Valdis Rūmnieks. Atnācēji

Rakstnieks šoreiz dzen pēdas saprātīgām būtnēm no kosmosa. Dažādas zīmes un liecības sastopamas ik uz soļa.

Skolēnam vasaras brīvlaiks laukos, vecāsmammas mājās ir raibāks par dzeņa vēderu. Makšķerēšana, ogošana, jauni draugi un... negaidīti atradumi lauku mājas bēniņos un vietējā Mežezerā. Izrādās, ka bērni sadzen pēdas pat tādiem brīnumiem, par kuriem pat pieaugušie nav likušies ne zinis. Un tas viss notiek tepat vien, Ugālē.

Ar ko viss beidzas? Un vai vispār – beidzas?

Māksliniece Agija Staka.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/74041-atnaceji.html

Atnācēju noslēpums.

Populārā rakstnieka Valda Rūmnieka grāmata "Atnācēju noslēpums" turpina darbā "Atnācēji" aizsākto raibu raibo piedzīvojumu virkni.

Trīs ziņkāri pusaudži, pavadot vasaru tepat Kurzemē, Ugāles pusē, nokļūst uz pēdām dīvainiem, fantastiskiem atradumiem – liecībām par saprātīgu kosmosa būtņu klātbūtni. Izrādās, ka šie atklājumi ir ne vien interesanti, bet arī bīstami... Un nu notikumos jāiesaistās gan pašmāju, gan amerikāņu pētniekiem.

Kā gan tas viss beigsies?

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/83854-atnaceju_noslepums.html

Madaras lādīte.

Kad Kaspars kopā ar Annu un Madaru salabo atnācēju spēka staciju, sākas ārkārtēji notikumi. Atkal jāiesaistās Latvijas un Amerikas specvienībām. Ir sacelti kājās kosmosa pētnieki visā pasaulē, jo nu ir atrodamas ne tikai atnācēju zīmes un pēdas. Kļūst skaidrs, ka noticis KONTAKTS. Madara noteikti zina kaut ko vairāk. Viņa uzvedas pavisam citādi nekā agrāk, bet kaut ko izdibināt nespēj pat viņas māsa Anna. Un tad internetā parādās raksts, ka Madara... nemaz NAV Madara!

Populārā, ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotā rakstnieka Valda Rūmnieka darbus “Ozola grāmata”, “Kuršu vikingi” un citus ar aizrautību lasa gan bērni, gan pieaugušie. Grāmata “Madaras lādīte” turpina un noslēdz darbos “Atnācēji” un “Atnācēju noslēpums” aizsākto spraigo notikumu ķēdi.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/91000-madaras_ladite_3.html

Zaļais gredzens.

Jaunajā grāmatā „Zaļais gredzens” rakstnieks Valdis Rūmnieks (1951) pievērsies fantāzijas žanram. Grāmatā iekļauti 3 stāsti – „Zaļais gredzens”, „Ala” un „Caurspīdīgais”.

Stāsta „Zaļais gredzens” varonis Jānis dodas uz mežu sēņot, kā jau to daudzkārt darījis. Ejot pa pazīstamo taku, viņš nonāk pie dižas, pa pusei sagāzušās priedes, kas pēkšņi uzradusies celiņa vidū. „Dīvaini gan,” brīnās Jānis, „kur tā te radusies?” Bet vēl vairāk Jānis brīnās, kad attapies pēc kritiena, kuru piedzīvojis, lienot cauri priedes sakņu mudžeklim, saprot, ka viņam tik ierastā ainava ir krietni mainījusies. Izrādās – tā šajā vietā izskatījies 100 gadu tālā pagātnē.

Stāsta „Ala” darbība notiek 2063. gadā. Divi draugi – Mēness pētnieki – dodas uz Mēnesi, lai noskaidrotu tur pēkšņi novērotās parādības izcelsmi.

Neparastas lietas atgadās ne tikai pagātnē un nākotnē, bet arī te un tagad. Stāstā „Caurspīdīgais”, kura notikumi risinās mūsdienu pasaulē, bērni ir atraduši neparasta izskata cilvēku. Noskaidrot to, kas viņš ir un no kurienes uzradies, ir stāsta varoņu uzdevums.

Populārā, ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotā rakstnieka Valda Rūmnieka darbus iecienījuši gan bērni, gan pieaugušie.

Grāmatas māksliniece Agija Staka.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/181311-zalais_gredzens.html

Rakstnieks par sevi un citiem.

https://www.tvnet.lv/6537765/valdis-rumnieks-un-nezinama-latviesu-literaturas-vesture

https://www.tvnet.lv/4534705/valdis-rumnieks-par-valdi-rumnieku

https://www.gramatnicaglobuss.lv/gramatas/dailliteratura/biografijas/no-raina-lidz-cakam