Pasaulē pirmā feju fotogrāfija

(Par teksta saturu atbildīgs ir teksta autors. Raksta ielicējs lapā ir tikai tehnisks izpildītājs. - administrācijas piezīme)

Nezināmā vēsture

XX gadsimta sākums bija nepatiesu ziņu uzplaukuma laiks, galvenokārt forogrāfijas popularitātes dēļ. Viens no piemēriem ir 1917.gada stāsts par Kotinglejas fejām.

Kādu dienu māsīcas Frānsisa Grifita un Elsija Raita netālu no Bredfordas niekojās ar fotokameru. Kad viņu uzņemtās fotogrāfijas attīstīja, atklājās, ka uz tām redzams kas dīvains – likās, ka bildēs parādījušās fejas. Ātri vien sāka izplatīties baumas, un pats sers Artūrs Konans Doils laikrakstā “Strand Magazine” rakstā apliecināja feju autentiskumu. Kad arī fotogrāfiju eksperti bija pārliecinājušies, ka fotogrāfijas ir īstas, stāsts kļuva pasaulslavens. Savādajās bildēs varēja redzēt meitenes, kuru priekšā spriņģoja rūķi un fejas. Kad pirmā interese noplaka, skeptiķi sāka šaubīties. Atbilde tika rasta vien 1983.gadā, kad māsīcas atzinās viltojumā. Izrādījās, ka pasaku tēli tikuši izgriezti no bērnu grāmatas, un mistikas interesentiem visā pasaulē nācās vilties. Lai gan stāsts izrādījās nepatiess, tas sagādāja cilvēkiem tik ļoti nepieciešamās patīkamās ziņas Pirmā pasaules kara drūmajos laikos.