Padomju laiku «spoku pilsētā» izplatās neizskaidrojama slimība

Apollo, redakcija@apollo.lv
Sestdiena, 2014. gada 17. maijs

Desmitiem Krasnogorskas pilsētas iedzīvotāju sirgst ar savdabīgu kaiti, kas liek viņiem gulēt līdz pat sešām dienām no vietas. Mediķi joprojām nespēj izskaidrot dīvainās «miega epidēmijas» iemeslus, taču tiek pieļauta iespēja, ka tas saistīts ar pilsētas tuvumā esošajām urāna raktuvēm, vēsta laikraksts «The Siberian Times».
Vairāki desmiti padomju laiku «spoku pilsētas» Krasnogorskas iedzīvotāji cieš no neizskaidrojamiem veselības traucējumiem. - iemiegot, cilvēki spējuši pamosties tikai pēc sešām dienām. Šobrīd tiek izmeklēts arī gadījums, kad kāds pavecāks vīrs šīs slimības dēļ, iespējams, ticis apbedīts dzīvs.

 

 

Zinātnieki pilsētā ir veikuši vairāk nekā 7000 dažādu eksperimentu, lai noskaidrotu iespējamos slimības cēloņus. Ticis pārbaudīts viss, sākot no radiācijas līmeņa, līdz pat vietējam alkoholam, tāpat tikušas veiktas neskaitāmas zemes, gaisa, ūdens, asiņu, matu un nagu analīzes, taču no rezultātiem pagaidām nav izdevies iegūt izskaidrojumu savādajai slimībai.

Ar slimību sasirgušie bērni neizskaidrojamo snaudienu laikā saskārušies ar biedējošām halucinācijām, reiboņiem un atmiņas zudumiem, bet pieaugušie strauji iemieg un pēc tam neko neatceras.
«Es agrā rītā, kā vienmēr, slaucu govis un pēkšņi iemigu. Nākamais ko atceros, bija medmāsiņas, kas man teica - laipni lūgta atpakaļ - snaudošā princese,» laikrakstam stāstīja 50 gadus vecā pilsētas iedzīvotāja Marina Felka. «Neko citu es vairs neatceros. Es biju nogulējusi divas dienas un divas naktis.»
Padomju Savienības laikā Krasnogorska bija slēgta un slepena pilsēta, kurā dzīvoja urāna raktuvju darbinieki. Kādreiz pilsētā dzīvoja līdz pat 6 500 iedzīvotāji, tagad tajā palikuši tikai 130 cilvēki.
Zinātnieki uzskata, ka viens no slimības iemesliem varētu būt no zemes nākošā radona gāze, tomēr līdz šim veiktie eksperimenti to nav varējuši apstiprināt.
www.apollo.lv/zinas/padomju...