Stjuarts Tērtons. Evelīnas Hārdkāslas septiņas nāves

Stuart Turton

Jūsu priekšā ir Stjuarta Tērtona debijas romāns, kas iemūžinājis Artūra Konana Doila stāstījuma stilu, "Murkšķa dienas" ideju un pat tālu ne jauna seriāla "Kvantu lēciens" (Quantum Leap) ideju.

Lauku mājā svētku laikā tiek nogalināta Hārdkāslu ģimenes mantiniece Evelīna. Slepkavas meklēšanu uztic vienam no uzaicinātajiem viesiem - Aidenam Slounam. Kamēr vainīgā persona nav noskaidrota, Aidens slepkavības dienu izdzīvos atkal un atkal, katru reizi atrodoties jaunā ķermenī. Tas ievērojami sarežģī uzdevumu. Papildus visam, viņam būs tikai astoņas iespējas atrast slepkavu. Ja viņš neizdodas, viņš atgriezīsies pirmajā dienā un aizmirsīs visu, ko atcerējās no savas izmeklēšanas. Un tā tas var turpināties veselu mūžību ...

https://www.litres.ru/stuart-terton/sem-smertey-eveliny-hardkasl/

Autors.

Stjuarts Tērtons ir angļu rakstnieks, žurnālists, psiholoģiskā detektīva "Evelyn Hardcastle's Seven Deaths" autors darbam, kas daudzās valstīs kļuvis par bestselleru.

Pieci pasaules izpētes gadi

Stjuarts Turtons ir beidzis universitāti ar filozofijas un angļu valodas grādu, pēc tam viņš devās ceļojumā. Viņš domāja, ka ceļojums prasīs ne vairāk kā trīs mēnešus, bet tā rezultātā piecus gadus viņš izpētīja citas valstis. Zvanot vecākiem, viņš solīja atgriezties “nākamajā nedēļā”, taču katru reizi atrada jaunus mērķus un devās ceļā.

Ceļojuma laikā Stjuarts uzņēmās jebkuru darbu:

grāmatu pārdošana lietotu grāmatu Darvina grāmatnīcā;

mācīja angļu valodu Šanhajā;

strādājis tehnoloģiju jaunumu žurnālā Londonā;

veidoja rakstus par dažādu valstu apmeklēšanu izdevumiem Dubajā.

Nolēmis beidzot izlemt par kādu profesiju, Tērtons kļuva par neatkarīgu žurnālistu. Tagad viņš dzīvo kopā ar sievu un meitu Londonā. Rakstnieks atzīst, ka viņam patīk satikt jaunus cilvēkus un tērzēt pie tējas tases, īpaši ar tiem, kuri labprāt lasa vai raksta grāmatas.

Detektīvs ar neparedzamu sižetu

2018. gadā Stjuarts publicē romānu "Evelīnas Hārdkāslas septiņas nāves", kas pārsteidzoši apvieno Agatas Christie detektīvu idejas, filmu "Murkšķa diena", seriālus "Downton Abbey" un "Quantum Leap". Galvenajam varonim būs jāiedzīvojas tajā pašā dienā atkal un atkal, katru reizi atrodoties jaunā ķermenī, līdz viņš atrod Hārdkāslas ģimenes mantinieces Evelīnas slepkavu. Šajā nolūkā viņam ir tikai astoņi mēģinājumi.

Debijas romāns ieguva Kosta grāmatas balvu, tika tulkots gandrīz trīs desmitos valodu un pārdots vairāk nekā 200 tūkstošos eksemplāru. Neskatoties uz satriecošo grāmatas popularitāti, autors joprojām uzskata, ka "stāsts izrādījās drausmīgs". Bet tas neliedz milzīgam skaitam lasītāju atstāt slavējošas atsauksmes par šo aizraujošo darbu.

https://www.litres.ru/stuart-terton/ob-avtore/