Stāsti par Stellu Montgomeriju. Džudīte Rosela. Judith Rossell

Autorei trīs Devita prēmijas (Davitt Award) par labāko detektīvu bērniem

Džudītes Roselas (Judith Rossell, 1953 -) romāns no sērijas "Stellas Montgomerijas noslēpumi", krievu tulkojumā "Stella Montgomerija un Sudraba flakona noslēpums" (oriģinālais nosaukums “Withering-by-Sea”, 2014), ir triloģijas pirmais romāns.

Romāns Roselai atnesa “Indie Award”-2015 (labākā grāmata bērniem un pusaudžiem), “Australian Book Industry Award”-2015 (gada labākā grāmata vecākiem bērniem), “Davitt Award”-2015 (kā labākais bērnu detektīvs) un iekļuva “Aurealis Awards”-2014 īsajā sarakstā (starp bērnu grāmatām) un arī “Prime Minister’s Literary Award”-2015.

Tā ir triloģijas “Stellas Montgomerijas noslēpumi” (“A Stella Montgomery Intrigue”) pirmā daļa, triloģijā ietilpst arī romāni: “Wormwood Mire” (2017) un “Wakestone Hall” (2019). Ciklam pievienojas arī grāmata “A Garden of Lilies” (2017; garais nosaukums - “A Garden of Lilies: Improving Tales for Young Minds (From the World of Stella Montgomery)”).

Džudīte Rosela ur austrāliešu māksliniece un bērnu rakstniece. Viņa ir dzimusi 1953. gadā, beigusi skolu Melburnā un studējusi tekstila tehnoloģijas un ķīmiju Jaunās Dienvidvelsas Universitātē (University of New South Wales) Sidnejā. Sākumā Džudīte strādāja kokvilnas aušanas fabrikā un nodarbojās ar pētījumiem un eksperimentiem Britu Nāciju Sadraudzības Zinātnes un ražošanas pētniecības organizācijā (Commonwealth of Scientific and Industrial Research Organization, saīsināti CSIRO). Pēc tam viņa ieguva stipendiju un grantu, lai pētītu tekstila dizainu Skotijā un uz laiku aizbrauca uz turieni. Atgriezusies Austrālijā, viņa saprata, ka visvairāk viņai patīk zīmēt. 1998. gadā viņa kļūst par mākslinieci-frīlanseri un ilustratoru. No tā laika viņas ilustrācijas grezno pāri par astoņdesmit bērnu grāmatas (no bilžu grāmatiņām, bilžu mīklām līdz izzinošiem stāstiem par dažādām bērnus interesējošām tēmām).

Džudīte arī pati ir autore pāri par duci grāmatām bērniem un tagad strādā pie nākamās. Lai gan to vidū romānu nav daudz.

Roselas debijas romāns “Jack Jones and the Pirate Curse” (2007) - ir stāsts par parastu puišeli, kurš mantojis ģimenes lāstu, tāpēc tagad viņam visu mūžu nāksies glābties no sadusmotu pirātu bandas.

Vēl viens rakstnieces romāns “Sam and the Killer Robot” (2007) - ir stāsts par to, kas notika pēc tam, kad varonis savāc kopā visas, ārkārtīgi gudra robota sastāvdaļas un tas atdzīvojas. Noslēpumainas ugunis debesīs un tēvocis, kurš sāk uzvesties arvien dīvaināk, nekā parasti, papildina stāstu.

Beidzot, autores visjaunākais cikls - bērnu detektīvs piedzīvojumu cikls fantāzijas triloģijā "Stella Montgomerija" (“Stella Montgomery”), kas sastāv no romāniem “Stella Montgomerija un Sudraba flakona noslēpums” (“Withering-by-Sea”, 2014), “Wormwood Mire” (2017) un“Wakestone Hall” (2019). Pie cikla pieder arī grāmata “A Garden of Lilies” (2017; garais nosaukums - “A Garden of Lilies: Improving Tales for Young Minds (From the World of Stella Montgomery)”).

Džudītes Roselas grāmatas ir publicētas Anglijā un ASV, tulkotas apmēram desmit pasaules valodās. Džudīte dzīvo Melburnā. Tur mājās kaķi, kas pēc viņas vārdiem jau ir izaudzis tik liels kā valzirgs.

http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm#judithrossell

Autores mājaslapa.

https://judithrossell.com/

Autore par sevi.

https://judithrossell.com/about-2/

Stella Montgomerija un sudraba flakona noslēpums. Withering-by-Sea

11 gadus vecā Stella Montgomerija dzīvo kopā ar trīs šausmīgām tantēm mitrā un drūmā viesnīcā, kur nekad nenotiek nekas interesents. Viņas vienīgā izklaide - skatīt senu, biezu atlantu. Tikai tā viņa var ceļot pa visu pasauli, nevis žāvāties garlaicīgā franču valodas stundā! Kādu nakti Stella Montgomerija redz to, ko viņai nevajadzētu redzēt... Viens no iemītniekiem, misters Filberts kaut ko noslēpj oranžērijā. Stella nolemj paņemt noslēpumaino paku un... izrādās, ir lieciniece pārsteidzošiem un baisiem notikumiem... Tā sākas paši biedējošākie un aizraujošākie piedzīvojumi, par kādiem Stella varēja tikai sapņot!

https://www.livelib.ru/book/1003165006-stella-montgomeri-i-zagadka-serebryanogo-flakona-dzhudit-rossell

Stella Montgomerija un ezera briesmonis. Wormwood Mire

Tantes stingri sodīja 11-gadīgo Stellu Montgomeriju par viņuprāt slikto uzvedību - aizsūtīja meiteni uz Vērmeļu Tukšaini, senu ģimenes savrupmāju. Stellai nāksies tur dzīvot kopā ar brālēnu un māsīcu: Straidfortu un Hortenziju un viņu guvernanti mis Araminteri. Stellu biedē šādas perspektīvas: radus viņa nepazīst, bet visas guvernantes ir ļaunas un stingras. taču, nokļuvusi Vērmeļu Tukšainē, Stella saprot, ka ir kļūdījusies! Mis Aramintere - ir pasaulē neparastākā guvernante, bet Sraidforts un Hortenzija ir priecīgi iepazīties ar Stellu. Taču Vērmeļu Tukšainē notiek baisas lietas: tāpat kā pirms daudziem gadiem pazūd apkārtnes bērni... Stellai ir aizdomas, ka tas viss kaut kā saistās ar dīvainībām, kas notiek vecajā savrupmājā, ar neparastiem putniem un dzīvniekiem, kas mīt pamestajā dārzā. Stella, Straidforts un Hortenzija sāk izmeklēšanu, jo šoreiz ir pazudis viņu jaunais draugs!

https://www.livelib.ru/book/1003227372-stella-montgomeri-i-chudovische-iz-ozera-dzhudit-rossell

Stella Montgomery und die magischen Bilder von Wakestone Hall

In was für einem seltsamen Internat Stella gelandet ist. Irgendetwas stimmt hier nicht. Wer zur Strafe ins Zimmer der Direktorin gehen muss, kommt seltsam verändert wieder heraus. Zum Glück freundet sich Stella schon bald mit Ottilie an. Doch dann ist Ottilie plötzlich verschwunden. Kurz zuvor war sie ins Zimmer der Direktorin geschickt worden.

https://www.livelib.ru/book/1003227374-stella-montgomery-und-die-magischen-bilder-von-wakestone-hall-judith-rossell