Skots Odens. Kraukļu bars

Scott Oden. A Gathering of Ravens

Dāņiem viņš ir — skraelingr, angļiem — orcnéas; īriem — fomoraig. Viņš — Līķtaisis un Dzīves dzēsējs, Nakts vēstnesis, Vilka dēls un Pūķa brālis. Viņš ir Grimnirs un pēdējais no savas cilts, pēdējais monstru rindā, kuri nīcināja cilvēkus jau no Senajiem laikiem.

Izdzīts no savas migas, ar atriebības slāpēm pret dāni, kurš nogalināja viņa brāli, Grimnirs ierodas pasaulē, kas jau ir mainījusies. Ir radusies jauna ticība. Vecie Ceļi mirst, un viņu sekotāji atkāpjas ēnā, taču ir Gimnira atriebība, un to nevar ignorēt.

Paņemot jauno kristieti Eteinu par ķīlnieci, viņš viņu izmanto kā ceļvedi ceļojumā, kas sākas Dānijas iekšējās zemēs, kur seno rūķu gudrību ir aizvietojis ārprāts, uz kara plosītajiem Anglijas dienvidiem, kur zemes gari izdara vardarbību viens pret otru. Un no turienes - uz zaļajiem Īrijas krastiem un vikinga-naidnieka cietoksni - Dublinu.

Bet viņa sapnis par atriebību var izrādīties nekas. Bet Dublina kļuvusi par pretstatīto Veco un Jauno ceļu krustojumu, un Grimniram, cilvēces mērim ir jāizvēlas: stāvēt blakus ar Īrijas karali - kristieti:  un atriebties vai stāties pret viņu un redzēt, kā ienaidnieks aizbēg?

https://librebook.me/staia_voronov

Autors Vikipēdijā.

Skots Odens (dzimis 1967. gada 24. jūnijā) ir amerikāņu rakstnieks, kurš vislabāk pazīstams ar vēsturiskajiem romāniem, kur darbība notiek Senajā Ēģiptē un Senajā Grieķijā. Viņa darbs imitē pagājušā gadsimta 30. gadu lubeņu stilus un tēmas, īpaši teksta autora Roberta E. Hovarda vēsturisko fantastiku un fantāziju.

Odens dzimis Kolumbusā, Indiānā 1967. gadā. Viņš 1985. gadā ir beidzis Alberta P. Brūvera vidusskolu un apmeklēja Džona C. Kalhouna štata kopienas koledžu Decaturā, Alabamas štatā, kur studēja angļu valodu un vēsturi. Odens sāka rakstīt 14 gadu vecumā, un viņa pirmais publicētais darbs bija lomu spēle ar nosaukumu “Rogue Warrior” 1986. gadā. Odens saka, ka tas ir tikai atmiņā paliekošs mākslas darbam, kurus viņa pusaudžu vecumā radīja Kulijs Hamners (Cully Hamner).

Odens slavu ieguva ar romānu (2005. gadā) "Bronzas vīri". Tam sekoja 2006. gadā "Memnon" un 2010. gadā - "The Lion of Cairo", kas jauc lubeņu stilu un burvestības ar krustnešu politiku Fatimidu Ēģiptē.

Odens atgriezās 2017. gada jūnijā ar savu kritiķu atzīto “Orka romānu”, "Kraukļu  baru" - pirmo plānotajā atsevišķu romānu triloģijā, kurā attēlots mežonīgais orks Grimnirs. Sākot ar šo, Skots strādā pie nākamās grāmatas ar nosaukumu Dievu krēsla - "Twilight of the Gods".

https://en.wikipedia.org/wiki/Scott_Oden