Viviana Frenča

Autores darbu apraksti

Mājaslapa. https://vivianfrench.co.uk/

Kā kļūt par bruņinieku? Pūķi nemāk peldēt. Knights in Training. Dragons can't swim

Sems Baterbiginss-jaunākais sapņo kļūt par īstu, cēlu bruņinieku. Taču - bēda... viņš nezina, kas ir jādara, lai par tādu kļūtu. Turklāt Semu uz laiku sūta dzīvot pilē pie tantes un tēvoča, kur viņam ir jāpacieš kaitnieciskās māsīcas Prjunas sabiedrība, un vēl tantes audzēkņi. Tieši viņiem - Augstu stāvošu personu dīvainajiem audzēkņiem - tante tieši pilī ir izveidojusi Luksa klases apartamentus. Taču, kad pūķis Godfrijs nonāk akā, Sems un prjuna atklāj kaut ko neticamu! Iespējams, ka pateicoties šim atradumam, Semam izdosies realizēt savu sapni...

 https://www.labirint.ru/books/634123/

Labākie stāsti par bruņiniekiem un pūķiem. Knight in Training. Dragons can't Swim. A Horse Called Dora

 https://www.labirint.ru/books/682025/

Vai gribat uzzināt, kā kļūt par īstu, cēlu bruņinieku?  kopā ar Semu Baterbiginsu-jaunāko dodaties meklēt piedzīvojumus!

Sems jau sen sapņo kļūt par bruņinieku, taču sākumā viņam jāveic daži varoņdarbi. No veca manuskripta, kas atasts akā, Sems uzzina, ka viņam ir jāatrod uzticams līdzbiedrs un jāsadabū sniegbaltu auļotāju. Uzdevumi nav viegli, taču Semam palīdz viņa draugi - pūķis Godfrijs, Cāļčiriks [Птенчирк - nekur neatradu, kā to putnu sauc oriģinālā - t.p.] un māsīca Prjuna.

https://www.labirint.ru/books/682025/

Pavisam seriālā pašlaik ir sešas grāmatiņas. Kaut arī dzirdēts uzskats, ka bērnu fantastiku pie īstās fantastikas nevar skaitīt, jo bērns uztver to, kā īstenību, tomēr dažreiz sniedzu ieskatu arī tajā. Citādi taču sanāk, ka "Hobits" nav fantastika, bet "Gredzenu pavēlnieks" - ir. Kaut kā jocīgi.

Viviana Frenča

skolā visvairāk bija pazīstama ar to, ka bija ļoti kalsna un ļoti daudz runāja. Tādēļ viņa, pieķerotis vārda mākslai, vēlāk arī kļuva par aktrisi, tad par stāstnieci un visbeidzot, par bērnu grāmatu autori. Viņa ir vairāk nekā trīssimt grāmatu autore. Frenčas kundze dzīvo Edinburgā, Skotijā, un viņai ir četras pieaugušas meitas.

"Es rakstu jau 30 gadus un esmu izdevusi vairāk nekā 300 grāmatas bērniem vecumā no 0 līdz 13 gadu, gan fantastiku, gan ne. Es pasniedzu ilustrācijas Edinburgas Mākslas koledžā un vadu rakstīšanas seminārus no Orknejas līdz Oklahomai. 2018. gadā saņēmu balvu par izcilu sasniegumu no Scottish Book Trust. Es par to ļoti lepojos.

Es esmu arī līdzdibinātāja Picture Hooks, projektam, kas atbalsta topošos ilustratorus, un man ir īpaša interese par ilustrācijas izmantošanu kā veidu, kā piesaistīt bērnus grāmatām".

https://www.scottishbooktrust.com/authors/vivian-french

Sērija pēc kārtas.

https://www.goodreads.com/series/204643-knight-in-training

Arī te.

https://toppsta.com/books/series/3340/knight-in-training

Ilustrators.

Deivids Mellings. David Melling

Deivids Mellings dzimis Oksfordā un joprojām dzīvo netālu no šīs pilsētas. Viņa tēvs bija tēlnieks, un Melings mantoja viņa mākslinieciskās dotības. Iepriekš viņš strādāja par fotogrāfu un animācijas mākslinieku filmās, ieskaitot iemīlēto Ziemassvētku vecīti (Father Christmas), kas pamatojas uz Raimonda Brigsa grāmatu.

Viena no Mellingas populārākajām bilžu grāmatām “The Tale of Jack Frost” tika animēta un parādīta BBC1 Ziemassvētku dienā ar Hjū Laurija balsojuma palīdzību. Tā tika atlasīta Pulcinella balvai 2005 kategorijā Labākā TV filma.

Deivids ir precējies un dzīvo kopā ar sievu un diviem bērniem.

https://www.booktrust.org.uk/book/k/knight-in-training-spots-stripes-and-zigzags/

Mājaslapa.

http://www.davidmelling.co.uk/index.html