, pat nenokļūstot uz ielas, rada jaunus noziedzības veidus. Šī ir pasaule, kurā datorvīrusi iegūst personību. Pasaule, kurā apziņa un vide ir saplūdušas tik lielā mērā, ka realitāte tiek pastāvīgi pārstrādāta, iznīcināta un atdzimst. Mūsdienu progresīvākie demiurgi ir mākslinieki, daļēji legāla hakeru un pirātu grupa, kas paņem tēlus.
https://www.livelib.ru/author/123794/latest-pet-kedigan
Par autori.
Peta Kedigana (Pat Cadigan, dzimusi 1953. gada 10. septembrī, Skenektadi, Ņujorka) ir amerikāņu rakstniece, kas vislabāk pazīstama ar savu darbu kiberpanka žanrā. Viņas rakstu kopīga tēma ir cilvēka un mašīnas inteliģences mijiedarbības izpēte.
Biogrāfija
Viņa ir dzimusi Skenektadi un augusi Fičburgā, Masačūsetsā. Kedigana studēja Masačūsetsas un Kanzasas universitātēs. Pēdējā viņa mācījās kopā ar Džeimsu Gunnu un absolvēja 1975. gadā. Tajā pašā gadā Kedigana kļuva par komitejas locekli 34. pasaules zinātniskās fantastikas konvencijā Kanzassitijā, Misūri štatā. Viņas kā komitejas locekļa darbs bija palīdzēt konventa goda viesim Robertam Heinleinam.
Viņa strādāja arī pie rakstnieka Toma Rimi viņa mašīnrakstīšanas un grafiskā dizaina firmā. Rimi nomira 1977. gadā, un Kedidana atrada darbu kā rakstnieks Amerikas lielākajā apsveikuma kartīšu firmā Hallmark Cards. Kopā ar dēlu viņa pārcēlās dzīvot uz Angliju 1996. gadā. Pašlaik viņa ir precējusies ar savu trešo vīru.
Roberts Heinleins veltīja viņai 1982. gada romānu “Piektdiena” daļēji, jo viņš un Kedigana sadraudzējās pēc 34. Worldcon Kansas City.
Rakstīšanas karjera
Septiņdesmito gadu beigās un astoņdesmito gadu sākumā viņa rediģēja mazos fantāzijas un zinātniskās fantastikas žurnālus Chacal un Shayol kopā ar savu otro vīru Arniju Fenneru. Kedigana savu pirmo zinātniskās fantastikas stāstu pārdeva 1980. gadā un 1987. gadā kļuva par profesionālu rakstnieci.
Pirmais Kediganas romāns bija “Mindplayers” (1987). Tas jau izseko rakstnieces vispārīgās tēmas. Viņas stāstos cilvēka prāts ir īsta vieta, kur cilvēki var kaut ko darīt, un tiek izdzēsta robeža starp realitāti un iztēli.
Kedidana ir ieguvusi vairākas balvas, tostarp Hugo balvu par labāko īso garstāstu «The Girl-Thing Who Went Out For Sushi» 2013. gadā, un Arthur Clarke balvu 1992. un 1995. gadā par romāniem «Synners» un «Fools».
Bērnu fantāzija.
Sešdesmitajos gados Kedigana un viņas bērnības draudzene "izgudroja abu slepeno dzīvi, kurā mēs bijām dvīnes no Venēras planētas", viņa pastāstīja Nacionālajam sabiedriskajam radio. “The Beatles” ieradās pie mums, lai saņemtu padomu par viņu dziesmām un to, kā tikt galā ar slavu un citiem svarīgiem jautājumiem", stāsta Kedigana. "Reizēm viņi lūdza mūs izmantot mūsu augsti attīstīto formu maiņas spēju kļūt par viņiem, un pabeigt ierakstu sesijas un koncerttūres, kad viņi bija pārāk noguruši, lai dotos tālāk." Venēras dvīņiem bija citas superspējas, kuras viņi dažreiz izmantoja, lai palīdzētu Supermenam, Brīnumsievietei un citiem varoņiem, viņa teica.
Veselība.
2013. gadā Kedigana paziņoja, ka viņai ir diagnosticēts vēzis.
Bibliogrāfija
Romāni
Mindplayers (1987)
Synners (1991)
Fools (1992)
Tea from an Empty Cup (1998)
Dervish is Digital (2001)
Сотовый / Cellular (2004)
Alita: Battle Angel (2018)
Krājumi
Patterns (1989)
Dirty Work (1993)
Home By The Sea (1993)
Letters From Home (antoloģija, 1991)
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%8D%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD,_%D0%9F%D1%8D%D1%82
Pilna bibliogrāfija.