X cilvēki: Pirmā klase.

image002/ kinom / 11.06.2011

Jā, tieši šādi vārdi ir pirmie, kas nāca prātā skatoties Pirmo klasi. Nevar noliegt, ka arī iepriekšējās X cilvēku filmas centās vilkt paralēles ar tādām sociāli jūtīgām tēmām, kā sabiedrības noslāņošanos, atsevišķu grupu nepieņemšanu utt. Taču šajā gadījumā X cilvēku veidotāji konkrētajām tēmām pievērš daudz lielāku uzmanību un neviļus tāda lieta kā, piemēram, šo mutantu spējas vai vizuālie efekti atvirzās otrajā plānā (jo līdz šim runājot par X cilvēkiem, kā reiz tieši filmas vizuālo aspektu gribējās cilāt viss vairāk). Dažādu sociālo grupu nepieņemšana sabiedrībā ir bijusi problēma, kopš homo sapiens rašanās, tāpēc X cilvēki palīdz uz šo jautājumu paskatīties no malas un uzdod jautājumu, kāpēc „normālie” cilvēki agri vai vēlu nonāk pie vēlēšanās iznīcināt atšķirīgos.

 

 

Ļoti neierasti bija redzēt pavisam jaunas sejas, turklāt daudz! Bet laikam jau tas ir likumsakarīgi, jo mums tiek dots ieskats apmēram 50 gadus senā pagātnē. Godīgi sakot es šādu ieskatu uzskatu par absolūti nepieciešamu, turklāt par daudz nepieciešamāku nekā iepriekšējo X cilvēku daļu (jā, Vulverīns ir fanu iemīļots varonis, taču kases ieņēmumi un atsauksmes apliecināja, ka ne viņš viens iemieso X cilvēku būtību). Kāds varbūt teiks, ka dažreiz labāk ir nezināt, bet domāju, ka šis nav tas gadījums, jo ieskats X cilvēku pirmsākumos palīdz labāk izprast arī pirmās trīs daļas.

Otrs nosaukums, ko es varētu dot šai X cilvēku filmai ir Enciklopēdija. Tas vienkārši šķistu pat ļoti atbilstoši, jo tieši šī X cilvēku „sērija” sniedz daudz vairāk atbildes, nekā pirmās trīs daļas (turklāt par notikumiem, kuri šajās daļās tika atainoti!). Lielā mērā tieši tāpēc filma šķita tik ļoti interesanta, lai arī sākotnēji bija aizdomas, ka X cilvēkiem vairs nav ar ko aizraut. Kas attiecas uz vizuālajiem efektiem (jā, es šim aspektam nevaru tā vienkārši paiet garām runājot par komiksu ekranizāciju), tad arī tiem nav ne vainas, jo galu galā filmas budžets nebūt nav mazāks kā iepriekšējām daļām. Vienīgi jārēķinās ar to, ka lielākā daļa no „ekšen” ainām ir filmas beigās.

Šis ir viens no tiem gadījumiem, kad filma ir ļoti interesanta un skatāma, bet ir grūti par to rakstīt tā, lai nesabojātu skatīt prieku. Tāpēc vienkārši minēšu dažus jautājumus uz kuriem atbildes sniedz Pirmā klase. Ja jums interesē atbildes uz šiem jautājumiem, filma noteikti ir jāskatās.

• Kas īsti ir mutantu mednieks Viljams Straikers?
• No kurienes ir nākusi noslēpumainā Mistika un kāds ir viņas cilvēcīgais izskats?
• Kā profesors X nonāca ratiņ krēslā?

• Kāpēc, neskatoties uz būšanu „dažādās nometnēs”, Profesors X un Magneto šķiet esam pat ļoti labi paziņas?
P.S. Filmā redzētais cameo šķiet ir smieklīgākais no līdz šim skatītajiem.

Oriģinālu lasiet šeit