Es iepazīstināju jūs ar pirmo gadījumu — Dienvidamerikas arguments. Vai futbols pilnībā apstājās kara dēļ? Protams, nē, futbolu joprojām spēlēja dažās pasaules daļās, lai gan tas bija mazāk organizēts. Neskatoties uz FIFA atteikšanos rīkot, apstiprināt vai piešķirt trofeju 1942. vai 1946. gadā, vēsturnieki bieži ir mēģinājuši izpētīt, vai kāds "Alternatīvais Pasaules kauss" ir noticis neoficiāli; un vai uzvarētāja vai labākā komanda no šāda turnīra liek patiesi pretendēt uz 1942. gada pasaules čempioniem. Pētījumi rāda, ka 1942. gadā un ir bijušas divas lietas, un es piekrītu abām un uzskatu, ka viena no šīm uzvarējušajām komandām ir 1942. gada pasaules čempione, es aplūkošu abus gadījumus šeit – vispirms Patagonijas, Argentīnas. un, otrkārt, tas no nacistiskās Vācijas. Lai argumentam pievienotu mazliet papildu pikantumu un tikai nedaudz neobjektīva izklaidei, es pievienoju arī trešo gadījumu, kas atkal tiks izmantots 1946. gada Pasaules kausa izcīņā. Vispirms apskatiet šo fotoattēlu zemāk. Jā, šī ir fotogrāfija no 1942. gada pasaules čempionāta!! Pasaules kauss, par kuru jūs domājāt, ka nav!
Neatkarīgi no tā, vai ticēt iepriekš redzamajam fotoattēlam un zemāk redzamajam videoklipam, kā arī daudzajiem Argentīnas un Čīles arhīviem, ir atkarīgs no jums. Tomēr ES GRIBU ticēt, ka tas notika, un tāpēc es tam pieeju. Patagonijā, zemes masīvā, kas aptver gan Argentīnu, gan Čīli, 1942. gadā notika neoficiāls pasaules futbola turnīrs. Tajā piedalījās divpadsmit komandas, un, kā redzams attēlā iepriekš, trofeja bija oficiālās Žila Rimē, originalās trofejas kopija. Pasaules kausa izcīņa, un zem plakāta, lai reklamētu “Mundial de Futbol: Patagonia, 1942”. Tas man ir pietiekami labi, šis noteikti bija 1942. gada Pasaules kauss…
Šis Patagonijas (Argentīna un Čīles) “Pasaules kauss” notika 1942. gada novembra vidū. Turnīrs bija Balkānu Karaliskās Patagonijas reliģijas ministra grāfa Vladimira fon Oca ideja. Jā, bija pasaules karš, taču tika uzaicinātas daudzas komandas un, kā vēsta leģenda, tajā piedalījās 12 komandas. Spēlēja komandas, kas pārstāv (bet nav oficiāli saistītas) Itāliju, Poliju, Vāciju, Brazīliju, Skotiju, Angliju, PSRS/Padomju Savienību, Urugvaju, Spāniju, Argentīnu, Čīli un Franciju. Tāpat rakstīts, ka turnīrā startēja vietējās komandas Real Patagonia un Mapuche Indians. Šīs komandas parasti ir piepildītas ar spēlētājiem, kuri ir imigranti, kalnrači un strādnieki. Par šo turnīru nav daudz grāmatu vai pat tiešsaistes pieminējumu, taču es tiešsaistē par to pētīju tik daudz, cik vien varēju. Futbola dīķim, kam patīk pasaules neparastie ceļinieki, šis fantoma jeb īstais pasaules čempionāts satur intrigu. Lorenco Garzela un Filipo Mačeloni uzņēma filmu par šo “zaudēto Pasaules kausu”, kas tika atspoguļota arī Daniela Mazokas un Pjēra Andrea Nočella grāmatā.
Jā, kurš tad uzvarēja Patagonijas Pasaules kausā 1942. gadā?
Arhīvu liecības ir maigi izsakoties ieskicētas, fotogrāfija vēl mazāk. Tomēr tika apgalvots, ka atklāšanas spēle notika 1942. gada 8. novembrī starp Itāliju un Real Patagonia komandu. Autors Deivids Vuds žurnālā Futbols un literatūra Dienvidamerikā ziņo par šī Pasaules kausa uzvarētājiem pārsteidzošā finālā: “Mapuche indiāņi ir čempioni pēc tam, kad finālā ar 2:1 uzvarēja Vāciju”! Taču nevienam īsti nav atbildes, kura valsts uzvarēja tajā neoficiālajā Pasaules kausā Argentīnā. Tāpēc man ir jāripina ar šo…
1942. gada neoficiālais Pasaules kausa fināls – Mapuche Indians 2:1 Vācija.
https://steemit.com/history/@samakito/mystery-world-cup-in-patagonia-8ba47613634ab
Tomēr Vācijā bija cits viedoklis par to, kas varētu būt 1942. gada Pasaules kauss…
Otrais gadījums – Eiropas arguments
Neoficiāls Pasaules kauss 1942. gadā notika nacistiskajā Vācijā
Tātad jūs lasāt, ka 1942. gadā Dienvidamerikā notika īsts Pasaules kauss, kurā piedalījās 12 komandas. Šķiet, ka tas ir vistuvākais, kas mums ir jādara 1942. gada "Pasaules kausam". 12 komandas ir pieklājīgs skaitlis, patiesībā tikai par 1 komandu mazāk nekā pirmais Pasaules kauss 1930. gadā Urugvajā, tāpēc tas bija īstais 1942. gada Pasaules kauss. Taču nacistiskie vācieši vēlējās rīkot Pasaules kausu, tiklīdz FIFA to atcēla, un leģenda vēsta, ka viņi to arī izdarīja, 1942. gadā — jā, kara vidū — Hitlers pavēlēja vāciešiem apmeklēt stadionus un atbalstīt nacistiskās Vācijas triumfu. Pēc uzvarām pret Ungāriju, Bulgāriju un Rumāniju, nacistiskās Vācijas izlase Berlīnes Olimpijas stadionā 1942. gada 30. septembrī stājās ierindā pret Zviedriju "1942. gada Pasaules kausa finālā". Vācijas komanda iepriekš Hitlera dzimšanas dienā ar 2:1 zaudēja Šveicei un spēlētāji tika brīdināti, ja viņi zaudēs vēl kādus mačus, viņi tiks nosūtīti uz Austrumu fronti. Tātad spēle ar Zviedriju bija sava veida "neoficiāls Pasaules kausa fināls" un viena no lielākajām futbola spēlēm Eiropā Otrā pasaules kara laikā. It kā!
Vai Vācija pret Zviedriju bija neoficiālais 1942. gada Pasaules kausa fināls?
Lai gan FIFA 1942. gadā neorganizēja un neatzina Pasaules kausu, šī spēle, kas notika nacistiskajā Vācijā gandrīz 100 000 līdzjutēju priekšā, tika uzskatīta par divu Eiropas labāko futbola komandu – nacistiskās Vācijas un Zviedrijas – sadursmi. Tomēr spēlei ir zināms oficiāls, bet neoficiāls statuss – neoficiālais pasaules čempionāts futbolā to atzina par "neoficiālo Pasaules kausa finālu"!! Un arī šī mača detaļas nav skicējamas. Ir skaidrs uzvarētājs un mačs tiešām notika. Šeit ir mini spēles ziņojums.
Zviedrija Otrā pasaules kara laikā palika neitrāla, un tai tika dota Lielbritānijas spēku atļauja doties uz Berlīni, lai aizvadītu šo “Pasaules kausa finālu” pret Vāciju. Stadions bija pārpildīts ar 98 000 Vācijas atbalstītāju, un Zviedrija ieguva 1:0. Vācieši atspēlējās un izvirzījās vadībā ar 2:1 ar Lēnera un Klinglera vārtiem, kontrolējot un izcīnot savu pirmo Pasaules kausu. Tomēr zviedriem bija citas idejas. Henrijs Karlsons panāca izlīdzinājumu, puslaikā panākot 2:2. Pēc tam 71. minūtē notika neiedomājamais, kad Malte Martensons uzvarēja Zviedrijas labā. Neviena oficiāla trofeja netika izsniegta, un, protams, nevienā bildē nav redzams, kā Zviedrija paceļ kādu kausu, taču daži cietsirdīgi zviedri joprojām apgalvo, ka tā ir uzvara Pasaules kausā.
1942. gada neoficiālā Pasaules kausa fināls – nacistiskā Vācija 2:3 Zviedrija.
Tas patiešām atbalsojas, jo Zviedrijai bija lieliska komanda 30., 1940. un 1950. gados. Tomēr galu galā 1958. gadā Zviedrija mājās pārveda Pasaules kausa otro vietu, savā laukumā finālā zaudējot Brazīlijai. Šī uzvara Zviedrijai bija arī nacistiskās Vācijas futbola izlases beigu sākums. No 1942. gada novembra nacistu partija apturēja visas nacionālās futbola izlases spēles, un lielākā daļa spēlētāju bija spiesti pievienoties bruņotajiem spēkiem. Ir viens pēdējais arguments…
Trešais gadījums – Lielbritānijas arguments
Izmantojiet British Home Nations kā neoficiālu 1942. gada Pasaules kausu
Trešais un pēdējais variants šeit ir mazsvarīgs… un patiešām ir paredzēts tikai izklaidei. Taču, tā kā visi pašreizējās 2019.–2020. gada līgas sezonas scenāriji tiek atcelti, anulēti, pārcelti utt., spekulācijas lika manām prātiem maldīties. Vēl viena iespēja varētu būt ieteikt, ka 1942. gada Lielbritānijas čempionātu starp četrām pasaules vecākajām futbola valstīm var izmantot kā Pasaules kausu! Galu galā no 1884. gada līdz 1930. gadam Lielbritānijas čempionāts bija galvenais starptautiskais futbola turnīrs (kā arī olimpiskās spēles, kuras es jau izslēdzu no savām iespējām – skatīt tālāk par Itāliju). Tomēr šķiet, ka Otrā pasaules kara laikā Lielbritānijas mājas čempionāts tika atcelts. Pēc noklusējuma alfabētiskā secībā Anglija ir pirmā ar Ziemeļīriju kā otro vietu, bet Skotija ir trešā, bet Velsa ir ceturtā. Taču, lai arī kā es vēlos, lai Ziemeļīrija būtu pasaules vicečempione, būtu smieklīgi to piešķirt kā tādu – neviena bumba netika spārdīta!
Vai arī mēs varētu izmantot 1939. gada Lielbritānijas čempionāta vietu, kurā Anglija būtu arī pasaules čempione (vārtu starpības ziņā), Velsa būtu vicečempione, Skotija būtu trešajā vietā un Ziemeļīrija ceturtajā vietā… bet tas ir nedaudz elitāri, lai neietvertu citas valstis visā pasaulē. Otra problēma ar šo iekļaušanu ir tāda, ka turnīrs notika četrās dažādās valstīs, kas oficiālajā Pasaules kausa izcīņā nekad nenotiek (pat 3 valstis kā rīkotājas 2026. gadā šķiet traki). Turklāt, tā kā tas ir round robin stils, fināla nebija (lai gan, protams, oficiālajā 1950. gada Pasaules kausā notika tas pats).
Un visbeidzot, arguments ... Urugvaja ...
Visbeidzot, Urugvaja uzvarēja Dienvidamerikas čempionātā (Copa America) 1942. gadā pēc sešām no sešām uzvarām apļa turnīrā, iegūstot 21 punktu un piekāpjoties tikai divas reizes. Tomēr tas nepārprotami tika klasificēts tikai kā Dienvidamerikas čempionāts, bez atsauces uz to, ka tas ir “Pasaules kauss”, tāpēc manā vacaday sapņotājs dod priekšroku maniem trim gadījumiem…
https://dontstopliving.net/backpacking-football-geek-who-won-the-world-cup-in-1942/
Vienīgais, lielākais futbola turnīrs 1942. gadā bija Amerikas kauss, kur spēlēja Dienvidamerikas komandas. Šajā gadā rezultāti bija šādi: 1. Urugvaja. 2. Argentīna. 3. Brazīlija. 4. Paragvaja. 5. Peru. 6. Čīle. 7. Ekvadora.
1946. gadā karš jau bija beidzies, taču valstis ārstēja kara cirstās rētas, tāpēc turnīru pārcēla uz 1950. gadu, tiesības dodot Brazīlijai.
Atkal vienīgais, svarīgākais futbola pasākums šajā gadā bija Latīņamerikas čempionāts, tā rezultāti: 1. Argentīna. 2. Brazīlija. 3. Paragvaja. 4. Urugvaja. 5. Čīle. 6. Bolīvija.