Visas zilā nokrāsas

Pirmkārt, jāpiebilst, ka autors ir cits Murakami. Nevis pazīstamais Haruki Murakami, kurš fantastikai ir daudz tuvāks, piemēram, tulkojis japāņi valodā Ursulu le Gvinu

Otrkārt, es viņu minu tikai tāpēc, ka krievu izdevumā, nezin kāpēc uz vāka ir Rema (kosplejs), populāra anime varone, kurai ar romāna tēmu vispār nav nekāda sakara. Turklāt romāna tapšanas brīdī tādas varones vispār nebija. Jāsaka, ka reizēm vāka noformējums šajā valstī ir ļoti dīvains. Tulkojumā rakstnieka uzvārds nozīmē „Ciema priekšnieks”.

Romāns par jauniešiem, kuri ir ierobežojuši savu dzīvi ar narkotikām un cietsirdīgu seksu. Sajūtot, ka nonācis strupceļā, galvenais varonis neredz reālu izeju.

Ar galvenā varoņa acīm Rju stāsta par samērā nelielu draugu grupu 1970. gadu vidū. Viņi dzīvo japāņu pilsētiņā, kas atrodas blakus amerikāņu aviobāzei, viņu dzīve riņķo ap seksu, narkotikām un rokenrolu.

Romāna kompozīcija ir gandrīz stāsts bez sižeta no monotonām ikdienas halucinācijām, ko izsauc narkotikas, liktenīgs vardarbības, pārdozēšanas, suicīdu un grupveida seksa loks.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%81%D0%B5_%D0%BE%D1%82%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%BE

https://en.wikipedia.org/wiki/Ry%C5%AB_Murakami

Rjunoske Murakami ir dzimis 1952. gada 19. februārī mākslinieka ģimenē, Sasebo pilsētā (Nagasaki, Japānā). Viņu nosauca par godu Nakadzato Kaidzana (1885-1944) garstāsta „Lielā Budas pārejas” varonim. Esot augstskolas students, viņš organizē rokgrupu, kur ir bundzinieks. Pēc grupas izjukšanas nodarbojas ar regbiju, taču pēc kāda laika saprot, ka šis sports viņam riebjas. Sāk rakstīt skolas avīzei.

Līsz astoņpadsmit gadu vecumam Rjū Murakami aug ostas pilsētā, kur atrodas amerikāņu jūras kara bāze, tāpēc viņš aug jūtamā rietumu kultūras ietekmē. Jaunībā nereti piedalās akcijās, ko rīko jaunie, kreisie, Nacionālā studentu pašpārvaldes federācija (Dzngakurena), kas cīnās pret amerikāņu militāro klātbūtni valstī. Vecākās skolas trešajā mācību gadā Murakami un viņa klasesbiedri aizbarikādē skolas jumtu, pēc tam Rjunoske ir mājas arestā trīs mēnešus. Višu šo laiku ir hipiju subkultūras ietekmē. Pēc skolas beigšanas organizē vēl vienu rokgrupu. Tieši šajos gados sāk veidoties viņa literāta stils.

1970. gadā viņš pārceļas uz Tokijas priekšpilsētu Fussa. Mācās Musasino pilsētas mākslas universitātē, netālu no Tokijas.

1976. gadā saraksta savu debijas romānu „Visas zilā nokrāsas”, kur apraksta pusaudžu-margināļu dzīvi, kas pilna ar seksu un narkotikām. Romāns kļūst par sensāciju, tirāža pārsniedz miljons eksemplāru, bet jaunais autors, vēl students, iegūst Akutagavas literatūras prēmiju. Pēc romāna iznākšanas, kritiķi pasludina Murakami par jauna stila radītāju japāņu literatūrā, kaut arī tajā pašā laikā viņu apvaino dekadencē. Prēmijas piešķiršana izpelnās vairāku kritiķu iebildumus, kuriem pats autors atbild:

„Mani neinteresē, vai kāds no lasītājiem sapratīs manus sacerējumus, viņam taču nebūs pieredze grupveida seksā un narkomānijā”.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8,_%D0%A0%D1%8E

Minēto romānu var lasīt krieviski.

https://www.litmir.me/bd/?b=20307

Autoram nav radniecības saites ar Haruki Murakami (vienu no slavenākajiem japāņu literātiem) un mākslinieku Takaši Murakami.

https://transgressivefiction.info/ryu-murakami/