Steisa Krāmere. Glorija

Anastasija Vladimirovna Hohlova (labāk pazīstama ar pseidonīmu Steisa Krāmere; dzimusi 1996. gada 26. septembrī, Noriļska) ir krievu rakstniece un pusaudžu grāmatu autore. Vienā reizē viņa izdeva grāmatas pieaugušo auditorijai.

Anastasija Vladimirovna Hohlova (labāk pazīstama ar pseidonīmu Steisa Krāmere; dzimusi 1996. gada 26. septembrī, Noriļska) ir krievu rakstniece un pusaudžu grāmatu autore. Vienā reizē viņa izdeva grāmatas pieaugušo auditorijai.

Biogrāfija

Anastasija dzimusi un augusi Noriļskā. 13 gadu vecumā viņa ar ģimeni pārcēlās uz Astrahaņu. 2019. gadā viņa absolvēja Astrahaņas Valsts medicīnas universitāti ar zobārstniecības specialitāti. Pseidonīms "Stace" cēlies no nosaukuma "Anastasia", vārds "Kramer" ir aizgūts no filmas "Zāģis" varoņa.

Jaunrade

Romānu “Piecdesmit dienas pirms manas pašnāvības” vietnē proza.ru ievietoja 16 gadus vecā Anastasija. Tas ieguva lielu popularitāti pusaudžu auditorijas vidū: 2016. gadā romāns tika lejupielādēts vairāk nekā piecus miljonus reižu; izdevniecība AST ir pārdevusi vairāk nekā 130 tūkstošus romāna eksemplāru. Grāmata notikumi risinās Amerikas Savienotajās Valstīs: tās varone, pusaudze Glorija (Lori) Makfina, nogurusi no problēmām mājās un skolā, nolemj izdarīt pašnāvību. Kā atzīmēja autore: “Pat nedomājiet par to, ka es uzrakstīju šo stāstu, lai parādītu, ka visu problēmu risinājums ir pašnāvība. Tas nepavisam nav taisnība. Es domāju, ka katrs cilvēks vismaz vienu reizi ir domājis par pašnāvību. Kad jūtamies slikti, kad esam nomākti, kad strīdējamies ar ģimeni, mūs apciemo doma, ka vairs nav pamata dzīvot tā ... " Grāmatas beigās, izdzīvojusi drāmu sēriju, varone izdara izvēli par labu dzīvei. Steisa Krāmere 2016. gadā izdeva grāmatu “Mums beidzās termiņš”, kuru pozitīvi novērtēja tiešraides portāla auditorija un nominācijā “Grāmatas pusaudžiem” saņēma “Gada grāmatas” titulu. 2019. gadā tika izdots romāna “Piecdesmit dienas” turpinājums, romāns “Abyssal”.

Skandāls par romānu “Piecdesmit dienas pirms manas pašnāvības”

2015. gadā izdotā grāmata nekavējoties piesaistīja negatīvu uzmanību: pēc Rospotrebnadzor lūguma viņi sāka to izņemt no grāmatnīcām, izskaidrojot to ar nepareizu marķējumu: romānu par šādu tēmu vajadzēja marķēt ar 18 gadu vecumu, savukārt izdevniecība uzskatīja, ka tas pieder kategorijai 16+: Orlas pilsētas rajona tiesa pasludināja par nelikumīgu arī grāmatas ievietošanu internetā. Dažādās pilsētās notika vairāk nekā 20 ar romāna aizliegšanu saistīti procesi. Kopumā Rospotrebnadzor pieņēma aptuveni 330 lēmumus, kas saistīti ar pašu grāmatu, tās anotāciju un saistītajiem materiāliem. Īpašu uzmanību “Piecdesmit dienām” piesaistīja raksts “Novaja gazeta”, kurā tika apgalvots, ka, iespējams, internetā esošās nāves grupas savā darbībā gatavo materiālus no romāna “Stace Kramer”. Izdevējs mēģināja pārsūdzēt grāmatas aizliegumu. 2017. gadā Maskavas pilsētas tiesa noraidīja izdevēja argumentus un atzina, ka grāmatas ar atzīmi 16+ pārsūdzēšana ir nelikumīga. Tiesa savu lēmumu pamatoja ar faktu, ka grāmatā ir pozitīvas atsauces uz alkohola un narkotisko vielu lietošanu. AST pārpublicēja romānu ar nosaukumu “50 DDMS: es izvēlos dzīvi” un ar jaunu marķējumu. Saskaņā ar Google datiem 2019. gadā krievu meklēšanas segmentā romāns “Piecdesmit dienas pirms manas pašnāvības” bija trešajā vietā starp meklētajām grāmatām.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%B9%D1%81_%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80

Plašāk par autori.

Daudzi uzskata, ka autore ir dzimusi Amerikas Savienotajās Valstīs. Faktiski viņas īstais vārds - Anastasija Hoholova dzimusi Krievijā, Noriļskas pilsētā. 13 gadu vecumā Steisa Krāmere kopā ar māti pārcēlās uz Astrahaņu. Rakstniece nekad nebija redzējusi savu tēvu, un saskaņā ar jaunākajiem ziņojumiem viņš nomira no sirdslēkmes. 15 gadu vecumā jaunā rakstniece nolēma uzrakstīt grāmatu. - Tad man vēl bija 15 gadu, es karājos Twitter, un visos twitter bija tāds kults, lai izveidotu savu prozu, izplatītu savus dzejoļus, stāstus, es nebiju izņēmums. Tā es sāku. - meitene stāsta. Anastasija sarakstīja grāmatu “50 dienas pirms manas pašnāvības” un ievietoja topošo rakstnieku vietnē. Rakstniece par pseidonīmu izvēlējās anglisko vārdu Stace, jo viņas draugi skolā to autori sauca. Uzvārdu rakstnieks aizņēmās no Džona Krāmera, iemīļotā varoņa no filmu sērijas “Zāģis”. Daži no viņas sapņiem Anastasijai nekad neizdevās realizēties. Tāpēc viņa viņus iemiesoja savā grāmatā. - Spēlēju ģitāru, 12 gadu vecumā sapņoju izveidot savu grupu un ceļot pa pasauli. Sapņus es realizēju tikai savā stāstā, Aleksa, Stīva un Džeja personā, klīstot par mūziķiem - atzina rakstniece. Slavu viņa ieguva, pateicoties savam stāstam "50 DDMS". Autorei tika piedāvāts izdrukāt grāmatu un laist to pārdošanā, taču viņa atteicās (tomēr 2015. gadā grāmata pamanījās izdot AST izdevniecībā). 2016. gadā viņa uzrakstīja stāstu "Mums ir beidzies termiņš."

https://www.livelib.ru/author/430523-stejs-kramer

Absolūti negatīva recenzija par turpinājumu. Droši vien absolūta sieviešu literatūra. Tāpēc?

https://www.youtube.com/watch?v=wUbLKGtqs3k

Vēl par autori.

http://m.readly.ru/author/23669/