Tomass Prests, Džeimss Raimers. Vampīrs Vārnijs - asiņainie svētki

"Vampīrs Vārnijs" vai "Asins svētki" ir Viktorijas laikmeta sērijveidā veidots gotisks šausmu stāsts, kas galvenokārt piedēvēts Džeimsam Malkolmam Raimeram un Tomasam Peketam Prestam. Pirmoreiz tas parādījās 1845. – 1847. gados kā lētu iknedēļas brošūru sērijas, kuras toreiz dēvēja par “penija šausmām” - "penny dreadfuls". Autoriem maksāja ar burtu rindu, tāpēc, kad stāsts 1847. gadā tika publicēts grāmatas veidā, tas bija episkā garumā: sākotnējais izdevums sastādīja 876 lappuses dubultās kolonnās un 232 nodaļas. Kopumā tas sastāda gandrīz 667 000 vārdu.

Tas ir vampīra sera Fransisa Vārnija stāsts, un tas iepazīstināja ar daudzām mūsdienu auditorijai atpazīstamām vampīru fantastikas izpausmēm. Tas bija pirmais stāsts, kas atsaucās uz vampīra asinātiem zobiem, atzīmējot: “Ar sparu viņš saķer viņas kaklu savos ilkņiem līdzīgajos zobos” (“With a plunge he seizes her neck in his fang-like teeth.”)

Asiņainie svētki. 1. grāmata

Pirmoreiz parādījies veikalu plauktos, romāns “Vārnijs, vampīrs” Anglijā veidoja furoru gandrīz vairāk nekā Dimā, Dikensa, Balzaka romāni un pavēra ceļu neskaitāmām komiksu grāmatām, šausmu grāmatām un visai straumei, ko mēs tagad saucam par “masu literatūru”. Vienā no pirmajām grāmatām par vampīriem lasītājs sastapsies ar neparastu antivaroni - Vārnija kungu, vampīru, kurš mūsu priekšā parādās smalka angļu džentlmeņa aizsegā. Apbruņots ar savas nesodāmības un visvarenības apziņu, viņš nelielā īpašumā rada teroru. Viņa briesmīgo uzbrukumu objekts ir jauna un skaista meitene Flora. Tomēr viņas brāļi un līgavainis met izaicinājumu briesmonim ...

https://iknigi.net/avtor-tomas-prest/141069-krovavyy-prazdnik-tomas-prest.html

Asins svētku turpinājums. 2. grāmata

Šeit ir mistiskā trillera žanra klasiķu T. Persta un J. Raimera romāna otrā grāmata par vampīra Vārnija asinis stindzinošajiem piedzīvojumiem, terorizējot godājamu angļu ģimeni. Bet vienkārši, nedaudz rupji un neizglītoti, bet godīgi cilvēki nostājas viņa ceļā. Viņi sāk izmisīgu un bezkompromisu cīņu ar Vārniju.

https://iknigi.net/avtor-tomas-prest/141075-prodolzhenie-prazdnika-krovi-tomas-prest.html

Asiņaino svētku rīts. 3. grāmata

Slavenā klasiskā vampīru romāna turpinājums, kas pirmo reizi gaismu ieraudzīja Anglijā 19. gadsimta vidū. Bannervortu ģimene un atvaļinātais admirālis Bells saskaras ar asiņaino, nodevīgo un apburošo vampīru, ļoti cenšoties atklāt ienaidnieka sarežģītos trikus.

Tajā laikā Vārnijam izdodas nolīst slēpnī, tomēr uz skatuves parādās ne mazāk noslēpumains un mīklains barons Stolmeiers no Zalcburgas ...

https://iknigi.net/avtor-tomas-prest/141074-utro-krovavogo-prazdnika-tomas-prest.html

Asins aicinājums. 4. grāmata

Nākamā viltīgā džentlmeņa-vampīra piedzīvojumu grāmata parāda mums viņa “kaislīgo” raksturu. Viņš izvēlas glītas un neaizsargātas līgavas un cenšas īstenot savu viltīgo plānu. Bet drosmīgais admirālis Bells un viņa drosmīgais dieninieks Džeks Pringls veiksmīgi atmasko visus augstprātīgā vurdalaka centienus un vajā viņu pa visu valsti.

https://iknigi.net/avtor-tomas-prest/141073-zov-krovi-tomas-prest.html

Asins salaulātie. 5. grāmata

Krievu aprakstā dublēts teksts par 4. grāmatu.

https://iknigi.net/avtor-tomas-prest/141072-obruchennye-krovyu-tomas-prest.html

Vampīrs no ārzemēm. 6. grāmata

Sestā grāmata par neparastā antivaroņa Vārnija kunga piedzīvojumiem, lasītājs atkal tiksies ar šo velna izdzimteni, kurš parādās mūsu priekšā izsmalcināta angļu džentlmeņa aizsegā. Apbruņots ar savas nesodāmības un visvarenības apziņu, viņš rada teroru Itālijas pilsētās. Viņa briesmīgo uzbrukumu objekti atkal ur jaunas un skaistas meitenes ... Romāns “Vampīrs Vārnijs”, pirmo reizi parādījies plauktos, Anglijā radīja furoru gandrīz vairāk nekā Dimā, Dikensa, Balzaka romāni un pavēra ceļu neskaitāmiem komiksiem, šausmu grāmatām un visai straumei, kuru mēs tagad saucam par “masu literatūru”.

https://iknigi.net/avtor-tomas-prest/141071-vampir-iz-zagranicy-tomas-prest.html

Autori.

Thomas Peckett (or Preskett) Prest (iespējamie dzīves gadi no 1810. līdz 1899. gadam) bija britu lubeņu rakstnieks, žurnālists un mūziķis. Viņš bija ražīgs "penny dreadfuls" produktu ražotājs. Tagad viņu atceras kā izdomātā Sweeney Todd līdzautors (kopā ar Džeimsu Malkolmu Raimeru), “The String of Pearls” iemūžinātais “dēmoniskais bārddzinis”, kā arī līdzautors kopā ar Raimeru "Vampīram Vārnijam". Viņš rakstīja ar pseidonīmiem, ieskaitot Bos, līdzinoties paša Čārlza Dikensa pildspalvas vārdam Boz. Pirms pievienošanās Edvarda Loida izdevējdarbnīcai, Prests bija sevi parādījis kā talantīgs mūziķis un komponists.

https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Peckett_Prest

James Malcolm Rymer (1814–1884) bija deviņpadsmitā gadsimta britu penny dreadfuls rakstnieks un ir līdzautors Tomasam Peketam Prestam gan "Vampīra Vārnija" (1847), gan "The String of Pearls" (1847), kurā bēdīgi slavenais nelietis Svīnijs Tods (Sweeney Todd) debitē literāri.

Informācija par Raimeru ir neliela. Viņš bija no Skotijas, lai arī dzimis 1814. gada 1. februārī Klerkenvelā, Londonā. 1841. gada Londonas direktorijā viņš tiek minēts kā būvinženieris, kurš dzīvo Burtona ielā 42, un Britu muzeja katalogs viņu piemin 1842. gadā kā žurnāla "Queen's Magazine" redaktoru.  Laikā no 1842. līdz 1867. gadam viņš rakstīja līdz 115 populārum romānus angļu grāmatu tirgotājam un izdevējam Edvardam Loidam, ieskaitot bestsellerus "Ada the Betrayed", "Varney the Vampyre" un "The String of Pearls". Raimera romāni parādījās Anglijā ar viņa vārdu, kā arī ar tādiem anagrammatiskiem pseidonīmiem kā Malcolm J. Errym un Malcolm J. Merry.

Viņš nomira 1884. gada 11. augustā un ir apbedīts Kensal Green kapsētā Londonas rietumos.

https://en.wikipedia.org/wiki/James_Malcolm_Rymer

Citi varoņi.

https://archive.org/details/TheStringOfPearlsTheGiftOfTheSailorTSweeneyToddTheDemonBarberOfFleetStreet

Angkiski.

http://varneythevampire.blogspot.com/2009/10/chapter-1.html

Citi vampīri.

http://varneythevampire.blogspot.com/p/digressions.html