Sūzena Kolinsa. Balāde par dziedātājputniem un čūskām

Apraksts par autori un viņas daiļradi

The Ballad of Songbirds and Snakes

Godkāre viņam ir asinīs.

Sacensība uzkurina.

Taču varai ir sava cena...

Tuvojas desmito Bada Spēļu atklāšana!

Astoņpadsmit gadus vecais Koriolāns Snovs Kapitolijā gatavojas savai lielajai iespējai – šajās Bada Spēlēs viņš būs padomdevējs kādam no apgabalu pārstāvjiem. Reiz ietekmīgajai Snovu dzimtai ir pienākuši grūti laiki, un viņu nākotnes labklājību spētu nodrošināt vienīgi Koriolāna pārstāvja uzvara.

Tomēr veiksme šķiet novērsusies no Koriolāna. Viņam piešķirtā pārstāve ir meitene no paša mazākā – Divpadsmitā – apgabala. Abu likteņi tagad ir saistīti, un katrs Koriolāna lēmums var nest izdošanos vai neveiksmi, triumfu vai postu.

Arēnā norit cīņa uz dzīvību un nāvi, bet ārpus tās Koriolānā sāk mosties jūtas pret savu pārstāvi un kļūst arvien grūtāk līdzsvarot svaru kausus, kam vienā pusē likta pakļaušanās noteikumiem, bet otrā – vēlēšanās izdzīvot par katru cenu.

Sūzena Kolinsa ir amerikāņu rakstniece, kura starptautiski labāk pazīstama ar cikla “Bada spēles” grāmatām. Tās ir tulkotas 51 valodā un pārdotas vairākos miljonos eksemplāru, pēc to motīviem ir uzņemtas arī kinofilmas.

Papildu informācija: www.suzannecollinsbooks.com Autores mājaslapa.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/187232-balade_par_dziedatajputniem_un_cuskam.html

Par autori.

1991. gadā Suzanne Collins sāka savu profesionālo karjeru, rakstot bērnu televīzijai. Viņa strādāja pie vairāku Nickelodeon šovu izveides, ieskaitot Emmy izvirzīto hitu Clarissa Explains it All un Shelby Woo The Mystery Files. Pirmsskolas skatītājiem viņa iesūtīja vairākus stāstus par Emmy nominēto „Mazo Lāci un Osvaldu”. Viņa arī līdzautore Rankin / Bass Christmas special, Santa, Baby! kopā ar savu draugu Pēteri Bakalianu, kurš tika nominēts WGA balvai animācijā. Pavisam nesen viņa bija Scholastic Entertainment Clifford’s Puppy Days galvenā rakstniece un Wow! Oho! Wubbzy! brīvprātīgā. Strādājot Kids WB šovā ar nosaukumu Generation O! viņa tikās ar bērnu autoru un ilustratoru Džeimsu Proimosu, kurš viņu pamudināja iemēģināt bērnu grāmatas.

Vienu dienu domājot par Alisi Brīnumzemē, viņu pārsteidza tas, kā pastorālai videi jāizskatās bērniem, kuri, tāpat kā viņa pati, dzīvoja pilsētvidē. Ņujorkā daudz lielāka iespēja, ka jūs iekritīsit lūkas caurumā nekā truša alā, un, ja jūs to izdarīsit, jūs neatradīsit tur tējas ballīti. Ko jūs varētu atrast...? Tas ir stāsts par Gregoru Overlanderi, pirmo grāmatu viņas piecu daļu fantāziju / kara sērijā The Underland Chronicles, kas kļuva par New York Times bestselleru. Tas ir pārdots 21 ārzemju teritorijā.

Viņas nākamā sērija “The Hunger Games” triloģija ir starptautisks bestsellers. Kopš publikācijas 2008. gada septembrī The Hunger Games līdz šim ir pavadījis vairāk nekā sešus gadus The New York Times bestselleru sarakstā, kā arī konsekventi parādījies USA Today un Publishers Weekly bestselleru sarakstos. Tas ir pārdots 54 teritorijās 52 valodās. 2010. gadā Suzanne tika iekļauta TIME 100 sarakstā, kā arī Gada izklaides nedēļas izklaidētāju sarakstā. Viņai 2016. gadā tika pasniegta 2016. gada Autoru ģildes balva par izcilu pakalpojumu literārajai kopienai par jauniešu literatūras unikālā spēka demonstrēšanu, lai mainītu dzīvi un radītu mūža grāmatu cienītājus. Tā bija pirmā reize, kad ģilde pasniedza balvu YA autoram.

Lionsgate 2012. gada 23. martā izlaida „Bada spēļu” filmas adaptāciju, kuras režisors ir Gerijs Ross, kurš arī dalījās scenārija kredītā ar Sūzenu un Billy Ray. Tas sagrāva vairākus kases ieņēmumu rekordus un kļuva par visu laiku 14. lielāko Ziemeļamerikas izlaidumu, kas visā pasaulē sagādāja gandrīz 700 miljonus ASV dolāru. Lionsgate 2013. gada 22. novembrī izlaida otro daļu „Bada spēles: Ķerot uguni” visā pasaulē, kuras režisors bija Francis Lawrence. Simona Beaufoja un Maikla DeBruina scenārijs atnesa atpakaļ zvaigznes Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Willow Shields, Paula Malkomson, Donald Sutherlands, Stenley Tucci un Lenny Kravitz kopā ar jaunajiem dalībniekiem Philip Seymour Hoffman, Sam Claflin, Jena Malone un Jeffrey Wright. Tas bija 2013. gada vislielākais iekšzemes kases ieņēmums un 10. visu laiku lielākais iekšzemes kases iieņēmums. Lionsgate 2014. gada 21. novembrī izlaida „Bada spēles: Zobgaļsīlis- 1. daļu”, un „Bada spēles: Zobgaļsīlis- 2. daļu”, 2015. gada 20. novembrī, kuras režisors bija arī Lorenss, un sveicot Julianne Moore, Mahershala Ali, Natalie Dormer un Patina Miller aktieru sastāvā. Abas scenārijus veidoja Pīters Kreigs un Danny Strong pēc Suzanne Collins adaptācijas. Visas četras filmas producēja Nina Jacobson no Color Force un Jon Kilik. Visas franšīzes ieņēmumi visā pasaulē bija gandrīz 3 miljardi.

2013. gada septembrī Suzanne izdeva kritiķu atzinību guvušu autobiogrāfisku bilžu grāmatu „Year of the Jungle”, kuru ilustrējis Džeimss Proimoss. Tas attiecas uz gadu, kurā viņai bija seši gadi, un viņas tēvs tika nosūtīts uz Vjetnamu. Tas ir pārdots 12 teritorijās 11 valodās. Viņas pirmo bilžu grāmatu „When Charlie McButton Lost Power” POWER par zēnu, kurš bija apsēsts ar datorspēlēm, ilustrēja Maiks Lesters un iznāca 2005. gadā. Tā ir pārdota 4 ārzemju teritorijās.

Viņas grāmatas ir pārdotas vairāk nekā 100 miljonos eksemplāru visā pasaulē.

http://www.suzannecollinsbooks.com/bio.htm